Skocz do zawartości

FENDT 560 SKM OPINIE O MODELU I BEZPOSREDNIO O CEPCE


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po 3 latach karawaningu i próach różnych cepek, doszedłem do wniosku że potrzebujemy:

- sypialnia
- łóżko piętrowe dla dzieciaków
- stolik którego nie będziemy ciągle składać
- osobną łazienką i toaletę.

wcześniej myslałem o hoby 545 ale mnie wyleczyliscie z hobby (aktualnie mam 540 2008) 
Wybór padł na Fendt Saphir 560 SKM 
Nie mam kasy aby kupić nową doposażoną. A nowa goła to z dala pomysł po mojej myśli. Bo nic z nią nie zrobię.
Wtedy zobaczyłem tę ofertę
https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-saphir-560-skm-klima-bogate-wyposazenie-ID6BTXjc.html

Prywaciarz. Mega doposażona. Co myślicie? 

Tak wiem 6 lat. + 15 k mam nową. Ale golasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, mundek28 napisał:

Nieścisłości w opisie dotyczące mas , jakie DMC?

1550, z możliwością podniesienia do 1700. Ale ta przyczepa nie ma ładowności!!!! Nawet po podniesieniu. 

Waży 1480 plus

Klimatyzacja 25kg
Napęd MOVER 30 
Akumulator żelowy 30
Bagażnik na 3 rowery na dyszlu uchylny 10 plus waga 3 rowerow z 30
Markiza 15
Przedsionek 50

razem daje 160kg bez rowerów plus 1480 masz 1640. 

A gdzie woda, gaz, spluczka, ubrania, kibel, lodówka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ciekawa. Plusy to ,że mamy całą historię i jednego właściciela.Ładnie doposażona co kosztowało nie mało ,układ jak Ci pasuje to

warto ją obejrzeć i sprawdzić czy wszystko jest tak na tip-top.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

1550, z możliwością podniesienia do 1700. Ale ta przyczepa nie ma ładowności!!!! Nawet po podniesieniu. 

Ale to trzeba sprawdzić, bo to może być jedynie "życzenie" sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma możliwość przerejstrowania na 1700 DMC to sprawdzić dokładnie i brać. Jeśli była serwisowana u dealera regularnie to myślę że jest "like a new". 

Z ładownością nie ma tragedii. Przedsionek do samochodu, rowery w razie czego też na auto i już jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał:

Zważyć przed zakupem i będzie wiadomo, zapytać u dilera i ewentualnie kupić.

Układ bardzo fajny, przyczepa też. Z doposażeniem jako nowa warta ponad 110.000?

Mowa wyjedzie mnie tak wyposażona 100k -VAT -dochodowy to będzie ok 70k netto wiec sam już nie wiem co zrobić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dudek_t napisał:

Jeśli ma możliwość przerejstrowania na 1700 DMC to sprawdzić dokładnie i brać. Jeśli była serwisowana u dealera regularnie to myślę że jest "like a new". 

Z ładownością nie ma tragedii. Przedsionek do samochodu, rowery w razie czego też na auto i już jest dobrze.

Mam taką z 2015r. Masa z podstawowym wyposażeniem podana prawidłowo. Łóżko rozkładane dla bardzo chudych.  Mikrofala w złym miejscu, szafka może nie wytrzymać.

Reszta to normalia - w fabrycznym opisie.

Ja się mieszczę swobodnie w DMC nawet jak mam full wody - 110 litrów i zapasy na miesiąc. Ale uważam, że klima i mover to absolutnie zbędne wyposażenie   Resztę wkładam do auta i nieraz go dociążam zapasami wody.

Do wagi 1700 jest na tej samej osi, nie powinno być kłopotów z przerejestrowaniem. Ale sprawdż i zważ.

Jeżeli kupisz to kup bęben z łożyskiem i woż go - to bolączka tej wagi.

Życzę powodzenia bo to wspaniały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, AdamH napisał:

Mam taką z 2015r. Masa z podstawowym wyposażeniem podana prawidłowo. Łóżko rozkładane dla bardzo chudych.  Mikrofala w złym miejscu, szafka może nie wytrzymać.

Reszta to normalia - w fabrycznym opisie.

Ja się mieszczę swobodnie w DMC nawet jak mam full wody - 110 litrów i zapasy na miesiąc. Ale uważam, że klima i mover to absolutnie zbędne wyposażenie   Resztę wkładam do auta i nieraz go dociążam zapasami wody.

Do wagi 1700 jest na tej samej osi, nie powinno być kłopotów z przerejestrowaniem. Ale sprawdż i zważ.

Jeżeli kupisz to kup bęben z łożyskiem i woż go - to bolączka tej wagi.

Życzę powodzenia bo to wspaniały model.

Widziałem tabliczkę znamionową gdzie jest 1700, i dowód w którym jest 1550 DMC zrobione na jego wniosek byś chciał zmniejszyć aby nie mieścić się powyżej 3,5 t. Dzwoniłem do mojego znajomego który zajmuje się przeglądami  rejestracją takich rzeczy. Powiedział że jeśli jestne tabliczkę znamionową informacją o DMC 1700 to nie będzie problemu zmienić DMC na de facto właściwe. Ewentualnie urząd Komunikacji na pisze wniosek do producenta o potwierdzenie.

Zastanawia mnie teraz cały czas fakt czy oszczędność 23 000 (bo taka jest różnica między zupełnie nową z tym wyposażeniem) jest warta straty sześciu lat? Wizualnie model różni się tylko delikatnie kosmetycznej i kolorem Mebli w środku. Co o tym myślisz ty jako jego użytkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa wyjedzie mnie tak wyposażona 100k -VAT -dochodowy to będzie ok 70k netto wiec sam już nie wiem co zrobić.
Jeśli nową możesz mieć święty cenie 6 letniej to nawet bym się nie zastanawiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.