Jump to content
jacekzoo

[Relacja] Korsyka 2019 :D [jacekzoo]

Recommended Posts

dudek_t

Jacek, świetny pomysł! Pisz, pokazuj fotki. Przecieraj szlak ;)

jacek00
Godzinę temu, jacekzoo napisał:

W przyszłym tygodniu będzie pakowanie, wrzucę jaką fotkę moich gaci :P 

Dawaj fotę jak się jarasz chociaż! I jak dzieciaki skaczą z radości! Wrzuć cokolwiek, bo nas tu już szlag trafia!

danielpoz

Byłem tam kilka lat temu. Zrobiliśmy z budą po samej wyspie ponad 1500km😎Piękne góry i jeszcze piękniejsze gorskie kręte trasy. Jeep w takich warunkach sprawdzi się znakomicie. 

Super pomysł i nie taki banalny jak Chorwacja czy Grecja😀

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Pytanie do tych co tam byli. Brać rowery? Jest gdzie pojeździć czy same ostre góry?

Jeśli lubisz górskie trasy to zdecydowanie tak. Ja osobiście nie zabrałem i następnym razem też bym nie zabieral🤣 góry i upał nie pasują mi do moich możliwości rowerowych. 😏

bartek0001

Kilka lat temu byłem na Korsyce , ale motocyklem. W tydzień objechaliśmy wyspę , nocując na kempingach (namiot). Wschodnie wybrzeże ok dla caravaningu , ale zachodnie raczej nie. Wybrzeże raczej klifowe, dużo węższe drogi i momentami naprawdę ciasno. Ale dla widoków pojechałbym jeszcze raz. No i drogawo trochę (a to był maj). Życzę Wam nie zapomnianych wrażeń z wyjazdu , a na pewno będą.

jacekzoo
2 minuty temu, danielpoz napisał:

Jeep

Jedziemy cytryniakiem 🥴 jak kiedyś pisałem w wątku o jeepie to jednak stare auto, wolałbym nie zaliczyć jakiejś awarii typu pęknięty wąż w chłodnicy. 

Budę stawiamy na kampach, zobaczymy dwóch może trzech a wyspę chcemy obskoczyć solo. Obczaję i może następnym razem zrobimy objazdówkę z budą. 

A póki co byłem w kenie na zakupach, 450zl pękło na śmieci, typu płyn do kibla, papier, suszarka do ubrań i blokada do lodówki bo pękła. 60zl za plasticzek wielkości plastikowego widelca 😕

danielpoz

No objazdowo to tej cytryny z budą tam nie widzę. My co dwa dni zmieniliśmy miejsce i trochę tych km wyszło. Latając solo to cytryna dobry wybór bo auto pewniejsze a po co na wakacjach się jeszcze stresować. 

Ktoś tu pisał o motocyklach, tam setki jak nie tysiące ludzi zwiedza wyspę właśnie w taki sposob😀

Łza Włóczynutka

tak, 'motór' to chyba najlepsza opcja na Korsykę ;)

Tak wygląda większość dróg:

Pierzasty
10 godzin temu, jacekzoo napisał:

Grubo :) auto do 5m i 1,85wys, przyczepa do 8m i 3,8m wys, 4os, miejsca siedzące- 2k zł

2000 ? w jedną stronę

jacekzoo

Nie, to już komplet w dwie strony

jacekzoo

Teraz mnie naszło, wie ktoś czy na promie może być odpalona lodówka na gaz? W warunkach nic na ten temat nie znalazłem, ale mam wątpliwości...

Commander

Hej.

Melduję się w wątku.

.

jacekzoo

@Commander 

:ok: 

golob

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Teraz mnie naszło, wie ktoś czy na promie może być odpalona lodówka na gaz? W warunkach nic na ten temat nie znalazłem, ale mam wątpliwości...

Wydaje mi się że nie można, co prawda Ciebie z przyczepą nie puszczą na jakiś ciasny pokład, bo tam jest nisko i osobówki wjeżdżają tylko, więc pewnie z ciężarówkami będziesz stał, ale dostępu do auta nie ma w trakcie rejsu, grodzie specjalne się zamykają po zaparkowaniu i opróżnieniu z pasażerów.

Co do ceny to w 2015 płaciłem za prom 200E w obie strony, ale byliśmy tylko autem z boxem bez przyczepy, więc stawka za auto do 5m dł i wysokosci bodajże 2m. Czyli Twoja cena mniej wiecej propocjonalna uwzględniając przyczepę.

jacekzoo

Mój tato podpalił się na korsyke, jadą we wrześniu i analizuje czy zmieniać z portugalii. Ale wyceniał prom to za auto, audi a6 avant, najtańszy znalazł 500zl a średnia 700-800. Czyli podobnie jak u Ciebie

9 minut temu, golob napisał:

więc pewnie z ciężarówkami będziesz stał,

Raczej tak, bo max przyczepy mam 3,8m czyli wysokość ,,tirowa,,

cicik
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

nie pamiętam jaki to był prom (na pewno gdzieś pomiędzy Danią - Norwegią a Szwecją , ale przed wjazdem chodził taki jegomość , przypominał o obowiązku zakręcenia butli i tym co posiadali gaz albo naklejał coś na budę albo "przywieszkę" przyczepiał (tez nie pamiętam :) )

pozdr!