Skocz do zawartości

[Relacja] Korsyka 2019 :D [jacekzoo]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

W przyszłym tygodniu będzie pakowanie, wrzucę jaką fotkę moich gaci :P 

Dawaj fotę jak się jarasz chociaż! I jak dzieciaki skaczą z radości! Wrzuć cokolwiek, bo nas tu już szlag trafia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam kilka lat temu. Zrobiliśmy z budą po samej wyspie ponad 1500km?Piękne góry i jeszcze piękniejsze gorskie kręte trasy. Jeep w takich warunkach sprawdzi się znakomicie. 

Super pomysł i nie taki banalny jak Chorwacja czy Grecja?

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

 

Pytanie do tych co tam byli. Brać rowery? Jest gdzie pojeździć czy same ostre góry?

Jeśli lubisz górskie trasy to zdecydowanie tak. Ja osobiście nie zabrałem i następnym razem też bym nie zabieral? góry i upał nie pasują mi do moich możliwości rowerowych. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu byłem na Korsyce , ale motocyklem. W tydzień objechaliśmy wyspę , nocując na kempingach (namiot). Wschodnie wybrzeże ok dla caravaningu , ale zachodnie raczej nie. Wybrzeże raczej klifowe, dużo węższe drogi i momentami naprawdę ciasno. Ale dla widoków pojechałbym jeszcze raz. No i drogawo trochę (a to był maj). Życzę Wam nie zapomnianych wrażeń z wyjazdu , a na pewno będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Jeep

Jedziemy cytryniakiem ? jak kiedyś pisałem w wątku o jeepie to jednak stare auto, wolałbym nie zaliczyć jakiejś awarii typu pęknięty wąż w chłodnicy. 

Budę stawiamy na kampach, zobaczymy dwóch może trzech a wyspę chcemy obskoczyć solo. Obczaję i może następnym razem zrobimy objazdówkę z budą. 

 

A póki co byłem w kenie na zakupach, 450zl pękło na śmieci, typu płyn do kibla, papier, suszarka do ubrań i blokada do lodówki bo pękła. 60zl za plasticzek wielkości plastikowego widelca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No objazdowo to tej cytryny z budą tam nie widzę. My co dwa dni zmieniliśmy miejsce i trochę tych km wyszło. Latając solo to cytryna dobry wybór bo auto pewniejsze a po co na wakacjach się jeszcze stresować. 

Ktoś tu pisał o motocyklach, tam setki jak nie tysiące ludzi zwiedza wyspę właśnie w taki sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Teraz mnie naszło, wie ktoś czy na promie może być odpalona lodówka na gaz? W warunkach nic na ten temat nie znalazłem, ale mam wątpliwości...

Wydaje mi się że nie można, co prawda Ciebie z przyczepą nie puszczą na jakiś ciasny pokład, bo tam jest nisko i osobówki wjeżdżają tylko, więc pewnie z ciężarówkami będziesz stał, ale dostępu do auta nie ma w trakcie rejsu, grodzie specjalne się zamykają po zaparkowaniu i opróżnieniu z pasażerów.

Co do ceny to w 2015 płaciłem za prom 200E w obie strony, ale byliśmy tylko autem z boxem bez przyczepy, więc stawka za auto do 5m dł i wysokosci bodajże 2m. Czyli Twoja cena mniej wiecej propocjonalna uwzględniając przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato podpalił się na korsyke, jadą we wrześniu i analizuje czy zmieniać z portugalii. Ale wyceniał prom to za auto, audi a6 avant, najtańszy znalazł 500zl a średnia 700-800. Czyli podobnie jak u Ciebie

9 minut temu, golob napisał:

więc pewnie z ciężarówkami będziesz stał,

Raczej tak, bo max przyczepy mam 3,8m czyli wysokość ,,tirowa,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Teraz mnie naszło, wie ktoś czy na promie może być odpalona lodówka na gaz? W warunkach nic na ten temat nie znalazłem, ale mam wątpliwości...

nie pamiętam jaki to był prom (na pewno gdzieś pomiędzy Danią - Norwegią a Szwecją , ale przed wjazdem chodził taki jegomość , przypominał o obowiązku zakręcenia butli i tym co posiadali gaz albo naklejał coś na budę albo "przywieszkę" przyczepiał (tez nie pamiętam :) )

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.