Jump to content
jacekzoo

[Relacja] Korsyka 2019 :D [jacekzoo]

Recommended Posts

maarec

No i brawo. Powrót w całości dobrze podsumowuje wyprawę.

jacekzoo

Przyszła pora na małe podsumowanie. Zrobiliśmy w sumie 4,5kkm, z czego 1500 po samej korsyce. 5E8A56AF-6E14-4D0D-9180-9B7F021F185C.thumb.jpeg.cab48bd93b3b0ea4ff186bdf1bcc1d99.jpeg

czy warto? Czy jesteśmy zadowoleni? Z całą pewnością tak!!! Uważam że to były najlepsze wakacje na jakich byliśmy. Na pewno wpływ też miało to że dzieciaki na tyle duże że same się sobą zajmowały, potrafiły pół dnia jeździć po kampie na rowerkach i tylko co chwile przyjechały się meldować. Odpoczęliśmy też, wciągnąłem 2000 stron książek, w sumie 3 pozycje. Pozwiedzaliśmy, pooglądaliśmy. Wieczorami można było posiedzieć bo w ogóle komarów nie było. A teraz czy poleciłbym Korsyke innym, z całą pewnością tak ale pod pewnymi warunkami. Trzeba się nastawić na jeżdżenie, my zrobiliśmy 1,5kkm na wyspie o wielkości 180x90km, zjeździliśmy wzdłóż i wszerz. Żeby dobrze zwiedzić wyspę trzeba poświęcić dużo czasu, na 5 czy 7 dni to wg mnie szkoda tu jechać, zwłaszcza że przebicie się przez góry na dystansie 120km może zająć nawet 4h. Kolejna rzecz to zwiedzanie z dzieciakami, moje na tyle lubią jeździć i chciały jeździć że nie było problemu, ale jak dzieciaki się niecierpliwią to może być problematyczne. Zwłaszcza jak nagle mają dość i trzeba wracać na kamp, nawet 50km nie zajmie 30 czy 40min a 2h i nie ma możliwości przyspieszyć. Kolejna rzecz o której tu wcześniej pisałem.  Brak Polaków, dla mnie to była jedna z największych zalet. Podsumowując baaardzo fajne wakacje i udany wyjazd. Co prawda dudków poszło trochę więcej niż zakładałem, ale nic nie żałuję. Naprawdę było fajnie :D także dziękuję wszystkim za śledzenie moich wypocin i wspólne zwiedzanie korsyki

witus

Pięknie było :) mnie wydatki na paliwo odstraszają w takich wyprawach, lekko licząc ponad 4 tys poszło z dymem i promy. Trochę muszę zbierać na taką wyprawę.

jacekzoo
1 minutę temu, witus napisał:

Pięknie było :) mnie wydatki na paliwo odstraszają w takich wyprawach, lekko licząc ponad 4 tys poszło z dymem i promy. Trochę muszę zbierać na taką wyprawę.

No lepiej, jeszcze dokładnie nie liczyłem z paragonów, ale na paliwo ok 3k a na prom 2k

chris_66

Miałeś szczęście z pogodą . Trochę pada i wieje teraz na północy wyspy

Bastia trochę zmoczona

jacekzoo

@chris_66 Uuuu, kogoś pogoniło na wyspę :D na długo jesteście?

Od jutra ma się pogoda poprawić :ok: 

chris_66

Nie pogoniło rodzina ciśnie ale ja dzielnie się bronię . Może we wrześniu poddam się. Kolega dzwonił że jakaś trąba powietrzna i nawałnica była

jacekzoo

W którym miejscu? 

Na długo jesteście?

chris_66

W bastii i ogólnie na północy.
Nie ma nas na wyspie, rodzina siedzi na Istrii a ja marznę w Krakowie

jacekzoo

Dobra, już teraz pokumałem :D 

Magda Pawłowicz

Jacku - pytanie od Męża mojego :) jakiej używasz nawigacji?  Fajny ekran i funkcje.

jacek00
1 godzinę temu, Magda Pawłowicz napisał:

Jacku - pytanie od Męża mojego :) jakiej używasz nawigacji?  Fajny ekran i funkcje.

Pewnie fabrycznej, opartej o TomToma ;) 

jacekzoo

@Magda Pawłowicz dokładnie jak Jacek napisał, używam fabrycznej w citroenie opartej na tom tomie z usługami online, na bieżąco korki, pogoda, ceny paliw, kampy itp dużo bardziej mi pasuje niż jakieś mapy google. Jeszcze mnie w pole nie wyprowadziła i nie wpakowała w korek

Magda Pawłowicz
2 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Magda Pawłowicz dokładnie jak Jacek napisał, używam fabrycznej w citroenie opartej na tom tomie z usługami online, na bieżąco korki, pogoda, ceny paliw, kampy itp dużo bardziej mi pasuje niż jakieś mapy google. Jeszcze mnie w pole nie wyprowadziła i nie wpakowała w korek

Stąd zainteresowanie z naszej strony :) Nasza "Navi" nas wyprowadziła w Italii nieźle w pole :) a dokładniej na wieś w górach z 20% podjazdem :)

chris_66
10 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jeszcze mnie w pole nie wyprowadziła i nie wpakowała w korek

to jeszcze dużo wrażeń przed tobą :lol:mimo wad jestem tomtomowi wierny od lat