Skocz do zawartości

Zmywanie i czyszczenie uszczelniacza, butylu.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.05.2019 o 13:48, Tomii napisał:

Myślisz, że to jest to samo co Sika Remover 208?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Baza jest podobna, to rozpuszczalnik pewnie też będzie.
Ostatnio zmywałem jakiś nieznany klej z kampera i znany K+D wurtha. Benzyną szło powoli, ale szło, zmywaczem wurtha tak samo powoli
Czyli sugerujesz aby nie zawracać sobie tym głowy i kupić jakiś zwykły rozpuszczalnik aby usunąć pozostały butyl po demontażu okienka dachowego? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w procampie montować  atc to widziałem jak mechanik czyścił butyl zmywaczem do tarcz hamulcowych, na ściereczkę i ogień. Szło bardzo sprawnie, pytałem go czy nie uszkadza się lakieru itp, mówi że różne środku stosował i tym najlepiej, od lat tego używa i robi robotę. Ostatnio u mnie wyrwany przez markizę kominek poprawiałem, też tego użyłem. W szoku byłem jak super to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w procampie montować  atc to widziałem jak mechanik czyścił butyl zmywaczem do tarcz hamulcowych, na ściereczkę i ogień. Szło bardzo sprawnie, pytałem go czy nie uszkadza się lakieru itp, mówi że różne środku stosował i tym najlepiej, od lat tego używa i robi robotę. Ostatnio u mnie wyrwany przez markizę kominek poprawiałem, też tego użyłem. W szoku byłem jak super to działa
To spróbuję. Jak mam płacić za cleanera Dekalina 70 zł i działa to tak samo jak inny środek za 5 zł to sprawa jest oczywista :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:
6 minut temu, jacekzoo napisał:
Jak byłem w procampie montować  atc to widziałem jak mechanik czyścił butyl zmywaczem do tarcz hamulcowych, na ściereczkę i ogień. Szło bardzo sprawnie, pytałem go czy nie uszkadza się lakieru itp, mówi że różne środku stosował i tym najlepiej, od lat tego używa i robi robotę. Ostatnio u mnie wyrwany przez markizę kominek poprawiałem, też tego użyłem. W szoku byłem jak super to działa

To spróbuję. Jak mam płacić za cleanera Dekalina 70 zł i działa to tak samo jak inny środek za 5 zł to sprawa jest oczywista ?

rozpuszczalnik WHITE SPIRIT , do kupienia w marketach budowlanych 9 zł za 500ml, wyczytałem na forum , używałem w starej budzie , działało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak byłem w procampie montować  atc to widziałem jak mechanik czyścił butyl zmywaczem do tarcz hamulcowych, na ściereczkę i ogień. Szło bardzo sprawnie, pytałem go czy nie uszkadza się lakieru itp, mówi że różne środku stosował i tym najlepiej, od lat tego używa i robi robotę. Ostatnio u mnie wyrwany przez markizę kominek poprawiałem, też tego użyłem. W szoku byłem jak super to działa

zmywacz hamulcowy trzeba sprawdzić przed użyciem , bo są różne i można się niemile zdziwić (aceton lub jego brak, ewentualnie toluen i inne agresywne składniki)

poza tym bardzo szybko odparowuje co czasem nie pomaga w pracy

benzyna lakowa zawsze działa dobrze i bezpiecznie, nie paruje tak szybko , ewentualnie ekstrakcyjna jako bardziej parująca

8 minut temu, Suzu4x4 napisał:

rozpuszczalnik WHITE SPIRIT , do kupienia w marketach budowlanych 9 zł za 500ml, wyczytałem na forum , używałem w starej budzie , działało .

czyli po naszemu mniej więcej benzyna lakowa :ok:

jest jeszcze wynalazek dla lakierników pod nazwą zmywacz silikonowy/silikonów - do przygotowania pod lakier - mieszanka różnych dziwnych składników - ale to głównie jako odtłuszczacz

23 minuty temu, jacek00 napisał:
28 minut temu, chris_66 napisał:

Baza jest podobna, to rozpuszczalnik pewnie też będzie.
Ostatnio zmywałem jakiś nieznany klej z kampera emoji31.pngi znany K+D wurtha. Benzyną szło powoli, ale szło, zmywaczem wurtha tak samo powoli emoji56.pngemoji1787.png

Czyli sugerujesz aby nie zawracać sobie tym głowy i kupić jakiś zwykły rozpuszczalnik aby usunąć pozostały butyl po demontażu okienka dachowego? ?

dokładnie , szczególnie, że masz uszczelniacz (łatwiejszy do wyczyszczenia) a nie klej który też da się zmyć ale dużo trudniej

i polecam szmatkę z fizeliny jako medium do zbierania butylu - ładnie wchłania do środka w przeciwieństwie do bawełnianej koszulki która zapycha się z wierzchu

 

dla mnie benzyna lakowa, zmywacz silikonowy i hamulcowy plus fizelina to podstawa zabawy we wszelkie czyszczenie, zmywanie i klejenie

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacekzoo napisał:

I ten fachmajster i ja używaliśmy dokładnid tego

https://sklep-agroland.pl/wyposazenie-warsztatu/zmywacz-do-hamulcow-berner-500-ml

berner, forch, wurth, K2, CRC, loctite to raczej łagodne zmywacze :ok:

trzeba tylko pamiętać żeby nie pomylić hamulcowego zmywacza z carb/choke cleaner - to trochę bardziej agresywne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Myślisz, że to jest to samo co Sika Remover 208?

Nie mam pojęcia. Generalnie DekaClean pachnie mi trochę jak IPA ( alkohol izopropylowy). Przy wymianie uszczelnień w Adrii właśnie 50% roztworem IPA czyściłem. Szło dobrze, lakieru nie ruszałem. Nie pamiętam ile płaciłem za DekaClean. Daje radę, ale nie jest to jakieś rewolucyjne działanie. 

Szkoda że nie wyczytałem wcześniej o zmywaczu do tarcz hamulcowych. Dziś trochę powalczyłem z uszczelniaczem i zmieniłem ramę w Heki II. Było pole do testów, a zmywacz ( K2 ) w szafce w garażu stoi.

IMG_20190609_114514.jpg

IMG_20190609_151236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chris_66 napisał:

polecam szmatkę z fizeliny jako medium do zbierania butylu - ładnie wchłania do środka w przeciwieństwie do bawełnianej koszulki która zapycha się z wierzchu

Jak wygląda szmatka fizelniowa? Jedyną fizelinę jako znam to ta do zbrojenia w połączeniach płyt karton-gips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Włóknina polipropylenowa często nazywana flizeliną w tapicerce nazywa się wigofilem  ( jeżeli o to chodzi ) . Zależnie od gramatury może być tak twarda jak tkanina pokrowcowa . Jeżeli ma mniejszą gramaturę to  jest miękka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.