Skocz do zawartości

Burstner Ventana 480 TK


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

no to i ja utworzę sobie temat z moją nową przyczepką. (jak w temacie)

pierwsza "większa" modyfikacja - zmiana rozkładanego łóżka  na stałe łóże. Parę kantówek heblowanych, stare listwy poprzeczne z łóka 140 (trzeba było obciąc do 120) + materac 120x190x15  :) 1.thumb.jpg.405cec9f30771b351301abac403dc052.jpg20190605_201441.thumb.jpg.263ea6537b84ba25c6d5e61c3f164312.jpg20190605_202635.thumb.jpg.c7cc14f9e9e3466fde9fc9f0c64ceca8.jpg20190607_184711.thumb.jpg.7e07cbe3570031189e3fb32b52f044e2.jpg

 

 

c.d.n. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łóżko super wyszło, powiedz tylko jak rozwiązałeś sprawę dostępu do 2 największych schowków w przyczepie? Mam podobny układ, z tą różnicą że piętrus jest u mnie na przodzie przyczepy. Początkowo też planowałem przerobienie łóżka, tak żeby nie było potrzeby składać na noc salonu. Jednak po pierwszym pakowaniu, odłożyłem tą przebudowę na później. W schowku pod piętrusem trzymam foteliki i meble przedsionkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myślałem i w sumie na etapie strugania :) łóżka uznałem ze najwyżej stracę do nich  dostęp (ważniejsze było dla mnie komfortowe spanie :) )

ale po zmontowaniu okazało sie ze łóżko z materacem jest na tyle lekkie ze bez problemu je podnoszę je i mam dostęp nawet do tej najdalszej (pewnie wsadzę tam rzeczy które bierzemy "na wszelki wypadek" typu kalosze :) ) a do tego schowka pod piętrowym mam dostęp z  zewnątrz.

PS

na zdjęciu rama jest dość wygięta, ale zakładam ze jak będzie podnoszona to albo ktoś bedzie trzymał za drugą stronę albo jeszcze dosztukuję jakiś patyk do podtrzymania.

 

 

 

20190608_204735.thumb.jpg.161848a59f5aadabaff06a8b872e5934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna rzecz - wymiana opon. Te na budzie były fabryczne :) rocznik 2002. w stanie takim ze bez odczytania DOT dałbym rękę odciąć ze są prawie nowe - mają jeszcze "gumowe frędzle" na bokach.
moj wybór padł na dość egzotyczną markę - Apollo , model 
Altrust Summer    w tegorocznym teście ADAC w kat. opon dostawczych wypadły najlepiej. 
tak wiem, testy testami ale sprawiedliwość... Od "wpadki" ADAC`u parę lat temu  z wybieraniem opon do testów ulubionych producentów, teraz mam większe zaufanie do ich wyników. (po prostu juz nie mogą sobie pozwolić na powtórkę ) 

W końcu nie wygrała jakaś niemiecka marka , tylko "egzotyka". (PS, no może nie do końca taka egzotyka bo Apollo to teraz Vredestein ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 19:48, Tomii napisał:

Łóżko super wyszło, powiedz tylko jak rozwiązałeś sprawę dostępu do 2 największych schowków w przyczepie? Mam podobny układ, z tą różnicą że piętrus jest u mnie na przodzie przyczepy. Początkowo też planowałem przerobienie łóżka, tak żeby nie było potrzeby składać na noc salonu. Jednak po pierwszym pakowaniu, odłożyłem tą przebudowę na później. W schowku pod piętrusem trzymam foteliki i meble przedsionkowe. 

Mam taki sam układ, żeby dostać się do "największego schowka" trzeba podnieść materac i jego ramkę w dolnym łóżku piętrowym, więc można to zrobić siedząc na tym dorabianym. Nie wiem jak u @cicik (nie widać na zdjęciach), ale u mnie są drzwiczki z boku schowka pod krótszym siedziskiem (tym przy lodówce), pozostaje problem wykorzystania schowka z tyłu (pod oknem), ale ze względu na jego położenie (daleko za osią) wkładam tam sporadyczne jakieś lekkie zapasowe rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cosik3 napisał:

... Nie wiem jak u @cicik (nie widać na zdjęciach), ale u mnie są drzwiczki z boku schowka pod krótszym siedziskiem (tym przy lodówce), pozostaje problem wykorzystania schowka z tyłu (pod oknem)

U mnie do tego schowka jest wejście "od góry" - podnoszona klapka/siedzisko :)

co do tego ostatniego schowka przy tylnej scianie , to jak napisałem a kolega potwierdził - wsadzamy drobne przedmioty które nie musza być "pod ręką :) 

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejne materace zagościły w cepce. Tym razem do łóżka piętrowego.

Niestety pośpiech nie popłaca i zmierzyłem tylko górne łóżko (80x190) dolne okazało się węższe o 5cm (75x190) ... pewnie i tak bym kupił o standartowym wymiarze (taniej i szybciej) 

dodatkowo , jak to powiadają nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - łóżka dolne łączą sie teraz (wcześniej była paro centymetrowa przerwa).

przy okazji - na dyszel zamocowałem bagażnik na rowery ... 
c.d.n. :D 

20190613_180619.thumb.jpg.0750f44ebfc49cf4ec1c5e63b86ecdcf.jpg

 

20190613_180836.thumb.jpg.09e3d64e475c69c3db1227ffd4e98719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szary11 napisał:

Dzieciaki będą miały jak na karuzeli. Po drabinę na górę i hop... ?

Fajnie wyszło, gratki ?

.. i hop o 5:30 rano na rodziców ;) 

Godzinę temu, Commander napisał:

Siemka.

Super wyszło. Ile nośności mają te piętrusy?

w sumie nie wiem, ale nie zakładam żebym spał nad dziećmi - za dużo w nie zainwestowałem (gł. nerwów/zdrowia) zeby ryzykować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolejny zakup. Daszek przeciwsłoneczny z Jula.pl . Przy naszym sposobie "kempingowania" jedyne sensowne rozwiązanie. 
Tak, wiem pewnie są lepsze i większe i z aluminiowymi masztami ...  :) ale IMHO w tej cenie nie ma konkurencji (3,5mx2,5m - 269zł)

PS> Jakiś miszcz biznesu sprzedaje te (dokładnie te) daszki na aledrogo za 370zł :)  
(zdjęcie poglądowe - z jula.pl w wer. 2,5x2,5m . Wer wieksza ma 3 maszty.) 

619413.thumb.jpg.3f8cd3ec4e1afb8cc985e0c631c83ac6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎06‎-‎08 o 17:28, cicik napisał:

Cześć,

no to i ja utworzę sobie temat z moją nową przyczepką. (jak w temacie)

pierwsza "większa" modyfikacja - zmiana rozkładanego łóżka  na stałe łóże. Parę kantówek heblowanych, stare listwy poprzeczne z łóka 140 (trzeba było obciąc do 120) + materac 120x190x15  :) imageproxy.php?img=&key=cd55dcc12b1928721.thumb.jpg.405cec9f30771b351301abac403dc052.jpg20190605_201441.thumb.jpg.263ea6537b84ba25c6d5e61c3f164312.jpg20190605_202635.thumb.jpg.c7cc14f9e9e3466fde9fc9f0c64ceca8.jpg20190607_184711.thumb.jpg.7e07cbe3570031189e3fb32b52f044e2.jpg

 

 

c.d.n. :D

 

Witam! Mam pytanko o ile to nie tajemnica. Interesuje mnie Twój greting z łóżka. Podejrzewam, że to oryginalny. W naszej TEC także przerobione zostały dwie kanapki przeciwległe na stałe łóżko 135x185 /materac był zmniejszany aby przy podnoszeniu nie tarł o okienka boczne nieotwierane/, lecz greting mam chyba zbyt ciężki - z drewna. Cała rama jest podnoszona na podnośnikach takich jakie były w wersalkach. Twoja rama z gretingiem wygląda na lekką. Proszę, zdradz, co to zacz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Larysa napisał:

Witam! Mam pytanko o ile to nie tajemnica. Interesuje mnie Twój greting z łóżka. Podejrzewam, że to oryginalny. W naszej TEC także przerobione zostały dwie kanapki przeciwległe na stałe łóżko 135x185 /materac był zmniejszany aby przy podnoszeniu nie tarł o okienka boczne nieotwierane/, lecz greting mam chyba zbyt ciężki - z drewna. Cała rama jest podnoszona na podnośnikach takich jakie były w wersalkach. Twoja rama z gretingiem wygląda na lekką. Proszę, zdradz, co to zacz. Pozdrawiam

oczywiście żadna tajemnica :) to pozostałość po łóżku 140x200 (żona kazała wyrzucić ale ja lubię chomikować takie rzeczy - czasami sie jednak przydają) 
ale pewnie gdybym nie miał to bym kupił - w Ikea najtańsze dna łóżka to LURÖY - szerokość 120 kosztuje 100zł. Deseczki są wytrzymałe i giętkie a przy tym lekkie.https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80258784/

pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cicik napisał:

oczywiście żadna tajemnica :) to pozostałość po łóżku 140x200 (żona kazała wyrzucić ale ja lubię chomikować takie rzeczy - czasami sie jednak przydają) 
ale pewnie gdybym nie miał to bym kupił - w Ikea najtańsze dna łóżka to LURÖY - szerokość 120 kosztuje 100zł. Deseczki są wytrzymałe i giętkie a przy tym lekkie.https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80258784/

pozdrawiam :) 

Bardzo dziękuję za podpowiedz.  Będę dzisiaj w okolicy Ikei to sprawdzę. Ale co by tu nie mówić zrobiłeś świetnie, ten Twój reling jest super. Jeszcze raz dzięki i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.