Skocz do zawartości

Saab 9-5 XWD


do0h

Rekomendowane odpowiedzi

@chris_66 odbudowa i częściami niech się zajmie warsztat lub ubezpieczalnia w razie W :D Po części się zgadzam ale np ojciec posiadał Audi 100 Quatrro z 87roku (zlom 2 lata) i nadal posiada Audi 90 z 87 roku i problemu z częściami nie ma a jakieś kultowe auta to to nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Holownik już zakupiony :) niestety może ciągnąc max 1450kg ale to wystarczy bo i tak planowałem przyczepkę max 1350 by w razie czego podpiąć awaryjnie pod S-Cross 1.6 DDIS AllGrip.

Nowy holownik to nietypowy i pewnie bardzo rzadko używany do tego celu :) ale cena 1900euro + przebieg 160k km zadecydowało o kupnie. 2008 Mazda CX-7 2.3T 260km 4x4 w manualu - póki co przechodzi, pełny serwis łącznie z Łańcuszkiem rozrządu i do tego pewnie wymiana dwumasy i sprzęgła tak na wszelki dla ciągania cepki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to auto. Zawsze mnie dziwiło że ma taki mały uciąg bo samo nie jest przesadnie lekkie a mocy ma mnóstwo. Solo dosłownie „lata”! Niestety, zużycie paliwa jest gigantyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dudek_t musze potwierdzic że prawda :) chociaż nie katowalem bo napinacz łańcuszka siada. Niestety, przy zakupie sprawdzałem max uciąg i niestety tylko 1450kg a masa własna 1745kg. By zmieścić się w B to max i tak mogę ciągnąć 1230kg ale zaczynam działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do saabów...…    mam 3....  9-3 kombi manual 1,9 TiD - około 180 KM i 400 nm- 208 rok czyli poliftowy -i ten służy jako holownik.... jazda z ogonem- jak dla mnie- bez uwag :)   teoretycznie jest to Vectra C w innym "opakowaniu".....   zawieszenie oraz silnik ( fiatowski 1,9 JTD-nie do zajechania) dużo wspólnych części z Vectrą oraz z Cromą…

                drugi saab to właśnie ten z Tematu Watku czyli 9-5 NG z 2012 r- tyle , że z tym słabszym dieslem bo 2.0 TiD (ma moc podniesiona również do 180 KM a moment około 420 nm)…  i tu silnik jest oplowski i  jest felerny....   trzeba wymieniać oring pod smokiem w misce olejowej...   i jeszcze kilka innych "dupereli" które mogą sprawić że nie będzie fajnie (ale w insygniach jest tak samo)  co do wygody- bajka-o wiele więcej miejsca w środku niż w insigni...   mam automat i jazda nim to sama przyjemność...   części mechaniczne zawieszenie hamulce- to insignie więc koszty spoko...   gorzej z blacharka- ceny astronomiczne....   bez dobrego AC nie ma co w ogóle wsiadać do tego auta...   jak dla mnie piękny samochód.

   3 saab to też 9-5 ale rok 2002 kombi w benzynie z silnikiem 2,3  oczywiście z turbo...   tu moc około 250KM....     z LPG... i też automat  tu wszystkie części są tanie -blacharskie oczywiście tylko używki …   może wygląda trochę staro- ale jest mega wygodny i naprawdę daje frajdę z jazdy ....  i jazda solo to około 12 litrów gazu...   to tak trochę o saabach ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rm31 ayyyy :) witam fanboia Saabów, ból w sercu że wyciągnęli wtyczkę w tym 2011. 9-5 nowy to maszyna, daliby jeszcze z rok dwa I by się pewnie odbili od dna, szczególnie z sportcombi i nowym 9-3. Volvo do mnie wogóle nie przemawia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt- jak dla mnie 9-5 NG sportcombi to naprawdę piękne auto...    niestety budżet daleko poza zasięgiem...   i tak naprawdę auto to- to praktycznie do garażu pod kocyk i oglądać....    jeszcze  co do części do 9-5 NG - to są "normalne"  ale przy zwykłym zawieszeniu...      w Volvo jest ta sama sytuacja chyba ?

Saaba położyło to co miało go uzdrowić- czyli GM.....      tak trochę się smieje- że czy jadąc 9-5 NG z 2012 r czy nawet 9-3 z 2008 r  jeżdżę najnowszym modelem saaba :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.