Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, portier napisał:
18 godzin temu, maarec napisał:

na poważnie widzisz szansę na spadek cen ?

Tak

A możesz Kolego podać choć jeden konkretny przykład takiego spadku cen?

Pokazać - o taki egzemplarz rok/dwa lata wstecz kosztował tyle a tyle a teraz kosztuje tyle ...?

Bo moje osobiste wrażenia ze śledzenia rynku przyczep pokazują dokładnie co innego.

Pzdr

Włodek

14 minut temu, portier napisał:

I o bezpieczenstwie, czy wielu jeszcze  innych rzeczach - ktorych w sumie sie spodziewalem. Widzialem jak na zmiane kampera pilnowali - widze tu siebie - dokladnie tak samo bym robil. Spac tam (albo gdziekolwiek) na dziko? Brrr, to trzeba troche samozaparcia. Ale kazdy jak lubi, ja jednak nie lubie.

Możesz powyższy temat bezpieczeństwa rozwinąć ?

Pytam bo nie znam tamtejszych realiów...

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BuryKocur napisał:

A możesz Kolego podać choć jeden konkretny przykład takiego spadku cen?

Pokazać - o taki egzemplarz rok/dwa lata wstecz kosztował tyle a tyle a teraz kosztuje tyle ...?

Bo moje osobiste wrażenia ze śledzenia rynku przyczep pokazują dokładnie co innego.

Pzdr

Włodek

Ech Wlodku, czytales co ja pisalem?

Mowilem zeby Kolega z rok-dwa poczekal, to pewnie ceny spadna, a i wybor wiekszy bedzie. Wiele "all inclusive" turystow pokupilo sprzet i uwierz mi - wielu z nich wroci do tej formy wypoczynku. Zobaczyli ze karawaning to nie bezgraniczna swoboda, przestrzen i co tylko sie w prospektach wypisuje - lecz przede wszystkim zasady, reguly, jakis tam system. Badz pewien ze niejeden rozczarowany bedzie i ze sprzetem sie pozegna. Osobna sprawa to oczywiscie inflacja, wojny i kursy walut - o tym oczywiscie tez zapominac nie mozna. choc i tu pewnie sytuacja sie uspokoi. 

Ja sie tez moge mylic - i co z tego? Takie mam zdanie dzisiaj - za 2 lata moze nas juz nie byc - ale wtedy tym bardziej kupno teraz sensu zbyt wielkiego nie ma :jump:I tez nikt nie musi przejmowac sie moim zdaniem/przypuszczeniem tylko sobie chocby dzisiaj 3 kampery i kilka przyczep kupic. Nowych przyczep u nas we wsi chyba z 10 stoi (ceny tak od chyba 24 000 - a kamperow jeszcze wiecej (ich nie liczylem, ale pare ich maja)

12 minut temu, BuryKocur napisał:

Pokazać - o taki egzemplarz rok/dwa lata wstecz kosztował tyle a tyle a teraz kosztuje tyle ...?

Teraz to on raczej drozszy niz 2 lata temu. Na pewno drozszy. Dlatego wlasnie czekanie bym zalecal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, portier napisał:

Ech Wlodku, czytales co ja pisalem?

Mowilem zeby Kolega z rok-dwa poczekal, to pewnie ceny spadna, a i wybor wiekszy bedzie. Wiele "all inclusive" turystow pokupilo sprzet i uwierz mi - wielu z nich wroci do tej formy wypoczynku. Zobaczyli ze karawaning to nie bezgraniczna swoboda, przestrzen i co tylko sie w prospektach wypisuje - lecz przede wszystkim zasady, reguly, jakis tam system. Badz pewien ze niejeden rozczarowany bedzie i ze sprzetem sie pozegna. Osobna sprawa to oczywiscie inflacja, wojny i kursy walut - o tym oczywiscie tez zapominac nie mozna. choc i tu pewnie sytuacja sie uspokoi. 

Ja sie tez moge mylic - i co z tego? Takie mam zdanie dzisiaj - za 2 lata moze nas juz nie byc - ale wtedy tym bardziej kupno teraz sensu zbyt wielkiego nie ma :jump:I tez nikt nie musi przejmowac sie moim zdaniem/przypuszczeniem tylko sobie chocby dzisiaj 3 kampery i kilka przyczep kupic. Nowych przyczep u nas we wsi chyba z 10 stoi (ceny tak od chyba 24 000 - a kamperow jeszcze wiecej (ich nie liczylem, ale pare ich maja)piw

Przecież na początku pandemii też tak mówili ? A ceny poszybowały mocno w górę i nie zanosi się na spadki. Mam wrażenie że popyt na karawaning u nas dalej jest bardzo duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Voku napisał:

Przecież na początku pandemii też tak mówili ? A ceny poszybowały mocno w górę i nie zanosi się na spadki. Mam wrażenie że popyt na karawaning u nas dalej jest bardzo duży. 

No przeciez o tym wlasnie pisze. Dlatego ja osobiscie nie spieszylbym sie z kupnem

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że teorię o tym, że będzie taniej już odeszły do lamusa ale widzę, że nadal są tacy co wierzą... Jakim cudem ceny mają spaść skoro np. w Polsce obecnie Knaus Sport 500 KD kosztuje 140k? Jeszcze 3 lata temu ten sam Sport kosztował dużo poniżej 100k.... Ceny nowych sprzętów poszybowały w górę. Przyczepę zeszłoroczną dziś mógłbym sprzedać z zyskiem chyba 30k...

 

Nic nie spadnie bo trend jest wręcz odwrotny i jest ciągle dużo drożej. To ceny nowych sprzętów determinują ceny używanych. Żeby ceny używek spadły to ceny nowych musiałyby spaść o jakieś 30-40%! A wszyscy wiemy, że to niemożliwe.

 

 

 

 

No przeciez o tym wlasnie pisze. Dlatego ja osobiscie nie spieszylbym sie z kupnem
Rok temu czy dwa lata temu przez takie rady byłbyś kilkadziesiąt tysięcy w plecy. To w kwestii teorii o tym, że będzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Myślałem, że teorię o tym, że będzie taniej już odeszły do lamusa ale widzę, że nadal są tacy co wierzą... Jakim cudem ceny mają spaść skoro np. w Polsce obecnie Knaus Sport 500 KD kosztuje 140k? Jeszcze 3 lata temu ten sam Sport kosztował dużo poniżej 100k.... Ceny nowych sprzętów poszybowały w górę. Przyczepę zeszłoroczną dziś mógłbym sprzedać z zyskiem chyba 30k...

 

Nic nie spadnie bo trend jest wręcz odwrotny i jest ciągle dużo drożej. To ceny nowych sprzętów determinują ceny używanych. Żeby ceny używek spadły to ceny nowych musiałyby spaść o jakieś 30-40%! A wszyscy wiemy, że to niemożliwe.

 

 

 

 

I ciagle jeszcze na mysli mam sprzet uzywany. Rynek powoli musi byc syty. A ceny reguluje popyt - ja uwazam ze on spadnie a podaz wzrosnie. Teraz jest cena taka a nie inna - bo ludzie placa. Jak nie ma zadnego sprzetu, to kupi. Jak ma - to moze poczekac - ale nie musi. Tak jakbym ja kogos zmuszal do czekania. Ja mam tylko swoj poglad na to - i tyle. A kto co zrobi - to przeciez indywidualna sprawa

tzn ja uwazam ze po pandemi bedzie taniej 

2 godziny temu, BuryKocur napisał:

Możesz powyższy temat bezpieczeństwa rozwinąć ?

Pytam bo nie znam tamtejszych realiów...

Zobacz moze odcienek Rodzinsonady (chyba ostatni, z tego tygodnia zdaje mi sie) - to zrozumiesz. Przeszukaj troche YouTube- troche tego pewnie znajdziesz.

Choc moze pewnych rzeczy lepiej nie wiedziec...

W kazdym razie kampera z calym dobytkiem zostawic i na spacerek po miescie, basenik, wycieczka czy cokolwiek...no nie wiem... Ale na wszelki wypadek we Wloszech na parkingowych uwazaj, ktorzy pytaja na jak dlugo sie zatrzymasz ;)

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voku napisał:

Przecież na początku pandemii też tak mówili ? A ceny poszybowały mocno w górę i nie zanosi się na spadki. Mam wrażenie że popyt na karawaning u nas dalej jest bardzo duży.

No i tez jeszcze nie koniec tej pandemii. U nas tez popyt duzy. Tzn moze juz nie az tak, bo o ile u naszego dealera plac pusciutenki byl - to teraz pare przyczep i kamperow stoi. Ale drogie. Ja gdzie indziej (inna marka) kupowalem i wlasnie sprawdzalem - ponad 4 tysiace drozej w tej chwili. Ja sie jeszcze na ostatnia sprzed podwyzki zalapalem (i nawet nie wiem jakim cudem 10% rabatu utargowalem) - ale to szczescie poprostu bylo - no i nie do konca pod domem ja odbieralem. Ale warto bylo. A i moja praktycznie przez noc poszla. Mysle jednak ze ci co chcieli sprzet juz maja, wiec sytuacja ochlonie. Albo i nie, mi to w sumie obojetne, ale w tej chwili to jak kupowanie akcji - gdy sa na szczycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrzonki. Jeszcze nie widziałem żeby ceny spadły , znajomy pokazywał mi jak 2 lata temu robił wycenę kmpera adri full wyposażenie 280 tys, obecnie ze względu na ceny i silniki koszt takiego około 440 tys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrzonki. Jeszcze nie widziałem żeby ceny spadły , znajomy pokazywał mi jak 2 lata temu robił wycenę kmpera adri full wyposażenie 280 tys, obecnie ze względu na ceny i silniki koszt takiego około 440 tys
No dokładnie. Tu cena wspomnianego Knausa Sport:
https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sport-500-kd-epower-selection-ID6EqTvQ.html

Rok temu Knaus Sport 500 kd kosztował w okolicach 100k...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic tylko do salonu, 3-4 sztuki zamówić i z zyskiem sprzedać.

Mi już atramentu zaczyna brakować od pisania, że używane mam na myśli, ale i na te nowe kupca trzeba będzie znaleźć. Za tą kasę.

I jeszcze raz - ja przecież nikomu nie bronię kupna natychmiast, a niech i kilka sztuk będzie - może interes życia się z tego zrobi.

A tak swoją drogą, tego full wypas kampera za 280 000 to bym chciał widzieć ?

Prędzej w 400 skłonny byłbym uwierzyć (jeśli nówce mówimy). I też zależy co kto przez full wypas rozumie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic tylko do salonu, 3-4 sztuki zamówić i z zyskiem sprzedać.
Mi już atramentu zaczyna brakować od pisania, że używane mam na myśli, ale i na te nowe kupca trzeba będzie znaleźć. Za tą kasę.
I jeszcze raz - ja przecież nikomu nie bronię kupna natychmiast, a niech i kilka sztuk będzie - może interes życia się z tego zrobi.
A tak swoją drogą, tego full wypas kampera za 280 000 to bym chciał widzieć
Prędzej w 400 skłonny byłbym uwierzyć (jeśli nówce mówimy). I też zależy co kto przez full wypas rozumie...
 
A używane skąd się biorą? Najpierw ktoś musi tą budę nową kupić. Skoro kupi za 140k to nie sprzeda po 3 latach za 50k bo będzie po pandemii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja, koszt nowego, kurs Euro i ciągle jednak rozwój w Polsce. U nas jest dużo mniej sprzętu na mieszkańca niż na zachodzie. W budżecie 90/130 kilka, kilkanaście sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że coś się zaczyna dziać i to nic dobrego, wystawiłem moją cepę do sprzedaży w pazdzierniku 2021r, jak wystawiłem tel się rwał, tego samego dnia przyjechali ludzie oglądać brać fakturę proformę i działali ale nie wyszło, następnego dnia tel za tel ale jeden Jacek zrobił mi psikusa i szybko wycofałem cepę z ogłoszenia, może i dobrze ale nie oto tu chodzi. Miesiąc temu też wystawiłem za tą samą cenę plus dodatkowo jest zbiornik szarej wody i nic trzy kiepskie tel przez miesiąc i nic więcej.

Teraz moja żona nastawiał się na kampera :zly:gdzie Ja jestem przeciwny (już jej przeszło:winner:), dziś pojechaliśmy do Wawy oglądać trzy sztuki, dwa 2015r jeden 2018r, wszyscy bardzo chętni do negocjacji, dziś mieliśmy oglądać wszystkie ale tylko jednego oglądaliśmy na żywo a resztę przez tel negocjowaliśmy dzień wcześniej, jednego Pana przez tel zbiłem 20koła, czyli coś się musi dziać że takie promocję( ceny koło 200koła) Jednego obejrzeliśmy i po jezdzie próbnej moja żona stwierdziła że reszty nie chce oglądać bo my do kampera się nie nadajemy:D wsiadła do naszego auta i mówi możemy jechać do domu, także jak dwa następne wyglądały i jak by przebiegły negocjacje to nie wiem ale dobrze to już chyba było.

Wczoraj był u mnie znajomy roczną Fabią kombi i pytał czy nie mam kogoś na przejęcie lizingu bo nie daje rady płacić rat, tak poszybowały mu w górę opłaty aby utrzymać działalność że nie jest w stanie zapłacić 1200zł lizingu i ma już dwie raty nie zapłacone i monit. Jak ktoś chętny to mogę dać namiary do końca tygodnia ją ma, potem umówiony jest na zdanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.