Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

 ? Myślę, że problem leży, ale głównie w głowach właścicieli przyczep, którzy wygłaszają takie tezy. To oni raczej mają problem "kampera"... 

Czytając część wpisów w tym temacie to oni mają wręcz fobie na tym punkcie. Zabawne jest jak udowadniają że jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielpoz napisał:

Czytając część wpisów w tym temacie to oni mają wręcz fobie na tym punkcie. Zabawne jest jak udowadniają że jest inaczej?

Dziś w nocy obudziłem się z krzykiem... Śniło mi się, że miałem kampera i stałem na dziko, na odludziu, gdzie nie da rady wjechać z przyczepą.:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Dziś w nocy obudziłem się z krzykiem... Śniło mi się, że miałem kampera i stałem na dziko, na odludziu, gdzie nie da rady wjechać z przyczepą.:mlot:

Dobrze że się obudziłeś bo co by było jak byś chciał wyjechać i byś się nie mógł, bo się zakopałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak jest, że ludzie awansują na kampera. Wyjście z przyczepy na kampera wymaga bardzo świadomej decyzji i potężnej inwestycji. Taki człowiek po prostu stwierdza, że idzie na maxa w karawaning, musi sobie jakoś tą decyzję uzasadnić. Wydaje 50,100,200,500 tys na kampera więc teraz musi nim jeździć zawsze i wszędzie. Przyczepa, aż tak nie obliguje, można mieć i nie korzystać a się dużo nie straci. Z kamperem trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jarod napisał:

Trochę tak jest, że ludzie awansują na kampera. Wyjście z przyczepy na kampera wymaga bardzo świadomej decyzji i potężnej inwestycji. Taki człowiek po prostu stwierdza, że idzie na maxa w karawaning, musi sobie jakoś tą decyzję uzasadnić. Wydaje 50,100,200,500 tys na kampera więc teraz musi nim jeździć zawsze i wszędzie. Przyczepa, aż tak nie obliguje, można mieć i nie korzystać a się dużo nie straci. Z kamperem trochę inaczej.

Podbijam. Ostatnio byłem w kamperze za 2,5mln pln - gość niby kupił, chciał przylecieć helikopterem zobaczyć ale coś mu tam wypadło.  Swoją drogą dziwny miał układ wnętrza :)

nie zgodzę się z tym , że na kamperze czy przyczepie coś tam się straci. W aktualnych czasach zarówno nowe jak i używane sprzęty zyskują na wartości i przy dbaniu nie ma mowy o stracie przez najbliższe 2 lata.

Dziś kolejna umowa trafiła w moje ręce, kamper 2016 - 330.000zł... Mniej więcej tyle co identyczny nowy. Różnica w kilku dodatkach za kilkanaście tyś pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jarod napisał:

Przyczepa, aż tak nie obliguje, można mieć i nie korzystać a się dużo nie straci. Z kamperem trochę inaczej.

Czyli kupujesz przyczepę za 150k zł po to aby stała na parkingu bo można mieć i nie korzystać? A czemu nie można mieć i nie korzystać z kampera na tej samej zasadzie? 

16 minut temu, maarec napisał:

Podbijam. Ostatnio byłem w kamperze za 2,5mln pln - gość niby kupił, chciał przylecieć helikopterem zobaczyć ale coś mu tam wypadło.  Swoją drogą dziwny miał układ wnętrza :)

nie zgodzę się z tym , że na kamperze czy przyczepie coś tam się straci. W aktualnych czasach zarówno nowe jak i używane sprzęty zyskują na wartości i przy dbaniu nie ma mowy o stracie przez najbliższe 2 lata.

Dziś kolejna umowa trafiła w moje ręce, kamper 2016 - 330.000zł... Mniej więcej tyle co identyczny nowy. Różnica w kilku dodatkach za kilkanaście tyś pln.

 

Dokładnie. Nie ma reguły. Są ludzie co mają kampera za 40k i jeżdzą non stop, są tacy co mają przyczepę za 100k i jeżdzą non stop. A są tacy co kupili kampera za 500k tylko po to aby raz w roku pojechać na wakacje. Nie ma reguły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maarec napisał:

 

Dziś kolejna umowa trafiła w moje ręce, kamper 2016 - 330.000zł... Mniej więcej tyle co identyczny nowy. Różnica w kilku dodatkach za kilkanaście tyś pln.

 

Czyli ktoś kupił 5 letniego kampera za cenę nowego i identycznego?   Złoty klient?

 

Zaraz usłyszę że nowego nie da się kupić. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, danielpoz napisał:

Czyli ktoś kupił 5 letniego kampera za cenę nowego i identycznego?   Złoty klient?

 

Zaraz usłyszę że nowego nie da się kupić. ???

Danielpoz - z ust mi to wyjąłeś. Tylko patrzeć jak cena takiego kampera rośnie. To nic że kilometrów przybywa - ale to przecież kamper!!!! Skoro przyczepa na cenie wiele nie straci - to taki kamper oczywiście l w górę idzie ?

Tu mało który przyjmie do świadomości że on się poprostu szybciej zużywa i automatycznie z ceny tak jak normalny samochód spada - to w sumie przecież zarówno proste jak i logiczne jest

 

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maarec napisał:

Dziś kolejna umowa trafiła w moje ręce, kamper 2016 - 330.000zł... Mniej więcej tyle co identyczny nowy. Różnica w kilku dodatkach za kilkanaście tyś pln.

 

Chyba jakieś Carhago, albo na Mercedesie musiał być ten kamper ze taka cena za używanego.

Kampery siadły, jest dość dużo przejęć lizingu, nie ma tygodnia żeby dwie trzy sztuki ne doszły. Obserwuje od zimy jak miałem zajawkę na kampera, był okres że nie było w czym wybierać tylko parę sztuk,  jak coś fajnego doszło i dzwoniłem to albo nie aktualne albo ktoś jedzie, teraz jest już wybór. Przyczepy też delikatnie siadły ale nie tak mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Dobrze że się obudziłeś bo co by było jak byś chciał wyjechać i byś się nie mógł, bo się zakopałeś???

Wtedy do kampera byłby potrzebny holownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, portier napisał:

Danielpoz - z ust mi to wyjąłeś. Tylko patrzeć jak cena takiego kampera rośnie. To nic że kilometrów przybywa - ale to przecież kamper!!!! Skoro przyczepa na cenie wiele nie straci - to taki kamper oczywiście l w górę idzie ?

I co w tym dziwnego? Kamper nie traci, przyzepa nie traci, ba nawet rowery nie tracą a wręcz przeciwnie. Moja obecna przyczepa jest droższa od ubiegłorocznej o około 25k. Czyli jakbym ją dziś sprzedawał z całym wyposażeniem jakie dołożyłem to by wyszło jeszcze więcej. Dla kontrastu kupiłem w maju rower, dziś ten sam model kosztuje 1000 zł więcej. Więc gdybym chciał sprzedać swój to z pocałowaniem ręki dostałbym cenę wyższą niż cena zakupu. Tak się niestety porobiło. 

51 minut temu, portier napisał:

Tu mało który przyjmie do świadomości że on się poprostu szybciej zużywa i automatycznie z ceny tak jak normalny samochód spada - to w sumie przecież zarówno proste jak i logiczne jest

 

Bo tak nie jest. Zazwyczaj cena rośnie bo ludzie doposażąją za grube pieniądze - klima, markiza, i parę dupereli i już masz z 30k dodatków. Nikt za darmo tego nie oddaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nowego kampera będzie oczywiście że rosła - tak jak właśnie przyczepa czy wspomniany rower.

Ale ja mam na myśli używany, tzn cena nowego po wyjeździe z salonu będzie spadała, ale kampera dużo szybciej niż przyczepy - bo on się poprostu szybciej zużywa.

A do tego dojdzie jeszcze, że posprzedają wszyscy Ci, którzy się o bezgranicznej wolności naczytali (i którzy teraz skutecznie dobre imię caravaningu - bez względu na to czy przyczepy albo kampera - psują).

Ja myślę że najdalej za dwa lata będzie można naprawdę korzystnie fajnego kampera (jak już ten kamper musi być) kupić, ja osobiście bym się teraz z kupnem nie spieszył.

 

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, danielpoz napisał:

Czyli ktoś kupił 5 letniego kampera za cenę nowego i identycznego?   Złoty klient?

 

Zaraz usłyszę że nowego nie da się kupić. ???

Daniel z  przyczepami  jest podobnie. Ze względu na wzrost kursu euro, podwyżki cen nowych sprzętów sprzęty dwu-trzy letnie  można dziś sprzedać praktycznie bez straty.

Nasz wspólny kolega kilka tygodni temu sprzedał swojego czteroletniego Knausa 500KD  drożej niż kupił rocznego trzy lata temu i kupił kampervana w budżetowej zabudowie (SUNLIGHT CLIF 640) z przebiegiem po jednym sezonie po wypożyczalni za prawie 270 tyś  :look:

a przed pandemią w 2019 takiego blaszaka nowego bez przebiegu kupowałeś bez problemu za 200 tyś.

takie czasy.

oczywiście ten stan nie będzie trwać wiecznie ale póki co  ceny są jakie są.

ci co dziś kupią takie  kilkuletnie sprzęty  w cenie niemal nowych jak będą chcieli sprzedać za dwa trzy lata a rynek się ustabilizuje (zakładając że minie pandemia i przejdzie chwilowy boom ) stracą na tym najwięcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko drożej. Od 1 listopada i podobno w styczniu będą kolejne podwyżki przyczep i kamperów. Nie wiem co z tego czekania wyjdzie.
Na razie czekanie daje tylko to że wszystko jest droższe niż rok temu. Jakoś bańka na kampery nie pękła a na targach z tego co widziałem większość wystawianych przyczep i kamperów została sprzedana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.