Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Zulos napisał:

Nie ma, bo pewnie żadnej nie sprzedano. A jak sprzedano, to pewnie od razu połowę straciła. Albo po kupnie rodzina się rozpadła, bo drugie kampera chciało. Albo może w artykule o przyczepach coś napisali? Więc po co jakaś ankieta? Na tej sesji 80% (jeśli nie więcej) kampery - reszta kampervany lub podobne. Więc po co ankieta? Żeby przed samym sobą zakup uzasadnić?

A czego ma ten artykuł (i to jeszcze w Interii) dowodzić?

Ja przecież już dawno o tym pisałem - i pisałem że te rzesze żądnych bezgranicznej wolności gdzieś beda5te wehikuły stawiać. I robią to z tą właśnie bezgraniczną wolnością - za co ci którzy ten rodzaj wypoczynku przed pandemią z przekonaniem uprawiali za 2-3 lata rachunek zapłacą.

I wtedy się okaże jaka to naprawdę inwestycja.

Ja tak tylko dla porównania (a już właściwie tego żałuję) poprzednią przyczepę (rocznik 2012) kupiłem w 2018 za 17 000 (wystawiona była za 17 500). Cena nowej (kupiłem w tym salonie gdzie jako nowa została sprzedana (i potem w rozliczenie poszła) za 25 000. Więc za 6 łat straciła 8 000.

Ja sprzedałem ja w lutym tego roku (przez weekend poszła) za 17 000 (wystawiona za....17 000).

To tyle jeśli o Twój artykul na Interii i Twoje pytanie chodzi.

I to niech posłuży jako wskazówkę dla zainteresowanych kupnem

Wszędzie czytam żeby na próbę wypożyczyć itd.

Ja moją pierwszą (stary Tabbert Diadem) z 7 500 kupiłem i po roku za 6800 bez problemu sprzedałem - ile zapłaciłbym za wypożyczenie (myślę że jakieś 50 dni na kempingach tego było)?

Ja wiem, kamper oczywiście jeszcze taniej i oczywiście lepiej - to tak bardziej tym neutralnym, niezaślepionym, nienamówionym, poprostu ciekawym jako wskazówka ma posłużyć - a co już pozostałych 90% użytkowników tego dziwnego forum o tym myśli, to akurat jest mi obojętne. Zresztą wiem co myśli ?

I tak, rachunki i dokumenty potwierdzające mój wpis posiadam ? 

46 minut temu, filipert napisał:

Słyszałem, że są kamperparkingi gdzie nie wpuszczają przyczep. Macie w tej kwestii doświadczenia?

Są, dlatego w aplikacji trzeba zaznaczyć czego konkretnie się szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, portier napisał:
49 minut temu, filipert napisał:

Słyszałem, że są kamperparkingi gdzie nie wpuszczają przyczep. Macie w tej kwestii doświadczenia?

Są, dlatego w aplikacji trzeba zaznaczyć czego konkretnie się szuka

Tak mi się kojarzyło, że ktoś chyba na forum pisał, że dojechał na taką miejscówkę zestawem i odbił się od bramy.

To by świadczyło o wyższości kampera zatem - większa ilość zorganizowanych miejsc.

No i wreszcie mamy miejsce gdzie kamperem można wjechać a przyczepą nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, filipert napisał:

Tak mi się kojarzyło, że ktoś chyba na forum pisał, że dojechał na taką miejscówkę zestawem i odbił się od bramy.

To by świadczyło o wyższości kampera zatem - większa ilość zorganizowanych miejsc.

No i wreszcie mamy miejsce gdzie kamperem można wjechać a przyczepą nie ?

 

Puuuh, to społeczność odetchnęła z ulgą. Długo nad tym pracowałeś? No i jeżeli to jest ta wyższość (za którą 4-krotnosć przyczepy zapłacić muszę) - to dzięki że mi oczy otworzyłeś - czyli wszystko dobrze zrobiłem ? I sam bym lepiej tego nie ujął ?

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Artykułami to chyba nikt rozsądny się nie kieruje. Cała "moda" na karawaning została podsycona właśnie przez media i niektórych celebrytów którzy sami zrobili sobie kampervana i podróżują po świecie. No i przedstawiane są same och achy a już tej "ciemnej" strony jak na lekarstwo.

Z wypożyczeniem przyczep jest o tyle trudniej, że trzeba mieć holownik z hakiem. Dlatego proporcja zarejestrowanych jest na korzyść kamperów bo te łatwiej komuś wynająć. Myślę, że wśród tych którzy sobie kupili na własność ( nowych/używanych ) kamperów/przyczep proporcje są już porównywalne. Taki mi się wydaje.

12 minut temu, filipert napisał:

To by świadczyło o wyższości kampera zatem - większa ilość zorganizowanych miejsc.

No i wreszcie mamy miejsce gdzie kamperem można wjechać a przyczepą nie ?

Pewnie policzyli że zmieszczą więcej kamperów niż przyczep. Czyli kasa a nie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paweł7 napisał:
16 minut temu, filipert napisał:

To by świadczyło o wyższości kampera zatem - większa ilość zorganizowanych miejsc.

No i wreszcie mamy miejsce gdzie kamperem można wjechać a przyczepą nie ?

Pewnie policzyli że zmieszczą więcej kamperów niż przyczep.

Też tak obstawiam.

7 minut temu, Paweł7 napisał:

Czyli kasa a nie możliwości.

Zdecydowanie, możliwości nie śmiałbym tknąć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie proporcji, w tym roku bardzo duży odsetek nowych kamperow trafiał do mnie jako użytek prywatny.  Nie widziałem przewagi typu 80% pod wypożyczalnie. W latach poprzednich zdecydowanie przeważał użytek prywatny. 

Ja dalej jeżdżę, raz do lasu, raz do miasta.

Ankietę bym usunął, bo prowadzi tylko do sporów a nie konkretnych wyników. Za dużo zmiennych trzeba by wprowadzić.

20211017_105908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

W innych statystykach, podawali że zarejestrowanych w tym roku nowych kamperów jest chyba 1800szt a przyczep 800szt Co portal to inne statystyki.

https://polskicaravaning.pl/dzial/537-wiadomosci/artykuly/wzrosty-w-branzy-przekraczajapulap-stu-procent,55703

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak... jak niepotrzebne te artykuły... jeszcze wyszłoby że przyczepa lepsza niż kamper i do tego tańsza i co... i 200 stron pisaniny psu na budę... ?

A może na lato przyczepa jest lepszejsza a na zimę kamper... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patriks napisał:

jeszcze wyszłoby że przyczepa lepsza niż kamper i do tego tańsza i co... i 200 stron pisaniny psu na budę...

No nie psu na budę bo w kwestii ceny to napisałeś samą prawdę, czystą prawdę i jedyną prawdę - tu nikt moim zdaniem tego nie podważy.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 14:07, Zulos napisał:

na stronach PZM szczegółowy raport wg danych z CEPIK

pierwsze trzy kwartały 2021r w Polsce   1862 zarejestrowanych nowych kamperów i 887 nowych przyczep .

Czyli kampery rulez :fuck:

 

 

 

ale ... w używkach  6471 zarejestrowanych przyczep kempingowych  i 1672 kamperów .

na pierwszym miejscu wg kraju importu Wielka Brytania

czyli CCC :-]

https://www.pzpm.org.pl/Rynek-motoryzacyjny/Rejestracje-kamperow-i-przyczep-kempingowych/Trzy-kwartaly-2021r/Trzy-kwartaly-2021/Informacja-Prasowa-PZPM-SPGC-Rejestracje-kamperow-i-przyczep-kempingowych-III-kwartaly-2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.