Jump to content
olokup

Przyczepa czy kamper?

Przyczepa czy kamper?  

64 members have voted

1. 1. Co byś wybrał?

• Przyczepę kempingową
      36
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0

Recommended Posts

Voku
2 minuty temu, janekorka napisał:

Darek a jak zagłosować w tej ankiecie? 

Na razie ja wyłączyłem, trzeba zresetować jeszcze stare głosy jak się uda to dam znać.  

janekorka

Ok

pawel1966

Nie wiem jaki ma sens ankieta sformułowana a stylu : co lepsze- camper czy przyczepa? @janekorkakilka postów powyżej wyczerpał temat - jemu sprawia radość kamper i potrafi  z niego korzystać jak mało kto, ale nie odżegnuje się też  od tego,  że mała, niekłopotliwa  przyczepka dawała  mu  też dużo radości. Dla mnie sprawa wygląda całkowicie podobnie. To co posiadamy ma sprawiać radochę - najważniejsze by to co mamy umieć wykorzystywać dla naszych potrzeb. Czy to kamper, czy przyczepa są tylko i wyłącznie ŚRODKIEM do spełniania swoich planów...Ja inaczej nie potrafię tego zaszufladkować...:)Więc dla mnie sens miałby temat czy ankieta - co daje Ci więcej radości : kamper czy przyczepa????

Paweł7
10 minut temu, pawel1966 napisał:

Więc dla mnie sens miałby temat czy ankieta - co daje Ci więcej radości : kamper czy przyczepa????

To ja odpowiem, że przyczepa nie daje mi żadnej radości.
Z prostego powodu - nie posiadam przyczepy :D

Zgadzam się, wszystkie te pojazdy służą nam do jednego celu. Wyrwania się z domu w dowolnej chwili w dowolne miejsce ;) 
Przynajmniej teoretycznie.

portier

Ja myślę że ta ankieta pokaże co najwyżej ilu właścicieli poszczególnych pojazdów ją przeczytało. Bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, żeby właściciel jakiegoś potężnego kampera krzyżyk przy kampervanie postawił - no i jak zdefiniować co jest lepsze? To praktycznie 4 różne formy wypoczynku są, można równie dobrze jeszcze jacht, hotel czy Bóg wie co jeszcze porównać. No nie wiem...

Smolik

Co byś wybrał ? Pytanie przy jakich założeniach ? Mając na przykład nie ograniczony budżet wybrał bym … w poprzednim pytaniu było jasno określone. 

Edited by Smolik (see edit history)

czyś

Jak nie zadać pytania w ankiecie, będzie podobnie, tylko odgrzewanie kotleta. Czy po 200 stronach wątku to ma jeszcze jakiś sens? I czemu miałoby to służyć? Ankiety będą do skutku, aż pokażą coś, tzn.? wyższość czego, preferencje co do czego? 

Przy tak postawionych pytaniach (co byś wybrał/a), wyniki ankiety są raczej do przewidzenia - pewnie ponad połowa odpowiedzi będzie że kampera,  przyczepy i kampervany może po równo, może 10% lub mniej że mikrokampera. Mniejsza o konkretne procenty, a o orientacyjną proporcję i kolejność. Lubię przyczepy, ale gdybym miał tak abstrakcyjnie wybierać, nie oglądając się na nic, pewnie że zaznaczę że kampera, ale nie będzie to nic konkretnego. Chyba że miałoby być kolejne podejście pod udowodnienie że kampery są oki, a przyczepy w odwrocie, albo próba desperackiej obrony sensu posiadania przyczepy (z góry skazana na porażkę), to ok. 

Gdybym np. miał odpowiedzieć szczerze, to proszę o dodatkową odpowiedź "sam już nie wiem", bo jednej uniwersalnej odpowiedzi nie ma. Dzisiaj powiem że kampera, ale za 2-3 lata może inaczej. A tym bardziej, te oceny są płynne i te preferencje - co doskonale pokazał ten wątek - zmieniają się. Też dlatego, że ktoś spróbował kampera, ale też np. dlatego że preferencje zmieniają się z wiekiem czy sytuacją rodzinną, ot, dzieciaki wyfruwają z domu i kamper, albo kampervan staje się oczywistym wyborem. Oczywiście, taka ankieta w wariancie "życzeniowym" jest obiektywna co do preferencji - nie zależy niby od tego, na co kogo stać, ale też o tyle pozbawiona sensu, że m.in. aspekt kosztowy (zakupu, utrzymania) jest też jednym z istotniejszych przy podejmowaniu rzeczywistych decyzji,  w tym przyczepa czy kamper, nikt bowiem rzeczywistych decyzji nie podejmuje na zasadzie a co mi tam, najwyżej zęby w tynk... 

kit

Fajnie :D nowa ankieta więc będzie się działo 🤪

Trzeba by tylko określić budżet :miga:

Voku
8 godzin temu, pawel1966 napisał:

Nie wiem jaki ma sens ankieta sformułowana a stylu : co lepsze- camper czy przyczepa? @janekorkakilka postów powyżej wyczerpał temat 

A gdzie ty tam widzisz takie pytanie? Pytanie było "Co byś wybrał? 

2 godziny temu, czyś napisał:

Jak nie zadać pytania w ankiecie, będzie podobnie, tylko odgrzewanie kotleta. Czy po 200 stronach wątku to ma jeszcze jakiś sens? I czemu miałoby to służyć? Ankiety będą do skutku, aż pokażą coś, tzn.? wyższość czego, preferencje co do czego?

W tym temacie już nic już nie ma sensu więc co z różnica.

2 godziny temu, czyś napisał:

Gdybym np. miał odpowiedzieć szczerze, to proszę o dodatkową odpowiedź "sam już nie wiem", bo jednej uniwersalnej odpowiedzi nie ma. Dzisiaj powiem że kampera, ale za 2-3 lata może inaczej. A tym bardziej, te oceny są płynne i te preferencje - co doskonale pokazał ten wątek - zmieniają się. Też dlatego, że ktoś spróbował kampera, ale też np. dlatego że preferencje zmieniają się z wiekiem czy sytuacją rodzinną, ot, dzieciaki wyfruwają z domu i kamper, albo kampervan staje się oczywistym wyborem. Oczywiście, taka ankieta w wariancie "życzeniowym" jest obiektywna co do preferencji - nie zależy niby od tego, na co kogo stać, ale też o tyle pozbawiona sensu, że m.in. aspekt kosztowy (zakupu, utrzymania) jest też jednym z istotniejszych przy podejmowaniu rzeczywistych decyzji,  w tym przyczepa czy kamper, nikt bowiem rzeczywistych decyzji nie podejmuje na zasadzie a co mi tam, najwyżej zęby w tynk... 

Za bardzo filozofujecie, proste pytanie, 4 proste odpowiedzi. Ale trzeba już do tego dorobić cała filozofię życiową :D 
Tak czy siak na razie ankiety nie będzie i po problemie. 

filipert

Przyłączam się do przedmówców, ankietę bym w ogóle usunął z wątku.

Bez ankiety tytuł jest bardzo szeroki i pasuje do prowadzonej dyskusji i rzeczowych sporów :)

jacek00
16 minut temu, filipert napisał:

Przyłączam się do przedmówców, ankietę bym w ogóle usunął z wątku.

Bez ankiety tytuł jest bardzo szeroki i pasuje do prowadzonej dyskusji i rzeczowych sporów :)

A ja bym zostawił tą nową ankietę. Przecież to tylko zabawa ;) 

Piotrekm13

Tak tylko zapytam w sprawie ankiety:

A będzie opcja wybrać wszystkie odpowiedzi? 😁

Jak bym miał kasę, to czemu nie mieć możliwości czym akurat jadę, w zależności od pogody, pory roku, nastawienia, towarzystwa, miejsca docelowego, odległości, dostępności mediów itp. Bo niestety, ale do każdej sytuacji będzie lepsze co innego.  Idealnie więc by było się dopasować pod każdą możliwość.😉 Ostatecznie każdym się da to samo, czasami jest tylko trochę trudniej.

Oczywiście droczę się, ale ten wątek głównie na tym polega. Pół biedy jak ktoś kogoś delikatnie "szturnie", ale tu to się czasami całe bójki toczą.🤨

peja76

Ja bym zadał inne pytanie, co cie skłoniło do zakupu kampera/przyczepy.

Piotrekm13
1 minutę temu, peja76 napisał:

Żona

Voku
4 minuty temu, peja76 napisał:

Dobre pytanie na założenia nowego teamtu z nową ankietą :D 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...