Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Analog82 napisał:

Raczej blizej 20-25KEUR, zalezy pewnie od wyposazenia

Tu możesz mieć rację, tak tylko rzuciłem orientując się po mojej przyczepie (Knaus chyba wyżej cenowo) - ale rzeczywiście wyposażenie różnicę robi. U mnie +8000 Euro do wywoławczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lbuster napisał:

Dawaj, nie trzymaj w napięciu :nono:

Już, już ....?

Jak wygląda rynek turystyki zmotoryzowanej w Niemczech - mniej więcej wiemy.
Rejestracja nowych pojazdów - przyczepy utrzymują się na podobnym poziomie. Zaś ilość nowo rejestrowanych kamperów gwałtownie rośnie. Tylko że przyczep się z reguły nie wynajmuje...

Magazyn CARAVANING.DE przeprowadził ankietę wśród swoich czytelników co wg nich byłoby lepsze do uprawiania karawaningu.

O tyle to ciekawe, że magazyn poprzedził ankietę przekonywującym (?) artykułem.

Można zatem założyć w jaki sposób zagłosowali przyczepowcy (oraz oczywiście wszyscy inni czytelnicy).

Być może no oddanie głosu miały wpływ inne czynniki, np. takie o których mowa w artykule:

https://www-caravaning-de.translate.goog/ratgeber/soll-es-ein-wohnwagen-oder-doch-lieber-ein-wohnmobil-sein-wir-rechnen-preisvergleich/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui

Wertverlust-in-zehn-Jahren-169Gallery-4d277449-1083193.thumb.jpg.118f6e27fa08c3c0cfffcc98325fb694.jpg

foto: caravaning.de (jako przykład)

Każda z form (sposobów) wypoczynku ma swoje wady i zalety. Ale która z nich jest bardziej atrakcyjna?  

wowa_vs_womo_kl.png.a0cddf9a44552945e8d442dafff65c13.png
Aby poznać preferencje naszych zachodnich sąsiadów wskazane jest zapoznanie z artykułem

"5 powodów, dla których przyczepa kempingowa jest lepsza"

ale żeby poznać wynik przeprowadzonej ankiety należy oddać swój głos !

No to głosujemy.

https://www-caravaning-de.translate.goog/ratgeber/entscheidung-wohnmobil-oder-wohnwagen/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui

Ja już głosowałem...?

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gizbern napisał:

Generalnie jestem użytkownikiem przyczepy z której jestem bardzo zadowolony (układ, praktyczność, jakość). Jednakże oglądając filmy z ostatnich targów znalazłem kampera z układem który również by mnie satysfakcjonował (jak obecny Knaus 500KD).

https://chausson-kampery.pl/model/72

Tu jednak dochodzimy do sedna problemu bo nie mam luźnych 70 000 Euro. 

 

https://youtu.be/QAYZG-ZpWXc?t=59

Ma kilka minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tofel napisał:

Już, już ....?

Jak wygląda rynek turystyki zmotoryzowanej w Niemczech - mniej więcej wiemy.
Rejestracja nowych pojazdów - przyczepy utrzymują się na podobnym poziomie. Zaś ilość nowo rejestrowanych kamperów gwałtownie rośnie. Tylko że przyczep się z reguły nie wynajmuje...

Magazyn CARAVANING.DE przeprowadził ankietę wśród swoich czytelników co wg nich byłoby lepsze do uprawiania karawaningu.

O tyle to ciekawe, że magazyn poprzedził ankietę przekonywującym (?) artykułem.

Można zatem założyć w jaki sposób zagłosowali przyczepowcy (oraz oczywiście wszyscy inni czytelnicy).

Być może no oddanie głosu miały wpływ inne czynniki, np. takie o których mowa w artykule:

https://www-caravaning-de.translate.goog/ratgeber/soll-es-ein-wohnwagen-oder-doch-lieber-ein-wohnmobil-sein-wir-rechnen-preisvergleich/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui

Wertverlust-in-zehn-Jahren-169Gallery-4d277449-1083193.thumb.jpg.118f6e27fa08c3c0cfffcc98325fb694.jpg

foto: caravaning.de

Każda z form (sposobów) wypoczynku ma swoje wady i zalety. Ale która z nich jest bardziej atrakcyjna?  

wowa_vs_womo_kl.png.a0cddf9a44552945e8d442dafff65c13.png
Aby poznać preferencje naszych zachodnich sąsiadów wskazane jest zapoznanie z artykułem

"5 powodów, dla których przyczepa kempingowa jest lepsza"

ale żeby poznać wynik przeprowadzonej ankiety należy oddać swój głos !

No to głosujemy.

https://www-caravaning-de.translate.goog/ratgeber/entscheidung-wohnmobil-oder-wohnwagen/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui

Ja już głosowałem...?

Sama prawda, a niech ktoś powie że przyczepa nie nadaje się na zimowe wyjazdy pod stok?, piękny artykuł znalazłeś, idealny na 200 stronę

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł ok, ale przynajmniej ostatnie dwa punkty mocno naciągane. Oczywiście, że przyczepa nadaje się na wyjazdy na narty, ale żeby była w tym względzie jakaś znacząco lepsza od kampera to już dość karkołomne... No i wskazanie na problem w kamperze, którym ma być obrócenie foteli (pkt 5):

"W wielu samochodach kempingowych siedzenia kierowcy są częścią grupy siedzeń i należy je najpierw ustawić we właściwej pozycji. Takie ruchy rąk w przyczepie nie są konieczne."

No faktycznie jest to olbrzymi problem i minus kampera...

Zresztą pkt 3 i 5 to w zasadzie to samo, no ale 5 punktów przewagi zawsze lepiej brzmi niż 4?

Wskazówka dla @portier - to nie jest żaden atak na cycepowców i nie jest wpis o wyższości kamperów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zulos napisał:

Artykuł ok, ale przynajmniej ostatnie dwa punkty mocno naciągane.

Nic nie naciągane sam prawda, prawdy nie da się oszukać?, w razie co wiem gdzie mają fajną wypożyczalnie przyczep jak byś chciał jechać na narty:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Analog82 napisał:

To sporo dorzuciles... Prawie 40kzl? Co Ty tam napchales?

Pakiet zimowy (ogrzewanie podłogowe i dodatkowo elektryczne i coś tam coś tam), autark (akumulator itp.), podlaczenia zewnętrzne gazu, TV, woda,  Mover, elektryczne podpory - co tak spontanicznie mi do głowy przychodzi. W katalogu jeśli pamiętam to 32k (albo może 34?) było, wyszło potem 30k ale 10% zniżki dostałem - więc za to mover i podpory. No i razem lekko ponad 30 k wyszło

Możesz obejrzeć Bürstner Averso Plus (plus - bo z opuszczanym łóżkiem nad podkową) 520 (chyba tl), są też 500 i 510.

Nie są jakoś tam strasznie drogie, a szczególnie właśnie ta 520 bardzo przestrzennej. Wygoogluj sobie jak Cię interesuje, my do tej pory zadowoleni, ale to dopiero 5 miesięcy jeździmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peja76 napisał:

Nic nie naciągane sam prawda, prawdy nie da się oszukać?, w razie co wiem gdzie mają fajną wypożyczalnie przyczep jak byś chciał jechać na narty:piwo:

Tylko która prawda idąc za ks. Tischnerem (moim ziomalem zresztą)???

A i tak moja prawda jest najmojsza!!:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, portier napisał:

Pakiet zimowy (ogrzewanie podłogowe i dodatkowo elektryczne i coś tam coś tam)

To faktycznie moze podniesc cene. Rozumiem ze plany wyjazdowe na zime sa, skoro tak konfigurowales? Ja niestety bez takich dodatkow nie bede sie pchal w gory z przyczepa. Plan jest by kampera wypozyczyc, wiec jak tylko pierwszy snieg spadnie to bede sie rozgladal.

 

25 minut temu, portier napisał:

Możesz obejrzeć Bürstner Averso Plus (plus - bo z opuszczanym łóżkiem nad podkową) 520 (chyba tl), są też 500 i 510.

Układ to kojarze, bo gdzies tam juz przegladalem podobne, ale po doswiadczeniach z dzielonymi lozkami jestem raczej przeciwny.

Edytowane przez Analog82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Analog82 napisał:

To faktycznie moze podniesc cene. Rozumiem ze plany wyjazdowe na zime sa, skoro tak konfigurowales? Ja niestety na bez takich dodatkow nie bede sie pchal w gory z przyczepa. Plan jest by kampera wypozyczyc, wiec jak tylko pierwszy snieg spadnie to bede sie rozgladal.

Czemu nie z przyczepą, nie masz 4x4 w Volvo???, moja nie zimowa a w grudniu byliśmy i w tym roku też zawitamy, plany są na Zakopane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Analog82 napisał:

To faktycznie moze podniesc cene. Rozumiem ze plany wyjazdowe na zime sa, skoro tak konfigurowales? Ja niestety bez takich dodatkow nie bede sie pchal w gory z przyczepa. Plan jest by kampera wypozyczyc, wiec jak tylko pierwszy snieg spadnie to bede sie rozgladal.

 

Układ to kojarze, bo gdzies tam juz przegladalem podobne, ale po doswiadczeniach z dzielonymi lozkami jestem raczej przeciwny.

Łóżka akurat łączone są (też w dopłacie było) za to pod nimi przepaść - bardzo wysokie są i z obydwu stron też od zewnątrz dojście - tu mi się znowu przypomina że 2 klapy dołożyłem - 1 była.

W tej konstelacji wygodniej niż na francuskim śpisz, a w dzień wygodnie usiądziesz jak trzeba. I przede wszystkim łatwiej wstaniesz - co akurat w moim wypadku duże znaczenie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Czemu nie z przyczepą, nie masz 4x4 w Volvo???, moja nie zimowa a w grudniu byliśmy i w tym roku też zawitamy, plany są na Zakopane?

AWD jest, wiec nie boje sie samej jazdy, po prostu mam obawy co do samego pobytu na miejscu:) Nie wiem jak to by wygladalo z oproznianiem szarej wody, rozumiem ze zbiornik by pewnie zamarzl przez noc. Co wiecej zdaje sobie sprawdze, ze przyczepa nie jest "zimowa" i nie wiem czy nie bedzie za zimno. Chociaz juz spalismy jak bylo blisko 1-2C, wiec z piecykiem ustawionym na "dwojeczke" dalo rade. Niewykluczone ze sprobujemy jakis wypad na weekend np do Baltowa, zeby miec w razie czego plan szybkiego powrotu. Ale wizja tego ze upiernicze przyczepe w soli jakos mnie odstrasza :) Tutaj wole narazac nieswoje "zabawki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Analog82 napisał:

To faktycznie moze podniesc cene. Rozumiem ze plany wyjazdowe na zime sa, skoro tak konfigurowales? Ja niestety bez takich dodatkow nie bede sie pchal w gory z przyczepa

Zimę wykluczam (stan zdrowia, brak urlopu) - ale na wiosnę i na jesień to podłogowe właściwie zawsze chodzi (to już 3 przyczepa z takim). No i w nocy to tylko elektryczne używamy, skuteczne i może trochę bezpieczniejsze.  No i jak masz cenę prądu za dzień - to też i taniej wychodzi (choć nawet wtedy jak nas nie ma, to wyłączamy).

Akurat tu gdzie stoję problemu z wodą by nie było bo na parceli tak dopływ jak i odpływ jest - ale naturalnie nie zawsze tak jest. W poprzedniej (w tej chyba Nawet też) odpływ nawet podgrzewamy był, ale nigdy nie było mi to potrzebne, więc nie do końca mnie to interesuje

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.