Jump to content
olokup

Przyczepa czy kamper?

Co byś wybrał?   

227 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Co byś wybrał?

• Przyczepę Kempingową
      0
    • Kampera
      0
    • Camper Vana
      0
    • Micro Campera (auto osobowe)
      0

Recommended Posts

Misio
5 godzin temu, lbuster napisał:

Czyli posiadałeś auto, które nie nadawało się do karawaningu, więc pierw musiałeś zmieć auto. Niestety, tak bywa, nie wszystkim udaje się podpiąć do swego auta budkę :( No bo nie uwierzę, że Scenik to Twoje pierwsze auto ;)

16letnie Pony byłoby troszkę kiepskim holownikiem, a pierwszą przyczepę (swoją, nie taty) kupiłem rok po zakupie Scenica...

Dla dwóch osób spokojnie wystarczy. Ale wyobraź sobie, że masz dwójkę ledwo co narodzonych dzieci. Czy w takim wypadku także sobie kupujesz małe autko do kampera?

Naszą A4 pojechaliśmy kilka razy gdzieś, "nawet nad morze", z całkiem nie małymi dziećmi, było nieźle ciasno...

A z małymi dziećmi jeździłem 126p i FSO 1500 😉

Może nie do końca udało mi się oddać to, co chciałem - chciałem skumulować dwa w jednym, czyli:

- wolę jechać w najgorsze miejsce, gdzie są znajomi niż w najpiękniejsze miejsce, gdzie będziemy sami

Ja określę to tak:

- mogę jechać w najgorsze miejsce, gdzie są znajomi/fajni ludzie  - bo pasuje do mnie często zdanie: "nie ważne gdzie, ważne z kim...!"

- uwielbiam jeździć w najpiękniejsze (nasze) miejsce, gdzie będziemy sami (bez ludzi lub prawie bez ludzi - nie przeszkadza mi kolejny sprzęt karawaningowy stojący ode mnie 100-200m, chociaż jak tam jestem sam bardziej mnie to bawi)

Dobra - już wypisuję Ciebie z listy znajomych :ok:

No cóż...Fajnie było Was poznać...

Nie chcę się tu rozpisywać, ale dla rodziny potrzebny jest rodzinny samochód, choćby po to, by wyjechać na wakacje czy na duże zakupy.

...

Ja sobie kupiłem takie małe/ciasne autko i mimo że niektórzy twierdzą że to całkiem fajny holownik, przyczynił się do pomysłu pozbycia się przyczepy...DMC zestawu przekraczałoby 3,5t, nie mam na to "prawo jazdy", nie lubię "viatoli" itd. i tak auto zostało bez haka, a przyczepa została sprzedana...i aktualnie mimo kilku wozidełek, żaden nie ma haka...

PS. Pierwszy na 199 stronie <LoL>

pawel1966
38 minut temu, Voku napisał:
57 minut temu, Voku napisał:

Przy 199 zamykamy temat 

Żartowałem 

nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej...

portier
1 godzinę temu, Misio napisał:

w weekend z kempingu podjechałem na parking by pójść na szlak w Bieszczadach...przed wyjściem skorzystaliśmy z toalety... po powrocie też ;) (niesamowite były kolejki do publicznych szaletów, o innych aspektach nie wspomnę), wykąpaliśmy się (niestety w ograniczonej ilości wody - co nam jakoś nie przeszkadza), zjedli obiad (Mariolka zawsze ma coś przygotowane w słoiczkach) - znajomi prawie godzinę czekali na zamówiony obiad, a przed innymi restauracjami/przed parkingami były tabliczki brak wolnych stolików...po czym wróciliśmy kamperem na kemping bo tam była świetna ekipa !!

A tak konkretnie, to co poeta miał na myśli?

Paweł7
5 godzin temu, portier napisał:

A tak konkretnie, to co poeta miał na myśli?

Nie zrozumiesz, masz przyczepę :]

Prusiak
10 godzin temu, peja76 napisał:

20210411_092959.jpg

Ileś Ty tam miejsc parkingowych zajął ??? Jak mogłeś... :hmm:

filipert
10 godzin temu, pawel1966 napisał:

chcecie dobijać do 200? no to ja mam argument o "wyższości" przyczepy nad camperem...przynajmniej moim - Przyczepa  h- 2,60, kamperek 2,20...no i co?

czekaj, czekaj... a jak dach podniesiesz?

peja76
41 minut temu, Prusiak napisał:

Ileś Ty tam miejsc parkingowych zajął ??? Jak mogłeś... :hmm:

Dużo 😁 i to pod marketem na dziko🤣

Gizbern

Generalnie jestem użytkownikiem przyczepy z której jestem bardzo zadowolony (układ, praktyczność, jakość). Jednakże oglądając filmy z ostatnich targów znalazłem kampera z układem który również by mnie satysfakcjonował (jak obecny Knaus 500KD).

https://chausson-kampery.pl/model/72

Tu jednak dochodzimy do sedna problemu bo nie mam luźnych 70 000 Euro. 

portier
3 godziny temu, Paweł7 napisał:

Nie zrozumiesz, masz przyczepę :]

To jakiś tam argument jest. Obawiam się tylko, że sam autor też nie bardzo wie o co mu chodziło 😜

jacek00
Generalnie jestem użytkownikiem przyczepy z której jestem bardzo zadowolony (układ, praktyczność, jakość). Jednakże oglądając filmy z ostatnich targów znalazłem kampera z układem który również by mnie satysfakcjonował (jak obecny Knaus 500KD).

Tylko, że te 500 kg ładowności to trochę mało. To jest największy problem kamperów.

portier
11 minut temu, Gizbern napisał:

Dolicz do tego jeszcze osobówkę którą na codzień potrzebujesz. Ale jak już masz, to Twój Knaus (myślę że jakieś 30-40 tyś Euro) też da radę. Ale tu z takimi "herezjami" się tu nie przebijesz, przyjacielu 😊👋

Edited by portier (see edit history)

Zulos
11 minut temu, Gizbern napisał:

W tego typu układach - gdybyś jednak miał luźne, czy nawet sztywne 70 tys. EUR - najważniejsze jest, żeby przekonać się o jednym - ile czasu zajmuje i jak skomplikowane jest przekształcenie tej - bardzo wygodnej, przestronnej salonki - w fotele do jazdy. To potrafi być bardzo upierdliwy proces.

Gizbern
4 minuty temu, jacek00 napisał:
14 minut temu, Gizbern napisał:

Tylko, że te 500 kg ładowności to trochę mało. To jest największy problem kamperów.

Dopóki małe dzieciaki to dałbym pewnie jakoś radę. Zresztą z obecną przyczepa jakoś daję. Ale fakt  700kg by było optymalne. Ale nie widziałem jeszcze podobnego układu z takim DMC.

4 minuty temu, Zulos napisał:

W tego typu układach - gdybyś jednak miał luźne, czy nawet sztywne 70 tys. EUR - najważniejsze jest, żeby przekonać się o jednym - ile czasu zajmuje i jak skomplikowane jest przekształcenie tej - bardzo wygodnej, przestronnej salonki - w fotele do jazdy. To potrafi być bardzo upierdliwy proces.

Faktycznie na filmie z targów tego nie pokazali. Teraz wiem dlaczego...

Analog82
8 minut temu, portier napisał:

Ale jak już masz, to Twój Knaus (myślę że jakieś 30-40 tyś Euro) też da radę.

Raczej blizej 20-25KEUR, zalezy pewnie od wyposazenia.

5 minut temu, Zulos napisał:

To potrafi być bardzo upierdliwy proces.

Az tak bardzo to upierdliwy proces? Co najwyzej przesuniecie fotela do przodu i regulacja oparcia. Co nie zmienia faktu ze salonka super.

Gizbern
2 minuty temu, Analog82 napisał:

Raczej blizej 20-25KEUR, zalezy pewnie od wyposazenia.

Az tak bardzo to upierdliwy proces? Co najwyzej przesuniecie fotela do przodu i regulacja oparcia. Co nie zmienia faktu ze salonka super.

Salonka, łóżko opuszczane do samego dołu jak potrzeba,  piętrus podnoszony powiększający luk bagażowy, duża lodówka, osobny prysznic...ciężko się do czegoś przyczepić. No ale zawsze się coś znjadzie. Układ dla 2 + 2 jak znalazł.