Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, maarec napisał:

I tu widać biznes. Z rabatem czy bez, kupić, przerobić, pojeździć i sprzedać. Za chwilę manufaktura będzie jeszcze wyżej w cenie i taka domowa robota za 400.000 dostępna od ręki  będzie fajną alternatywą.

Somsiad, który jedną zabudowę już zrobił z blaszaka (od podstaw) i to z przystosowaniem dla rodziny 2+4, jak zagadałem zrobiłby mi zabudowę za min. 40 tys. (całość, z pełnym wyposażeniem, ale używanym i bida-opcja), na wypasie i nówkach sprzętach oczywiście mogłoby wyjść pewnie i drugie tyle, ale to rzeczywiście robi się coraz bardziej atrakcyjna opcja.

1 minutę temu, filipert napisał:

Nie demonizujmy, jak się sprzeda, to znaczy, że cena była odpowiednia dla sprzedającego i kupującego ;)

To wszystko co wymieniasz, to składowe ceny tak samo jak popyt i podaż.

No niby się zgadza, ale prawie 400 tys. za blaszaka dla 2 osób??  Kosmos... Oczywiście, skoro są kosmici, którzy to kupują to może kosztować i pół bańki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

Somsiad, który jedną zabudowę już zrobił z blaszaka (od podstaw) i to z przystosowaniem dla rodziny 2+4, jak zagadałem zrobiłby mi zabudowę za min. 40 tys. (całość, z pełnym wyposażeniem, ale używanym i bida-opcja), na wypasie i nówkach sprzętach oczywiście mogłoby wyjść pewnie i drugie tyle, ale to rzeczywiście robi się coraz bardziej atrakcyjna opcja.

+ akcyza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janekorka napisał:

To były najgorsze warunki w jakich jechałem z przyczepą 

https://youtu.be/EisNtUnE8_Y

 

Rok temu minęliśmy się wówczas o włos.

Ale szykuj się, bo moje kości coś mi mówią, że już za miesiąc, ewentualnie z  małym haczkiem, wyjedziemy na stok w Tyliczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Voku napisał:

+ akcyza 

No właśnie - zastanawiam się jak liczą wartość do akcyzy przy przeróbce. Przecież nie zliczają wartości poszczególnych sprzętów, mebli i nie wiedzą ile tak na prawdę kosztowała mnie zabudowa, a koszt może być krańcowo różny. Ten mój somsiad - fakt, to było chyba z 6 lat temu - kupił budę za 15 tysi, a całą zabudowę zrobił sam (więc oczywiście bez kosztów robocizny) za 25 tysi. Jak wspomniałem - kupował używane sprzęty, choć takie rzeczy jak stelaż ławki z mocowaniami pasów, moduł łazienkowy kupił nowe. Co ciekawe - w cenie zabudowy mieściła się też blacharka busa z malowaniem.

1 minutę temu, filipert napisał:

Aaaa! no to jasne, liczysz 200k/os

A ja w opisie widziałem dla 4 osób i wyszło mi 100k/os

?

A tak licząc to już jest po piniondzach...?

W sumie fakt - do jazdy jest dla 4 osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca wycenia (chyba) i na tej podstawie ustala wartość 
Kapitanowi ten kampervan wyszedł 160tyś + baza. (z robocizną) 
Na stoisku Hobby stał taki blaszak przerobiony (pokazywałem na filmie) cena 320tys WTF :P 
Z drugiej strony praktycznie większość kamperów na targach była na koniec sprzedana więc popyt jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ten moment, w którym ja mogę się włączyć do dyskusji.

Otóż kampera nie mam i w przewidywalnej przyszłości mieć nie będę. Z bardzo prostego powodu - bo mnie nie stać, i tyle.

Edytowane przez kjpkjp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kjpkjp napisał:

I to jest ten moment, w którym ja mogę się włączyć do dyskusji.

Otóż kampera nie mam i w przewidywalnej przyszłości mieć nie będę. Z bardzo prostego powodu - bo mnie nie stać, i tyle.

Jest taki problem że ceny przyczep też idą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Rok temu minęliśmy się wówczas o włos.

Ale szykuj się, bo moje kości coś mi mówią, że już za miesiąc, ewentualnie z  małym haczkiem, wyjedziemy na stok w Tyliczu?

Oby Twoje kości miały rację. Na teraz jeszcze zielono ale właściciel stoku jak widać po FB solidnie obserwuje prognozy.  Mam nadzieję, na początek sezonu w Tyliczu jeszcze w listopadzie.

Rok temu chyba 04.12 oficjalnie otwarli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Somsiad, który jedną zabudowę już zrobił z blaszaka (od podstaw) i to z przystosowaniem dla rodziny 2+4, jak zagadałem zrobiłby mi zabudowę za min. 40 tys. (całość, z pełnym wyposażeniem, ale używanym i bida-opcja), na wypasie i nówkach sprzętach oczywiście mogłoby wyjść pewnie i drugie tyle, ale to rzeczywiście robi się coraz bardziej atrakcyjna opcja.

2+4 w blaszaku ? lubi widać sadomacho ?

To tylko budować ? powodzenia zycze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

 

No niby się zgadza, ale prawie 400 tys. za blaszaka dla 2 osób??  Kosmos... Oczywiście, skoro są kosmici, którzy to kupują to może kosztować i pół bańki?

Kosmici? Jeśli kogoś stać na dany produkt i chce go posiadać to poprostu kupuje?. Nie ma w tym nic dziwnego a tym bardziej kosmicznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kit napisał:

2+4 w blaszaku ? lubi widać sadomacho ?

To tylko budować ? powodzenia zycze ?

2 w blaszaku, 2 w przedsionku dostawionym z tyłu i 2 w namiocie dachowym. Da się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.