Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dudek_t napisał:

 

6 godzin temu, Zulos napisał:

Się chłopa czepili abstynenci

 

Mnie parę lat temu jakiś pan który postawił nam morze wódki na Mazurach tylko dla tego żebyśmy grali na gitarach i śpiewali powiedział „ pamiętaj alkoholicy to najbardziej elitarna grupa ludzi w tym kraju” Do dziś nie wiem kto to był ale się z nim zgadzam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to już jestem podwójnie tego gorszego sortu.

 Jak dwie flachy dobrej whisky dostanę na imieniny, to do następnych za rok zwykle wystarcza. Ale co w przyczepie i przy przyczepie, o tym się nie mówi, bo to się nie liczy (idzie na konto utrzymania więzi społecznych) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, czyś napisał:

Jak dwie flachy dobrej whisky dostanę na imieniny, to do następnych za rok zwykle wystarcza.

Jak byś potrzebował pomocy w konsumpcji polecam się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 23:03, Benior napisał:

Przewaga kampera nad przyczepą? Od dwóch dni się pakują i końca nie widać ? 

Juz z 60% tego co było jest spakowane.

 

IMG_20210803_154045.jpg

Może wcale im się nie chce wyjeżdżać :D
I tak na siłę odwlekają mówiąc sobie " przecież jeszcze nie jesteśmy spakowani " ?

W dniu 3.08.2021 o 21:55, Smolik napisał:

„ pamiętaj alkoholicy to najbardziej elitarna grupa ludzi w tym kraju”

Bez nich budżet kraju ległby w gruzach :D

4 godziny temu, Smolik napisał:

Jak byś potrzebował pomocy w konsumpcji polecam się ?

Takich pomocników nigdy nie zabraknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł7 napisał:

Może wcale im się nie chce wyjeżdżać :D
I tak na siłę odwlekają mówiąc sobie " przecież jeszcze nie jesteśmy spakowani " ?

Oczywiście pisałem to w formie żartu ? ewidentnie im się nie spieszyło. Trochę kombinowania mieli i musieli wyjechać z parceli aby włożyć skuter do bagażnika. Bardzo przyjemna para z Portugalii i jadąc z tek daleka pewnie jeszcze dużo razy będą powtarzać tą czynność. Można tylko pozazdrościć bo też był chciał tak się męczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Benior napisał:

Oczywiście pisałem to w formie żartu ? ewidentnie im się nie spieszyło. Trochę kombinowania mieli i musieli wyjechać z parceli aby włożyć skuter do bagażnika. Bardzo przyjemna para z Portugalii i jadąc z tek daleka pewnie jeszcze dużo razy będą powtarzać tą czynność. Można tylko pozazdrościć bo też był chciał tak się męczyć ?

Oczywiście, że większość pewnie tak to zrozumiała, ale są i tacy co od razu ocenią inaczej. Na zasadzie: no i po co im kamper jak siedzą dwa tygodnie w jednym miejscu z całym majdanem. Tyle że są tacy, co pół roku są w trasie i dla nich te dwa tygodnie w jednym miejscu to jak parę godzin dla większości urlopowiczów.

Mam nadzieję, że dożyję emerytury, a jeśli to w jako-takim zdrowiu, żeby właśnie móc być te kilka miesięcy przynajmniej w roku w trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

(...)

Mam nadzieję, że dożyję emerytury, a jeśli to w jako-takim zdrowiu, żeby właśnie móc być te kilka miesięcy przynajmniej w roku w trasie...

tego Ci życzę,  i dorzucam jeszcze do życzeń odpowiednie zaplecze finansowe bo z naszych prognozowanych emerytur to co najwyżej namiot z Decatlonu i biwak w ogródku na konserwach z Biedry :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

tego Ci życzę,  i dorzucam jeszcze do życzeń odpowiednie zaplecze finansowe bo z naszych prognozowanych emerytur to co najwyżej namiot z Decatlonu i biwak w ogródku na konserwach z Biedry :-]

I wicewersja:] Dlatego zacząłem od pierwszego kampera na 20 lat przed emeryturą. Małymi kroczkami i może do emeryturki rozpędzę się dokładając co parę lat po trochę do nowego sprzętu. Jak jeszcze dołożę z odprawy emerytalnej to kupię taki autobus, który nie wjedzie na 80% kempingów w Europie:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

I wicewersja:] Dlatego zacząłem od pierwszego kampera na 20 lat przed emeryturą. Małymi kroczkami i może do emeryturki rozpędzę się dokładając co parę lat po trochę do nowego sprzętu. Jak jeszcze dołożę z odprawy emerytalnej to kupię taki autobus, który nie wjedzie na 80% kempingów w Europie:lol:

A potem dostaniesz groszową emeryturę i kampera trzeba będzie sprzedać, bo inaczej ząbki w ścianę ;) No ale jest to jakieś zabezpieczenie, faktycznie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem cała dyskusja co lepsze to jak dyskusja o przewadze thermomixa nad lidlomixem czy (jeszcze do niedawna) iphone'a nad androidem. Głównym kryterium decyzyjnym dla zdecydowanej większości osób jest cena. Gdyby przyczepy i kampery były w tej samej cenie zakupu i utrzymania, to wtedy rzeczywiście widać byłoby kto czego używa bo mu tak pasuje. Wszyscy wiemy czym się jedno różni od drugiego. Tak samo widzę koło siebie stojące po 1,5 tygodnia w miejscu kampery, jak również widzę zestawy co skaczą z miejsca na miejsce i wpadają na kamping na jeden nocleg, więc to raczej nie kwestia upodobań do form turystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w dyskusji brakuje nam tych co jeżdżą osobówkami z namiotami ma dachu rynek się rozwija dynamicznie i też ludzie sobie bardzo to chwalą.
O tak. A szczególnie te pompowane namioty na dach co to po 12-18 tysięcy chodzą. Masa tego to 20 kilo. Nawet na Pandę byś wrzucił.

Szkoda, że takie drogie, bo bym się nie zastanawiał.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.