Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Ok - masz racje tylko że to mowa o nowych drogich furach a nie o klasie średniej, pisał też o tym Marek i ma się to owszem ok do topicu ale jednak aby porównywać to trzeba porównywać ze wspólnym mianownikiem choćby klasy i rocznika oraz przedziału cenowego
Natomiast ma się to już nijak np. do prowadzonej w tym wątku ankiety :) 
 

Cytat
  • Co wybralbys za 25-30 tys zl?
     Przyczepe 5m z konca lat dziewiecdziesiatych
  • Kampera z przelomu lat 80' i 90'

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak z ciekawości. W kamperze kibel jest w kasecie czy w zbiorniku jak szara woda? Byłem pewny że kaseta, ale dzisiaj na zrzucie widziałem kampera, zrzucał szarą wodę a z drugiej rury zielony bełt wylewał, waliło ordynarnym g… także chyba kibel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jacekzoo napisał:

Tak z ciekawości. W kamperze kibel jest w kasecie czy w zbiorniku jak szara woda? Byłem pewny że kaseta, ale dzisiaj na zrzucie widziałem kampera, zrzucał szarą wodę a z drugiej rury zielony bełt wylewał, waliło ordynarnym g… także chyba kibel ?

Są takie kible, które mają dodatkowy zbiornik pod kasetą. Wtedy w sytuacji awaryjnej jak nie masz gdzie opróżnić kasety zrzucasz zawartość do tego zbiornika i kaseta od nowa do wykorzystania. Niestety zbiornik należy już opróżnić jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie można w cepie, prymitywnie, ale po taniości i robi robotę. Szczelnie zamykana 30-l plastikowa beczka, gdy nie ma możliwości na bieżąco "zrzucić" kota do jakiegoś prawielnego odpływu. Na plus takiego rozwiązania - można wywieźć samą beczkę nie ruszając cepy i mając cały czas czynną kasetę  (beczkę na wszelki wypadek zapakowaną w podwójny gruby worek na śmieci i wstawioną do plastikowej kastry - ale jeszcze nic się nigdy nie wylało ani nie "wygazowało", chociaż wożona w bagażniku w samochodzie). Daje się do zawartości awaryjnego zrzutu dodatkową porcję zielonego płynu żeby ograniczyć gazowanie, i te dodatkowe 2 dni przetrwa. Rozwiązanie może prymitywne, ale przydatne przy postoju na dzikusa, nie tylko w przyczepie - kampera też czasem szkoda ruszyć, żeby nie stracić miejscówki (w kamperze w bagażniku wystarczyłoby dorobić mocowania, żeby stała i nie miała możliwości się przewrócić - idealne byłyby np. uchwyty do butli gazowej). Używana beczka po spożywce, z pokrywą z uszczelką i obręczą do zamykania z przesyłką na allegro to może 40 złociszy - taka beczka jest jak dotąd w 100% szczelna). Za rozwiązanie fabryczne i komfort wyszłyby pewnie kwoty czterocyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze proste rozwiązanie co prawda droższe od wspomnianej beczki bo oscylujące w granicach kilkuset złotych bez kwot czterocyfrowych default_smile.png

Po prostu druga kaseta default_smile.png

Dla C2 idzie się zmieścić w 300zł

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, i to bardzo dobra alternatywa, ale jak na g... interes do sporadycznego wykorzystania, szkoda mi było dodatkowych cirka pięciu stówek (nowa kaseta to mniej więcej 600 zł, używka połowę mniej - ale nie chcę bawić się w czyszczenie złogów po kimś). Żeby się rozgrzeszyć, i tak te "pińcet" wpakowałem w inne usprawnienia związane z cepą :) Że rząd rzuca po pięćset na lewo i prawo, nie znaczy że każdy musi (przelewam się w dziczy, więc nikogo estetycznie czy węchowo nie drażnię) :) A tak serio - czasem opróżniam też przenośnego thetforda, wygodniej ze zbiornika wlać do beczki, niż celować w otwór drugiej kasety i porozlewać, a że beczka ma nieco większą pojemność, idzie jeszcze chociaż trochę przepłukać kasetę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzebalem się w złogach :) choć w to bardziej psychologiczny aspekt bo praktycznie chemia tu załatwia sprawę :)
Po prostu 200 kupiłem czysta używkę + 120 uszczelka i zasuwka
Oczywiście nówka to już spora kasa i jak dochodzi opróżnianie przenośnej to szeroki otwór jest lepszy.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starszych kamperach, często Włoskiej produkcji bywały WC ze zbiornikami w podłodze pod 200l. Zrzut oczywiście gdzieś trzeba zrobić, nie raz trafiam na stanowisko po takim kamperze - lekko nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 10:16, Łza Włóczynutka napisał:

Wówczas kamperem dasz radę wycofać i zwrócić.. a z przyczepką... 

Boze, jaki Ty uciazliwy jestes. Masz pojecie ile miejsc widzialem, o ktorych mozesz tylko snic? Bo poprostu kamperem tam nie dojedziesz. Ja ogladam okolice - i jak juz wystarczajaco zobaczylem - to jade kawalek dalej i znowu ogladam. Wieczorem po zwiedzaniu wracam do przyczepy - z rozwinietym zadaszeniem, wypoziomowana - wyjmuje piwo i uskuteczniam odpoczynek. Ty musisz to czym jezdzisz najpierw usztywnic i wypoziomowac, moze tez na markize sie szarpniesz - jakis moze stoliczekczy krzeselko wyjac...ach - po przeczytanym co do tej pory napisales i czym argumentujesz wiem ze kazde, naprawde kazde napisane przeze mni slowo bedzie przez Twoj filtr zablokowane. Ale jakos musialem, to silniejsze ode mnie.... I tu wracam do poczatku mojego wpisu - uciazliwy jestes. Czy Ci to pasuje czy nie, sa na Swiecie ludzie, ktorym przyczepa odpowiada, sa tez tacy ktorym kamper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, portier napisał:

Boze, jaki Ty uciazliwy jestes. Masz pojecie ile miejsc widzialem, o ktorych mozesz tylko snic? Bo poprostu kamperem tam nie dojedziesz. Ja ogladam okolice - i jak juz wystarczajaco zobaczylem - to jade kawalek dalej i znowu ogladam. Wieczorem po zwiedzaniu wracam do przyczepy - z rozwinietym zadaszeniem, wypoziomowana - wyjmuje piwo i uskuteczniam odpoczynek. Ty musisz to czym jezdzisz najpierw usztywnic i wypoziomowac, moze tez na markize sie szarpniesz - jakis moze stoliczekczy krzeselko wyjac...ach - po przeczytanym co do tej pory napisales i czym argumentujesz wiem ze kazde, naprawde kazde napisane przeze mni slowo bedzie przez Twoj filtr zablokowane. Ale jakos musialem, to silniejsze ode mnie.... I tu wracam do poczatku mojego wpisu - uciazliwy jestes. Czy Ci to pasuje czy nie, sa na Swiecie ludzie, ktorym przyczepa odpowiada, sa tez tacy ktorym kamper.

Dzień dobry!!! Witamy!!!

Gratulacje!!! Pierwszy twój post na forum i wyciągasz fragment czyjejś wypowiedzi sprzed roku i po nim jedziesz. No i nawet nie trafiłeś bo ten kolega nie ma kampera.

Zapowiadasz się obiecująco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Dzień dobry!!! Witamy!!!

Gratulacje!!! Pierwszy twój post na forum i wyciągasz fragment czyjejś wypowiedzi sprzed roku i po nim jedziesz. No i nawet nie trafiłeś bo ten kolega nie ma kampera.

Zapowiadasz się obiecująco...

 Nie czepiaj się dobrze gada???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, portier napisał:

Ale jakos musialem, to silniejsze ode mnie....

Ja też......

Piotrek ma 100% racji

@portier guru się robisz a może tak jak włazisz na forum i pierwszy post skrobiesz to najpierw wytrzyj buty i dzień dobry powiedz 
Owszem Łza miewa ciekawe i nieraz mocno dziwne teorie nie przeczę i często się z Nim nawet dość ostro spieram ale Ty guru grzejesz kotleta sprzed roku i piszesz jakbyś tu miał monopol na mądrość  i był alfą i omegą  co   wszystkie rozumy pozjadał.mającym jedyną słuszna racje 

6 godzin temu, portier napisał:

jaki Ty uciazliwy jestes

no......   zaczynasz być

 

6 godzin temu, portier napisał:

Masz pojecie ile miejsc widzialem, o ktorych mozesz tylko snic?

Może Łza widział więcej ?    Na podstawie czego taka pewność ?    Jakieś dowody na poparcie Twoich twierdzeń ?
 

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Bo poprostu kamperem tam nie dojedziesz.

Dlaczego ? czy tak bardzo się różni jazda małym kamperkiem od jazdy Peugeot/em 307SW, zmień na Tico dojedziesz jeszcze dalej tam gdzie nie dojedzie Peugeot.:lol: Idąc taki tokiem rozumowania mogę napisać że z namiotówka wjadę tam gdzie Ty nie wjedziesz z kempingową a każdy kto jeździ na moto może Tobie powiedzieć g....o  widziałeś bo nie dojedziesz tam gdzie ja dojadę  z kolei mi to powie rowerzysta a rowerzyście piechur - dojdziemy do absurdów.
Ale czy któryś z tych turystów jest lepszy czy gorszy ?
Dawno temu jeszcze w czasach jak jeździłem starym kioskiem warzywnym na kółkach   napisałem: 

....Tak samo nigdy nie powiem że lepsza jest turystyka w wydaniu pieszym, rowerowym czy zmotoryzowanym, dawniej czasem po ulewie pływając w namiocie wzdychałem do przyczepy kempingowej, teraz gdy już ją mam czasem wzdycham do płótna namiotu nad głową.
Dobre buty, rower, motocykl, samochód z namiotówką lub przyczepą kempingową czy też luksusowy kamper są to tylko narzędzia dające określone możliwości i określony komfort podróżowania i bytowania a turystą jest się z charakteru, to siedzi gdzieś głęboko w człowieku a nie w sprzęcie
Nie powiem także czy atrakcyjniejsze turystycznie jest stare miasto z zabytkami, czy może super camping w atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej, czy też miejsce „na dalekim zadupiu” gdzie woda czysta i trawa zielona a do miasta daleko (choć ja właśnie te ostatnie miejsca preferuję) - turystyka ma być przyjemnością niech zatem każdy wybiera swoje turystyczne miejsce na ziemi nie według utartych standardów czy też niejednokrotnie snobistycznych mód ale według swoich upodobań i gustów a jak mawia moja córcia o gustach się nie dyskutuje.......

 

6 godzin temu, portier napisał:

Ty musisz to czym jezdzisz najpierw usztywnic i wypoziomowac,

Nie muszę  - nie robię z blaszanki kapliczki i mogę spać na lekko przechylonej a muszę tylko  zjeść i się wy...ać oraz kiedyś zdechnąć - tyle muszę :) 

A może graty zostawiam na kampie tak jak Ty przy budzie - nie pomyślałeś że są do kamperów czy kampervanów przedsionki odpinane w których możesz mandżur zostawić i autem odjechać ?

 

6 godzin temu, portier napisał:

Czy Ci to pasuje czy nie, sa na Swiecie ludzie, ktorym przyczepa odpowiada, sa tez tacy ktorym kamper.

Więc o co ten wrzask ??????
I tego się trzymajmy - bo nie każdy musi lubić  blondynki ale to nie znaczy że brunetki i rude są ładniejsze.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, smok_wawelski napisał:


..... Dlaczego ? czy tak bardzo się różni jazda małym kamperkiem od jazdy Peugeot/em 307SW, zmień na Tico dojedziesz jeszcze dalej tam gdzie nie dojedzie Peugeot.:lol: Idąc taki tokiem rozumowania mogę napisać że z namiotówka wjadę tam gdzie Ty nie wjedziesz z kempingową a każdy kto jeździ na moto może Tobie powiedzieć g....o  widziałeś bo nie dojedziesz tam gdzie ja dojadę  z kolei mi to powie rowerzysta a rowerzyście piechur - dojdziemy do absurdów.
Ale czy któryś z tych turystów jest lepszy czy gorszy ?
Dawno temu jeszcze w czasach jak jeździłem starym kioskiem warzywnym na kółkach   napisałem: 

Nie mogę cytować całej poprzedniej wypowiedzi razem z cytatem (lub nie wiem jak), ale to było zacytowane, tak jak bym ja napisał "Bo poprostu kamperem tam nie dojedziesz.".  A to też była wypowiedź  portiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.