Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

to wtedy lepiej jezdzić skuterkiem, co mam za camperem na rampie. banan.gif

 

Przyznaję, tutaj mnie celnie trafiłeś. Niestety skutera nie do się przewozić przyczepą. Jest to duże ułatwienie przy zwiedzaniu Chorwacji a pewnie i Grecji. Jeszcze lepszy jest motocykl. Wiele razy widziałem campery ciągnące przyczepkę z motocyklem. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest ograniczona liczba pasażerów tych środków lokomocji. To wspaniała sprawa dla dwojga osób lubiących motory:)

 

Zastanawia mnie coś innego. Jestem pod wrażeniem ilości forumowiczów camperowców w dyskusji. Czyżby rzeczywiście byłbym jedynym na naszym forum człowiekiem, który zdecydowanie opowiada się za przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przyznaję, tutaj mnie celnie trafiłeś. Niestety skutera nie do się przewozić przyczepą. Jest to duże ułatwienie przy zwiedzaniu Chorwacji a pewnie i Grecji. Jeszcze lepszy jest motocykl. Wiele razy widziałem campery ciągnące przyczepkę z motocyklem. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest ograniczona liczba pasażerów tych środków lokomocji. To wspaniała sprawa dla dwojga osób lubiących motory:)

 

Zastanawia mnie coś innego. Jestem pod wrażeniem ilości forumowiczów camperowców w dyskusji. Czyżby rzeczywiście byłbym jedynym na naszym forum człowiekiem, który zdecydowanie opowiada się za przyczepą?

 

Nie, nie jesteś jedyną osobą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Kajman. Nie jesteś jedyny. Bo dla mnie osobiście też więcej zalet ma przyczepka. Ale nie będę przekonywał np Donalda, że kamper jest gorsze ;-)

 

A ja bym się chętnie na weekend z kimś zamienił. Budka za kampera. Żeby zobaczyć jak to jest :hej: . Tylko ja potrzebuję kamperka dla 6 osób ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Kajman. Nie jesteś jedyny. Bo dla mnie osobiście też więcej zalet ma przyczepka. Ale nie będę przekonywał np Donalda, że kamper jest gorsze ;-)

 

A ja bym się chętnie na weekend z kimś zamienił. Budka za kampera. Żeby zobaczyć jak to jest :hej: . Tylko ja potrzebuję kamperka dla 6 osób ;-)

 

chyba jest nas więcej co widać w profilach po lewej :-]

chociaż nie wiem co ma więcej zalet/wad :hmm:

 

co do kampra 6os, to na targach był taki z firmy Duni

http://www.duni.pl/duni7/duni7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że camper jest gorszy. Chcę jedynie uświadomić osobom zaglądającym, że ma swoje wady tak jak i przyczepa. Ma też wiele zalet, tak jak i przyczepa. Kupując sprzęt trzeba mieć tego świadomość. Dla jednych camper, dla innych przyczepa. W moim przypadku tylko przyczepa, chociaż marzeniem byłoby mieć to i to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - myślę, że można coś wykombinować.

Bagażnik na rowery umieszczasz ciut wyżej. Na hak montujesz specjalny stelaż z dużym boksem, gdzie możesz zapakować wszystko to co się nie mieści w szafkach.

http://allegro.pl/towbox-box-samochodowy-na-hak-i1872635647.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Więc jednak jest problem z zapakowaniem się do kampera. Bagażówka, platforma, skuter, no właśnie, to są takie protezy, których normalne auto i przyczepa nie potrzebuje. No wiecie, żeby się zapakować to trzeba na dach wchodzić, e tam...i mówicie, że kamper zgrabny, mały, wszędzie wjedzie i takie tam. Pewnie, że są małe kampery i małe przyczepy, są duże kampery i duże przyczepy, są wilekie kampery i wielkie przyczepy, ale do małego kampera nie wejdzie tyle co do małej przyczepy i auta, do dużego kampera nie wejdzie tyle co do dużej przyczepy i auta, do wielkiego kampera, no tu to wejdzie wszystko (mowa o gabarytach autobusa). hehe%281%29.gif

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niestety skutera nie do się przewozić przyczepą. Jest to duże ułatwienie przy zwiedzaniu Chorwacji a pewnie i Grecji. Jeszcze lepszy jest motocykl. Wiele razy widziałem campery ciągnące przyczepkę z motocyklem. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest ograniczona liczba pasażerów tych środków lokomocji. To wspaniała sprawa dla dwojga osób lubiących motory:)

 

Zastanawia mnie coś innego. Jestem pod wrażeniem ilości forumowiczów camperowców w dyskusji. Czyżby rzeczywiście byłbym jedynym na naszym forum człowiekiem, który zdecydowanie opowiada się za przyczepą?

 

Kajman , jak będziesz bardzo chciał to przewieziesz skuter lub motocykl .

Ta Yamaha enduro to samoróbka właściciela przyczepki a druga fota to orginalna przyczepa Dethleffs dla motocyklistów .

post-208-0-98629000-1319543523_thumb.jpg

post-208-0-98283900-1319543588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Więc jednak jest problem z zapakowaniem się do kampera. Bagażówka, platforma, skuter, no właśnie, to są takie protezy, których normalne auto i przyczepa nie potrzebuje. No wiecie, żeby się zapakować to trzeba na dach wchodzić, e tam...i mówicie, że kamper zgrabny, mały, wszędzie wjedzie i takie tam. Pewnie, że są małe kampery i małe przyczepy, są duże kampery i duże przyczepy, są wilekie kampery i wielkie przyczepy, ale do małego kampera nie wejdzie tyle co do małej przyczepy i auta, do dużego kampera nie wejdzie tyle co do dużej przyczepy i auta, do wielkiego kampera, no tu to wejdzie wszystko (mowa o gabarytach autobusa). hehe%281%29.gif

 

Pozdrawiam

 

zauważ że dyskusja zaczęła się od zapakowania 6osoób do kampera 6.5m

który zestaw 6.5m zabierze 6osób i nawet trochę bagaży ?

przyczepa na 6osób to już spory kolos, do tego auto min Sharan/Galaxy ... i pyk mamy 3.5T przekroczone, mamy viaboxa w aucie

to już chyba lepiej wleź na ten dach hehe%281%29.gif

 

nie oglądałem tego kampera dokładnie na targach, ciekaw jestem gdzie tam pakuje się np krzesełka turystyczne, stolik itp "duże gabaryty"

bo dla mnie to on wygląda jak wielka sypialnia :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.