Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Ankieta ma 11 lat. Wiele się od tego czasu zmieniło.

Jeździłem wówczas Astrą I myśląc że Boga za nogi złapałem...hehe.

No z pewnością. 11 lat to kawał czasu. Tym bardziej nie ma się co na tą ankietę powoływać w ogóle.

 

I może czas ją zmienić albo zamknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle widzicie sens prowadzenia tego typu dyskusji i statystyki, to proszę bardzo :ok: Twórzcie, kombinujcie, internety "przyjmiom" ;) Pogadamy jeszcze przez kolejne 20 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym powiedzieć, że prawie od dziecka mam do czynienia w podróżach z przyczepą kempingową ale ostatnio kilka razy wypożyczałem kampera na krótkie eskapady/zloty weekendowe i muszę powiedzieć , że powoli wciągnął mnie taki rodzaj wyjazdów, jakby trochę podróże kamperem były bardziej wygodniejsze.

 

Na pytanie główne - odpowiadam zdecydowanie przyczepa. Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego Wilka z którego byłem bardzo, bardzo zadowolony.

Mój pierwszy samodzielny wyjazd z przyczepą Weippert (rodziców) miałem wtedy 21 lat  trasa do Bad Durkheim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tak przy okazji. Mam rodzinkę 2+2(5lat i 4/52roku). Wychodzi że w wakacje junior będzie miał ~roczek. Czy któryś z Forumowiczów jeździł z takim maluchem w trasę? Może nie do Maroka, ale np do Chorwacji?

 

Mozna i z mniejszymi. Widzialam na kempingu rozne malenstwa, wydawalo sie ze niektore byly urodzone w przyczepie ;) Dobra elektroniczna niania bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.09.2020 o 18:33, Krzysztof57 napisał:

Strach się bać......................

 

Na jedno chciałem zwrócić uwagę - CO ZOSTAŁO NIENARUSZONE na pokładzie tego nieszczęścia ??? FOTEL kierowcy, STÓŁ i FOTELE pasażerów. Wszystko zamocowane, jak Pan Bóg przykazał... . To taka dygresja ku uwadze osób promujących domorosłych spawaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zahaczył o ciężarówkę stojącą na poboczu. Pasażer na prawym fotelu nie przeżył natomiast ciekawe że poducha kierowcy nie odpaliła. Fotele zostały na swoim miejscu bo nie były w żadnym punkcie przymocowane do zabudowy tylko do ramy/podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie W masakra. Zdmuchnięta cała zabudowa z integry (Hymer B, sądząc po kształcie tylnej ściany, malowaniu na części bocznej ściany, i przednim zderzaku, tak ca. 2007-2012 r.). 

Do integry chyba w życiu nie wsiądę, wystarczyły mi fotki/film na forum zamieszczone w tym tygodniu. Jednak kabina z dostawczaka  wzięłaby na siebie sporą część energii, nawet ten kawałek do słupka B w półintegrze. A tu kamper oskalpowany z zabudowy, w ciężarówkę powbijane kawałki skorup z LP-S, a nawet poducha nie odpalona (zabudowę zdmuchnęło tak skutecznie, że wyzwalacz bezwładnościowy nie zadziałał?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeździ dużo i chce być mobilny to oczywiście że kamper. Jak dla mnie, czyli kogoś kto spędza na kempingu kilkanaście może do dwudziestu nocy w roku i kogoś kto jedzie na ryby na kilka dni w jedo miejsce to przyczepa wydaje się rozsądniejsza jeśli chodzi o cenę zakupu i koszty utrzymania. Jak widzicie każdy ma inną definicje terminu karawaning. Dla jednego to podróże po Europie i zwiedzanie, dla innego tłoczenie się na polu kempingowym przez kilka tygodni, a jeszcze kogoś  innego to ucieczka od cywilizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Bartekzzz napisał:

Jak dla mnie, czyli kogoś kto spędza na kempingu kilkanaście może do dwudziestu nocy w roku i kogoś kto jedzie na ryby na kilka dni w jedo miejsce to przyczepa wydaje się rozsądniejsza jeśli chodzi o cenę zakupu i koszty utrzymania. Jak widzicie każdy ma inną definicje terminu karawaning. Dla jednego to podróże po Europie i zwiedzanie, dla innego tłoczenie się na polu kempingowym przez kilka tygodni, a jeszcze kogoś  innego to ucieczka od cywilizacji. 

Ja na kempingu spędzam maks 4-7 dni, raczej 4 - bardzo rzadko zdarza mi się być na kempingu 7 dni. Najczęściej przez miesiąc wakacji jestem na 10 kempingach, i to z przyczepą. Przyczepa nie jest żadnym problemem w mobilności, to raczej w naszych głowach są ograniczenia. Oczywiście w pewnych aspektach kamper jest lepszy, ale tak samo i przyczepa ma pewne zalety, których nie daje kamper. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Przyczepa nie jest żadnym problemem w mobilności, to raczej w naszych głowach są ograniczenia.

A co z drogami, na których jest zakaz wjazdu z przyczepami? A co z drogami tak wąskimi i krętymi, że nie przejedziesz. nie dojedziesz z przyczepą. To nie są bariery w głowie, tylko fizyczne na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

A co z drogami, na których jest zakaz wjazdu z przyczepami? A co z drogami tak wąskimi i krętymi, że nie przejedziesz. nie dojedziesz z przyczepą. To nie są bariery w głowie, tylko fizyczne na drodze.

To już szukanie na siłę argumentów, bo zaraz się okaże, że najlepszy jest taki samochód jakim Ty jeździsz - czyli powiedzmy kombi wielkości osobówki, a nawet motocykl, bo przecież czasem i samochodem się nie da przejechać, tak ulice potrafią być zastawione ;)  Przez tyle lat jeżdżenia jeszcze nie byłem na drogach ani z zakazem wjazdu dla przyczep ani na takich wąskich i krętych drogach że nie dało się przejechać - a jeździłem nawet po wąskich wiejskich czy centrach wielkich miast.


Jak pisałem, są ograniczenia zarówno dla jednego jak i drugiego, zakazy wjazdów, parkowania itp itd. Ale nie odważyłbym się napisać, że kamper jest lepszy albo że przyczepa jest lepsza - to są indywidualne preferencje i potrzeby. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.