Skocz do zawartości

Mover, jak daleko pojedzie?


Bighos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczow,

Mam generalne pytanie dotyczace movera.

Jaka odleglosc mozna przejechac przyczepa przy uzyciu move-ra?

Od czego to zalezy?

Edytowane przez Bighos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, danielpoz napisał:

Od akumulatora, wagi przyczepy i od tego kiedy spali się silnik?

 

14 godzin temu, jacekzoo napisał:

Od pojemności akumulatora i tego ile dany mover bierze prądu? :D 

No tak tez myślałem, może zapytam inaczej. Jak powinien być dobrane zasilanie movera, jaki polecili byście dystans/czas do pokonania/operowania przez przyczepę przy użyciu mover-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie chcesz zajechać  tym moverem? :P Producent podaje w specyfikacji jaki powinien być użyty akumulator zazwyczaj jest to aku 100Ah. Tak jak koledzy napisali rozładowanie zależne jest od ciężaru przyczepy, długości pracy, czy ukształtowania terenu i podłoża. To czy dasz mniejszy czy większy to już twój wybór moim zdaniem min to 75Ah żeby się nie martwic że przy obciążeniu braknie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bighos napisał:

Witam Szanownych Forumowiczow,

Mam generalne pytanie dotyczace movera.

Jaka odleglosc mozna przejechac przyczepa przy uzyciu move-ra?

Od czego to zalezy?

Chciał zajechać do nocnego po piwo bo siedział z kumplami w przyczepie i zabrakło trunku ?? a na piechotę za daleko i szkoda czasu wstawać od stolika pokerowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 00:09, Teodor2424 napisał:

Chciał zajechać do nocnego po piwo bo siedział z kumplami w przyczepie i zabrakło trunku ?? a na piechotę za daleko i szkoda czasu wstawać od stolika pokerowego ?

A miałem napisać że na wakacje.

Jakiej pojemności akumulator to też zależy od rodzaju akumulatora. 

Napisz może co chcesz z tym moverem działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobię testy w ten weekend. Dam znać. 

Dziś mój wprowadził przyczepę w "ciężki" teren. Pod górę, ciąg wodny koło krawężnikowy i krawężnik (czyt. dość duży stopień) a wjechała bez problema. Miernik pokazał napięcie 100% (analogowy). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku 40Ah wystarczy na ok 50m przy ciężkiej budce.
U mnie przechodzony aku 60Ah EFB pociągnął ze 150 metrów przyczepę dmc 1200, po drodze krawężniki i mógł dalej.
Wg instrukcji mover bierze max 100A a średnio 20A. Czyli teoretycznie powinien pociągnąć do 3 godz, realnie pewnie kilkadziesiąt minut w zależności od rzeczywistej pojemności aku, ukształtowania terenu i liczby przewożonych skrzynek piwa :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MichuP napisał:

U mnie przechodzony aku 60Ah EFB pociągnął ze 150 metrów przyczepę dmc 1200, po drodze krawężniki i mógł dalej.
Wg instrukcji mover bierze max 100A a średnio 20A. Czyli teoretycznie powinien pociągnąć do 3 godz, realnie pewnie kilkadziesiąt minut w zależności od rzeczywistej pojemności aku, ukształtowania terenu i liczby przewożonych skrzynek piwa :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

to już bliżej!!!! :)

moverem dookoła świata w 80 dni :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 100ah aku i wjazd po awarii czwartkowej na podjazd pod domem jak zwykle bez żadnego problemu. Teren wyjątkowo trudny.

następnym razem poproszę córkę żeby to nakręciła i pokaże Wam film. Mover daje, choćby PZ VI :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.