Jump to content
patriks

Kompleksowy remont przyczepy DELTA - relacja z naprawy

Recommended Posts

Exen
9 godzin temu, witus napisał:

Muszę odświeżyć uszczelnienie okna. Czyściłeś te uszczelki ze starego butylu i nakładałeś nowy ? Ten biały klin warto wymienić na nowy ? Stary się uszkodzi po demontażu ? Da się go wymienić na szary ? Dużo uszczelniacza trzeba do jednego okna, połowa tuby ? Nie lepszy byłby pasek butylowy ? 

Witaj, wg moich doświadczeń z uszczelnianiem okien...
Benzyną ekstrakcyjną obmywasz uszczelkę nie demontując jej. Odchylasz ją i obficie obmywasz - ładnie się wyczyści.
Nie wymywałem całego butylu, tylko podmyłem aby był lepszy kontakt z nową warstwą którą nałożę.
Na tak przygotowaną powierzchnię wyciskałem masę butylową. Uszczelka to docisnęła, gdzieniegdzie wypłynęło i po robocie.

Każde okno musisz ściągnąć z listwy aby dość do uszczelki na górze.

witus

Dzięki, sprawdzę jak jest u mnie.

PolariS

Tak wracając do folii grzewczej to później natrafiłem też na temat Szczecina. Jest tam napisane że może pracować bez termostatu, a sprzedawcy piszą że potrzebny jest termostat z 2 czujnikami (otoczenia i podłogi- medium grzewczego). Dałbym nawet mocniejszą folię żeby efekt był milszy. Można to puścić na zwykłym termostacie bimetalowym bez żadnych udziwnień i będzie grało?

TomekKnaus

.... ja założyłem ten bimetalowy termostat .... ale go zdemontowałem, bo denerwowało minie jego ciągłe "cykanie" .... jak coś to montować elektroniczny termostat (choć większość ludków montuje bez termostatów) - tylko na włącznik on/off - gdyż jest to sumie tylko uzupełnienie ogrzewania.

TOM