Skocz do zawartości

Kompleksowy remont przyczepy DELTA - relacja z naprawy


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, witus napisał:

 


Muszę odświeżyć uszczelnienie okna. Czyściłeś te uszczelki ze starego butylu i nakładałeś nowy ? Ten biały klin warto wymienić na nowy ? Stary się uszkodzi po demontażu ? Da się go wymienić na szary ? Dużo uszczelniacza trzeba do jednego okna, połowa tuby ? Nie lepszy byłby pasek butylowy ? 

 Witaj, wg moich doświadczeń z uszczelnianiem okien...
Benzyną ekstrakcyjną obmywasz uszczelkę nie demontując jej. Odchylasz ją i obficie obmywasz - ładnie się wyczyści.
Nie wymywałem całego butylu, tylko podmyłem aby był lepszy kontakt z nową warstwą którą nałożę.
Na tak przygotowaną powierzchnię wyciskałem masę butylową. Uszczelka to docisnęła, gdzieniegdzie wypłynęło i po robocie.

Każde okno musisz ściągnąć z listwy aby dość do uszczelki na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak wracając do folii grzewczej to później natrafiłem też na temat Szczecina. Jest tam napisane że może pracować bez termostatu, a sprzedawcy piszą że potrzebny jest termostat z 2 czujnikami (otoczenia i podłogi- medium grzewczego). Dałbym nawet mocniejszą folię żeby efekt był milszy. Można to puścić na zwykłym termostacie bimetalowym bez żadnych udziwnień i będzie grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ja założyłem ten bimetalowy termostat .... ale go zdemontowałem, bo denerwowało minie jego ciągłe "cykanie" .... jak coś to montować elektroniczny termostat (choć większość ludków montuje bez termostatów) - tylko na włącznik on/off - gdyż jest to sumie tylko uzupełnienie ogrzewania.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Patriksie, ja przygodę z przyczepką dopiero tak naprawdę zaczynam, a z dłubaniem w niej to już w ogóle i muszę w powiedzieć, że ślędzac (z opóźnieniem) całą akcję stwierdziłem, że aż serce rośnie – ile można faktycznie samemu zrobić. Wielkie brawa i chylę czoło!

Powiem dalej, że ażby się chciało samemu taki remont przeprowadzić, tyle, że lepiej do tego nie mieć powodu rzecz jasna.

Poza wyrazami chciałem jednakże jeszcze dopytać o coś. Vędę u siebie teraz wymieniał obrysówki i nie chce zchrzanić. Czy dbrze rozumiem, że je też uszczelniałeś tą taśmą butylową? Bo jak odkleiłem te stare, to wyglądało jakby jakimś klejem mknrażowym / uszczelniaczem to było przyklejone.

 

Pozdrawiam wszystkich i udanego urlopu życzę. Będę Cię wypatrywał na szosach ;)

Jasiek

W dniu 11.07.2019 o 11:45, TomekKnaus napisał:

.... ja założyłem ten bimetalowy termostat .... ale go zdemontowałem, bo denerwowało minie jego ciągłe "cykanie" .... jak coś to montować elektroniczny termostat (choć większość ludków montuje bez termostatów) - tylko na włącznik on/off - gdyż jest to sumie tylko uzupełnienie ogrzewania.

TOM

A tak z ciekawości, to ile ta mata prądu żre mw? / Rozumiem, że to nie jest rozwiązanie, które będzie działało z akumulatora, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa...

...tak jak napisałeś, obrysówki również uszczelniłem butylem w otworach na wkręty i przewody elektryczne. Pozdrawiam

ps. a urlop zaczynam od jutra... Italia i Cro czeka na Deltę  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ja siek napisał:

A tak z ciekawości, to ile ta mata prądu żre mw? / Rozumiem, że to nie jest rozwiązanie, które będzie działało z akumulatora, prawda?

Maty, które mamy założone mają po 200 Watt i są podłączone do 230 Volt.

Podłączenie takiego odbiornika do przetwornicy jest niemożliwe - choć znajdzie się zaraz ktoś kto ma całą budkę w solarach i stwierdzi, że się mylę :-).

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patriks - szerokiej drogi i dobrych wiatrów ;)

2 godziny temu, TomekKnaus napisał:

Maty, które mamy założone mają po 200 Watt i są podłączone do 230 Volt.

Podłączenie takiego odbiornika do przetwornicy jest niemożliwe - choć znajdzie się zaraz ktoś kto ma całą budkę w solarach i stwierdzi, że się mylę :-).

TOM

Zakładam, że masz rację - nic nie jest niemożliwe, znajdzie się ktoś, kto zrobił sobie w ogóle budkę z paneli ?  ....ale mi wystarczy informacja, że z założenia jest to rozwiązanie na "prąd zewnętrzny".  Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
3 minuty temu, patriks napisał:

Oto jest pytanie...

Ścierać do żywego Al, czy tylko matowić...

Hmmmm...

Zmatowić. A jak byś chciał to zetrzeć do żywego :hmm:  Chyba tylko chemią jakąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oky. Doprecyzowuję więc pytanie... Zmatowić tak jak na foto ostatnim czyli delikatnie, czy tak jak na foto wcześniejszym czyli mocno...

( filmiki w necie / te które widziałem / to tylko przejechali szmatką do matowienia )

Bo ja tak na szybko na dzisiaj, to w jednych miejscach zmatowiłem trochę a w innych mocno... a po co się narabiać i żeby nie odpadło...

Malowane będzie farbą i lakier z utwardzaczem...

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmatowić - najlepiej zostawiając oryginał ... powinieneś mieć lepszą do tego przyczepność niż do alu...

Ważne by te "wgłębienia" też były zmatowione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.