Skocz do zawartości

Rozmiar opon do Swift Chalenger


freeman53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Wszystkich :)

Postanowiłem dziś ruszyć moją przyczepę pozostawioną na działce daleko od mojego zamieszkania, i pojawiły się od razu problemy. Posiadam przyczepę Swift Chalenger  z roku 1992 o maksymalnej masie 900 kg (własna 700 kg). Przy ruszeniu pojawił się problem z podłogą więc do czasu naprawy postanowiłem podciągnąć ją do domu. Ale niestety opona bez powietrza.Po odkręceniu ledwo co ją zciągnąłem z otworu gdzie jest umiejscowiona (jakby profil był za wysoki lub byłaby wstawiona za szeroka) .Posiada jedynie oznaczenia bez wysokości profilu z opisem 165 R 13  Kormoran D168. Nie wiem ile była na tej przyczepie ale musiała być wieki od przy dotknięciu wentyla został mi on w ręku. Szczerze to ucieszyłem się że tym nie ruszałem nie chciałbym na tym jeździć ani chwili. Ale gdy wyjąłem zapasówkę  zauważyłem , że handlarz wsadził koło z oponą 175R13 , a tej z kolei w otwór z powodu wielkości już nie byłem w stanie wsadzić.   Przy zakupie przyczepa  wyglądała spoko, ale wiecie jak jest dla laika który ogląda pierwszą przyczepę, ładne tapety , wystrój itd. i teraz problem.Wymiana opon oczywista, ale przyczepa została, a ja po tym oznaczeniu opony z przed 1 wojny światowej kompletnie nie mam pojęcia o jakim profilu szukać opony a nie chciałbym po założeniu na felgi stwierdzić że znowu za duże koło mam do wnęki z piastą. Stąd moje pytanie- czy ktoś ma może taką przyczepę i jest w stanie podpowiedzieć jakie opony wchodzą bezproblemowo? Chodzi mi o dokładny rozmiar przeszukałem strony ale nigdzie nie znalazłem opisu opon do tej przyczepy.

 

Ps. Na potwalach nie znalazłem modelu po wyglądzie, załączyć zdjęcia nie mogę bo zostawiłem ją kawałek od domu ale jest 4 lub 5 osobowa.

Pozdrawiam i z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165R13 równa się oznaczeniu 165/80R13. 

Sądząc z gabarytów oryginalnie prawdopodobnie miałeś opony 155/80R13. Ja takie miałem w obydwu przyczepach tej wielkości DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. To będzie na pewno ten rozmiar. Opona była za gruba minimalnie, zmierzyłem centymetrem i wysokość tej zdemowanej to chyba 75. Potem dopiero znalazłem  informację, iż ten parametr jest zmienny (zawsze myślałem że jest stały tak jak szerokość i średnica felgi). Zamówiłem już wzmocnione po informacjach na forum jak dobrać i czekam na odbiór.

Czuję się zobowiązany za pomoc :)

Zostanie mi tylko przywieźć i rozdłubać  do poprawek hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.