Skocz do zawartości

Przetwornica


adam2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zielony jestem w temacie wiec zapytam, chciałbym zorganizować to tak :

Panel solarny minimum 50 Wat + akumulator to wiadomo jak się podłącza ale teraz tak, czy do aku mogę podłączyć przetwornice z Sinusem Modyfikowanym, a następnie wpiąć ją do gniazda w przyczepie. Żarówki świecić będą ale jak z lodówką (standardowa co w przyczepach montują Electrolux) i pompki do wody nie popali tego?? Czy musi być czysty sinus ???

 

z góry dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam2600 napisał:

Witam,

 

Zielony jestem w temacie wiec zapytam, chciałbym zorganizować to tak :

Panel solarny minimum 50 Wat + akumulator to wiadomo jak się podłącza ale teraz tak, czy do aku mogę podłączyć przetwornice z Sinusem Modyfikowanym, a następnie wpiąć ją do gniazda w przyczepie. Żarówki świecić będą ale jak z lodówką (standardowa co w przyczepach montują Electrolux) i pompki do wody nie popali tego?? Czy musi być czysty sinus ???

 

z góry dzięki za info ;)

Ja tak mam - od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Musisz zadać sobie pytanie po co Ci w ogóle 230V. Wszystko w przyczepie masz na 12V i gaz. 

Mam coś walnięte i 12 V nie działa, wiec pozostaje 230 V

 

2 godziny temu, AdamH napisał:

Ja tak mam - od lat

to dziękuję za informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adam2600 napisał:

Mam coś walnięte i 12 V nie działa, wiec pozostaje 230 V

Pamiętaj , że trzeba rozróżnić czy coś jest walnięte i 12V nie działa, czy 12V działa jak podłączysz pod 230V. Bo to jest zasadnicza różnica. Sprawdź żarówki oświetlenia wewnętrznego- czy masz na 230V , czy na 12V ? bardziej mi się wydaje, że masz oświetlenie wewnętrzne na 12 V i ono działa przy podłączeniu pod 230V. A nie działa na 12V bezpośrednio, bo może nie ma akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę żadnych pompek na 230v w karawaningu...chyba że ktoś coś takiego sam zamontował...

Lodówki "klasycznej/karawaningowej" nie podpina się do aku przez przetwornicę, a gdy nie masz prądu ze "słupka" to lodówkę trzeba przepiąć na gaz.

Mimo wszystko polecał bym ciut większy solar i ewentualnie jednak czysty sinus w przetwornicy - i jeszcze uwaga, żeby przetwornica wytrzymała "współpracę" z kontrolerem solarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 21:16, kalapan napisał:

Pamiętaj , że trzeba rozróżnić czy coś jest walnięte i 12V nie działa, czy 12V działa jak podłączysz pod 230V. Bo to jest zasadnicza różnica. Sprawdź żarówki oświetlenia wewnętrznego- czy masz na 230V , czy na 12V ? bardziej mi się wydaje, że masz oświetlenie wewnętrzne na 12 V i ono działa przy podłączeniu pod 230V. A nie działa na 12V bezpośrednio, bo może nie ma akumulatora.

Jak podłączę 230 to działa oświetlenie 12V, kontakty, pompki, lodówka, czyli wszystko zasadniczo. Na aku nie działa nic, jest podłączony bezpieczniki całe, ale głucho, dlatego stwierdziłem że zamiast się z tym babrać lepiej bezpośrednio zrobić 230, chyba będzie prościej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej, nie znaczy lepiej...

Jednak bym polecał naprawę lub przerobienie instalacji przyczepowej, tak by było dobrze na 12V...z wielu powodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki i tak nie odpalisz z przetwornicy !!
Aku wydoi się w moment...


A tak przy okazji tematu.
Spotkaliście się gdzieś z kombinacją klasycznej lodówki domowej, kompresorowej, zasilanej przez przetwornicę z aku
Tak że termostat steruje załączaniem przetwornicy.
Bo mam wrażenie że gdzieś czytałem ale nie wiem gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.