Skocz do zawartości

PRZESTAŁ DZIAŁAĆ KRAN - PRYSZNIC - HOBBY. Rozwiązanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. 

Mam HOBBY 540 UFE 2008. 

Pompa wody przepływowa. Woda: 1.w kranie w kuchni, 2.w kranie w "łazience" oraz w 3.prysznicu w toalecie. 

Z dnia na dzień po "włączeniu" (odkręceniu) wody pod prysznicem, w ogóle nie leci woda. Jakby "styk" nie odpalał pompy. 

Co ciekawe zawór się otwiera bo jeśli w tym samym momencie  odpalę wodę w kuchni czy łazience a pod prysznicem pozostawie okręcony zawór, to woda poleci także i w tam (pod prysznicem). 

Wydaje mi się, że po prostu kran pod prysznicem nie "włącza" pompy. Dwa pozostałe ok. Nie wiem co mam zrobić z tym fantem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Thomas napisał:

Mikrostyk nie zwiera pewnie uszkodzony lub obwód uszkodzony. Rozkręć kran, oceń sytuację. W praktyce kran do wymiany. 

Wymień mikrostyk. Robota od góry kranu.  Łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłem. Styk rzeczywiście czasami zadziała jak się mocniej naciśnie lub bokiem itp. Wiec do wymiany styk. Zmierzyłem, tylko zastanawiam się czy to ten w ofercie z linku?

 

Zobacz ofertę: Mikroprzełącznik mikrostyk ON-(ON) D2HW-BL201H https://allegro.pl/oferta/mikroprzelacznik-mikrostyk-on-on-d2hw-bl201h-7448522775

B56078A7-5509-4E57-B22A-9D1185E48964.jpeg

42A508DC-F36E-4AA8-AE62-67B01E2D102A.jpeg

23FD8F93-6EB7-4AC4-8A75-F000D7AACED6.jpeg

CBC14CFB-EEB4-4B12-A169-5F75DBA98D39.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój normalnie wyciągnąłem z kranu i jak nim poruszam to raz działa raz nie, więc na pewno kupno nowego i zamotnowanie go w moim przypadku załątwi problem. Tylko teeraz jeszcze rpytano czy to ten co wysłałem w linku czy może ten (działanie OFF-ON) 

https://allegro.pl/oferta/omron-mikroprzelacznik-d2qw-c003h-off-on-ip67-6990234707?reco_id=e1f477c3-7fd4-11e9-b529-246e96321100&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Chyba ten drugi. No nie? Tylko że ten pierwszy wtglada tak samo i ma 3 miejsca do przylitowania a drugi dwa. hmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to rozkminiłem sobie. We wtorek bede go miał u siebie. W srode sprawdzam jeszcze zawieszenie, hamulce itp i od piątku zostawiam cepkę Dominice na przygotowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % mojego przypadku.

Ten z mikroblaszką  "rozsypał" mi się w "paluszkach" . Sam nie wiem jak udało mi się go ponownie złożyć "paluszkami".

Musiałem coś przez przypadek dogiąć bo działa bez zarzutu.

A ten z końcówką  gumkową  -  "napawałem" z butaprenu  (po odtłuszczeniu) "czapeczkę" dając tym samym milimetr materiału więcej. Do tego nieco świeżego posmarowania bieżni-korytka  i...działa.

A już miałem 2 nowe krany kupować  ..  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.