Skocz do zawartości

markiza workowa vs lekki przedsionek


kaniur1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na długie wyjazdy pełny przedsionek renomowanej firmy. Na krótkie wyjazdy markiza renomowanej firmy.

Dlaczego piszę [ renomowanej firmy ] ? Bo do tych można dostać części zamienne nowe i używane, produkty tych firm można rozbudowywać o dedykowane akcesoria np.: do markizy można dokupić elementy wzmacniające konstrukcje, ściany, ... .

Z wyboru, o który pytasz markiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadających i używających markizy workowe - czy nie uważacie, że jest to rozwiązanie, nazwijmy to "podróżne", tzn. jeśli zatrzymujemy się na 2-3 dni i czas rozkładania jest istotny?

Wydaje mi się, że na nieco dłuższą metę - czyli zarzucanie kotwicy w jednym miejscu na powiedzmy 5 dni - rozwiązaniem zapewniającym znacznie większą zadaszoną przestrzeń i tym samym znacznie lepszą osłonę przed słońcem i deszczem, jest zadaszenie - coś jak to (ze szczątkową ścianą boczną i dopinaną pełną):

https://www.obelink.pl/domaso-240-10-pl.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7320

Pytam nie bez kozery, bo w koszyku siedzi już od chyba 2 tygodni właśnie to zadaszenie, czekając na kliknięcie, ale rozważam jeszcze różne opcje - w tym markiza workowa. Na minus workowej zaliczam przede wszystkim znacznie mniejszy obszar zadaszenia (zacienienia).

A czy ktoś z Was ma podobne, jak to z linku zadaszenie? Czy jego rozkładanie to "pikuś", czy jednak trochę zabawy?

Ja mam - póki co - taki:

https://www.obelink.pl/eurotrail-dakluifel-240.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7320

i to jest pikuś, ale brakuje mi właśnie tych boczków, które łatwo można przekształcić w pełną ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy markizę workową. Długość jej ponad 4 metry (chyba 4,20). Do tego wykonany ze starego prześcieradła front i boki. Cienia tyle co chcemy, lekkie łatwe i przyjemne.

Ten daszek z linku mieliśmy. Rozkładanie banalnie proste, ale... w CRO po 20 minutach od rozłożenia wywinęło mi go na dach i potargało :( 

Mam też przedsionek pełny, ale odkąd mam markizę workową, nie używam go wcale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seba222 napisał:

Ten daszek z linku mieliśmy. Rozkładanie banalnie proste, ale... w CRO po 20 minutach od rozłożenia wywinęło mi go na dach i potargało :( 

Dzięki za opinię. Czyżby Bura pokazała kto tu rządzi??:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zulos to co pokazałeś to takie ni to pies ni wydra. Ani przedsion ani markiza. 

Ja od zawsze byłem przedsionkowy, w pierwszej budce, małej salonce przedsionek rozkładałem 15min, nawet na jedną noc nie było problemu. Przy hobbitce 495 sam rozkładałem ok 40min, stelaż karbon także w miarę lekki, cały pełny przedsionek ważył 35kg. Ale w lmc jak zabrałem się za tego kolosa, to pękły 2h w dwie osoby, powiedziałem że piernicze takie coś, poza tym że cały ważył dobre 60kg. Sprzedałem przedsionek za dobrą kasę i kupiłem markizę workową, podajże 420. Teraz przymiarkę robię do ścian. Ale do pełnego przedsionka przy tej wielkości budy nie wrócę. Takie coś jest dobre jak ktoś stawia budę na jakimś helu od kwietnja do października, i właśnie tacy ludzie wzięli przedsionek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Zulos to co pokazałeś to takie ni to pies ni wydra. Ani przedsion ani markiza. 

To rozumiem, ale właśnie ten ni pies ni wydra wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem jeśli jeździ się w ciepłe kraje, na kilka dni i chce się dobrej osłony przed słońcem, które potrafi skutecznie dokuczać od wczesnego rana do późnego wieczora - znaczy się robi swoją robotę nie tylko z góry, ale i bokami. Sprawdzi się też przy deszczu, lepiej chroniąc wszystkie utensylia. No i przy dużym zagęszczeniu załóg i braku jakoś wydzielonych lepiej parcel, zawsze zapewni trochę więcej prywatności...

No niby do markizy też można dokładać ścianki, ale zawsze to będzie węziej, niż po obrysie budki.

No i tak jakoś wydawała mi się optymalna ta opcja z zadaszeniem z tymi łukowatymi bokami, ale waham się jeszcze nad tą markizą właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie wole markize Omnistor. Wraz zakupem przyczepy otrzymalem przedsionek. Mialem poprzednio markize i zostawilem go w Cro:). Latwosci rozkladania, waga, cena i mozliwosci rozbudowy daja rade.Sciany rain blolocker spisaly sie przez burzowy tydzien. Thule to thule u nikt mnie nie przekona do podrobek, chociaz zdaje sobie sprawe z ceny.... Pamietam jak kupowalem boki to slyszalem ze to nie ma sie jak trzymac sciany przyczepy i musi przepuszczac. Nic takiego sie nie stalo. Mam pelne zaufanie do firmy. To samo z bagaznikami - oprocz rowerowego na hak.. ale to inna historia. Markiza workowa ma jeszcze jeden plus jezeli chodzi o szerokosci przyczepy. Powyzej 2.5m nie mozesz zamontowac na stale nic szerszego:). Teraz szykuje sie na sunblockery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dostrzegam zalety markizy - lekkość, szybkość rozkładania, ale przy mojej dość krótkiej cepce wydaje mi się, że dawałaby mi sporo mniej przestrzeni niż zadaszenie. Markiza sprawdza się chyba lepiej w dłuższych cepkach...

Co do kosztów to jakiejś zasadniczej różnicy nie ma. To zadaszenie na Obelinku wychodzi (ze stelażem aluminiowym, klipsami i pasami sztormowymi, no i dwoma bocznymi ściankami) 1.852,- zł + przesyła oczywiście. Markiza - nawet Omnistor - wyszłaby taniej, choć oczywiście za ścianki trzeba solidnie dopłacić...

W sumie w dyskusji o markizach @lbuster pokazał to, co dla mnie - właśnie przy mojej małej budce - jest chyba największą zaletą daszku względem markizy, czyli znacznie większa "długość krycia":

Sorry, ale nie potrafię cytować konkretnego wpisu, więc wkleiłem 8 stronę wątku (wpis 4 od końca)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dostrzegam zalety markizy - lekkość, szybkość rozkładania, ale przy mojej dość krótkiej cepce wydaje mi się, że dawałaby mi sporo mniej przestrzeni niż zadaszenie. Markiza sprawdza się chyba lepiej w dłuższych cepkach...
Co do kosztów to jakiejś zasadniczej różnicy nie ma. To zadaszenie na Obelinku wychodzi (ze stelażem aluminiowym, klipsami i pasami sztormowymi, no i dwoma bocznymi ściankami) 1.852,- zł + przesyła oczywiście. Markiza - nawet Omnistor - wyszłaby taniej, choć oczywiście za ścianki trzeba solidnie dopłacić...
W sumie w dyskusji o markizach [mention=20089]lbuster[/mention] pokazał to, co dla mnie - właśnie przy mojej małej budce - jest chyba największą zaletą daszku względem markizy, czyli znacznie większa "długość krycia":
Sorry, ale nie potrafię cytować konkretnego wpisu, więc wkleiłem 8 stronę wątku (wpis 4 od końca)...


Ja od czasu prawie zemdlenia w Grecji już nigdy nie wróciłem do przedsionka. Kup markizę będziesz zadowolony. Nawet na otwartej przestrzeni bez drzew, stajemy tyłem do słońca, ściana przyczepy plus markiza odpowiednio nas chronią.

Czasami myślę o jednej ścianie żeby odgrodzić się od sąsiada lub zrobić dodatkowy cień, zabieramy się za to kolejny sezon ale nie jest to chyba na tyle konieczne bo żona nie marudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem jaka by u mnie markiza wchodziła w grę i niestety 3,20 to jest max. Znalazłem Fiammę 3,10, ale zdjęcie poniżej najlepiej pokazuje w czym problem:

FIAMMA-Caravanstore-225-Royal-Grey-Roleta-markiza-w-futerale3.jpg

Nie ma szans upchać pod taką markizą stołu z 4 krzesłami, zewnętrznej kuchni, grilla, dodatkowej lodówki turystycznej, etc...

9 minut temu, witus napisał:

Ja od czasu prawie zemdlenia w Grecji już nigdy nie wróciłem do przedsionka. 

 

Przedsionka w ogóle nie rozważam - tylko zadaszenie ze szczątkowymi, łukowatymi ściankami (z dopinanymi pełnymi):

doma2018_1.jpg

lave2007_2.jpg

A mając wybór jak autor wątku, to wybrałbym markizę, ale dlatego "podpiąłem się" pod jego wątek, że to jest rozwiązanie pośrednie i jak każdy środek nie jest ani biały, ani czarny, tylko szary...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zulos napisał:

Zmierzyłem jaka by u mnie markiza wchodziła w grę i niestety 3,20 to jest max. Znalazłem Fiammę 3,10, ale zdjęcie poniżej najlepiej pokazuje w czym problem:

FIAMMA-Caravanstore-225-Royal-Grey-Roleta-markiza-w-futerale3.jpg

Nie ma szans upchać pod taką markizą stołu z 4 krzesłami, zewnętrznej kuchni, grilla, dodatkowej lodówki turystycznej, etc...

Przedsionka w ogóle nie rozważam - tylko zadaszenie ze szczątkowymi, łukowatymi ściankami (z dopinanymi pełnymi):

doma2018_1.jpg

lave2007_2.jpg

A mając wybór jak autor wątku, to wybrałbym markizę, ale dlatego "podpiąłem się" pod jego wątek, że to jest rozwiązanie pośrednie i jak każdy środek nie jest ani biały, ani czarny, tylko szary...;-)

... w tym przypadku masz rację, markiza to rozwiązanie dla minimalistów, to daszek nad stół najczęściej ... bez lodówek, kuchni i reszty gadżetów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.