Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa i pytania do praktyków


Kura

Rekomendowane odpowiedzi

Celowo wkleiłem link do Adrii bo one zazwyczaj są najlżejsze. Dodatkowo to komis Pani Aleksandry więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczepa jeszcze niezarejestrowana w PL.

Wtedy można zmienić DMC z 1300 na 1250 przy pierwszej rejestracji. Pomijam kwestie ładowności bo to inny temat.

 

Dodatkowo mieści się w budżecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ta cena to nasz max cenowy. Jak myślicie ile można na niej wynegocjować.

Zachęca fakt że to osobą prywatna. Choć wątek o rzetelnych komisach juz przestudiowałam 

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-542-pk-adria-waga-960-kg-super-stan-7-osobowa-pierwszy-wlasciciel-7-5-metra-ID6BUjPE.html#gallery-grid-full

Edytowane przez Kura (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kura napisał:

Ta cena to nasz max cenowy. Jak myślicie ile można na niej wynegocjować. 

Tak obyczajowo to pewnie na przysłowiową benzynę zawsze utargujesz, czyli strzelam jakieś 500 może 700 PLN.

Ale sprawa ma się zupełnie inaczej jeśli w trakcie dokładnych i szczegółowych oględzin znajdziesz wady, usterki, odstępstwa od stanu określonego w opisie, itp ... bo wtedy masz twarde podstawy do negocjacji = wartości usunięcia znalezionych mankamentów. Tu kwoty mogą iść w tysiące.

Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i granicy, którą sprzedający na pewno ma. Poniżej granicy trzeba się wykazać umiejętnościami perswazji i być przekonującym ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może biorę ogłoszenia zbyt dosłownie, ale jak czytam, że kuchenka gazowa nigdy nie była używana, a wygląda jak moja po 30 latach używania, to zaraz mam dość takich sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kalapan napisał:

Może biorę ogłoszenia zbyt dosłownie, ale jak czytam, że kuchenka gazowa nigdy nie była używana, a wygląda jak moja po 30 latach używania, to zaraz mam dość takich sprzedawców.

Ja to czytam tak 

Pierwszy właściciel =pierwszy wlasciciel w PL

Kuchenka gazowa nigdy nie używana =piekarnik na gazie nie chodził

Ukradli zaczep i koło =facet nie ma gdzue jej trzymać  i chce sprzedać 

Edytowane przez Kura (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Co do układu, to ja mam taki w Knausie Sport jak w tym Fendzie. Przebywa w nim 4 lub 5 dorosłych i małe dziecko (wnuczka), oraz pies do 7 kg. Układ jest bardzo dobry bo :

- toaleta jest naprzeciw wejścia

- jest duża lodówka

- jest jadalnia po środku i po dostawieniu taborecika 5 osób siedzi i konsumuje, nie jest to co prawda stół jak w domu, ale w zupełności wystarczy

- w przeciwieństwie do poprzednich wypowiedzi zmieści się tutaj ekspres do kawy, ale kapsułkowy

- stałe miejsce do jedzenia w podróży

- szerokie łóżko z przodu - około 130 - 135 cm , gdzie mogą się wyspać dwie dorosłe osoby, dziecko i pies

- długość wewnątrz 520 cm

- długość z dyszlem 720 cm

- minus - masa własna 1150 kg, ładowność fabryczna 150 kg, czyli DMC 1300 kg i tu jest cieńkość tego, ja dołożyłem jeszcze 200 kg, żeby ładowność miała "ręce i nogi".

Ciężko będzie z masami niższymi, żeby było dla takiego zespołu "ludzkiego".

Pozdrawiam

 

uklad_przyczepy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kura napisał:

Kuchenka gazowa nigdy nie używana =piekarnik na gazie nie chodził

No piekarnik na 100% nie chodził, bo to  coś piekarnika w ogóle nie ma - to nie angielka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomekk napisał:

- w przeciwieństwie do poprzednich wypowiedzi zmieści się tutaj ekspres do kawy, ale kapsułkowy

uklad_przyczepy.png

@tomekk - powiedzenie kawoszowi o kapsułkowym ekspresie do kawy, to mniej więcej taka ciężka obraza, jak byś we włoskiej pizzerii poprosił pizzę na grubym cieście z ananasem i polaną keczupem!!:-);-)

A na serio zgadzam się, że układ NIEMAL idealny i gdyby rozwiązali lepiej ten moduł kuchenny (super moduł Dometica ma Adria) to rzeczywiście miejsce dla PRAWDZIWEGO EKSPRESU KOLBOWEGO by się znalazło...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomekk napisał:

szerokie łóżko z przodu - około 130 - 135 cm , gdzie mogą się wyspać dwie dorosłe osoby, dziecko i pies

Szerokie łóżko z przodu, gdzie mogą spać dwie dorosłe osoby , dziecko i pies ????  Chyba trochę odjechałeś :)  Ja mam w budzie łóżko 1,40 m szerokie i co noc walczę z kobitą o każde 2 palce szerokości wyrka :)  No kot może by jakiś tam się u nas w nogach przespał, ale pies zapewne nie, o dzieciaku to nawet nie wspomnę :) :)  Z chęcią bym uciął kawałek szafy żeby łóżko sobie poszerzyć , ale lodówki niestety nie utnę :)  Ale tak to jest jak człowiek się w domu rozpasał na wyrku 2,0x2,0 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już widzę, że stjuningowałbym tą półeczkę pomiędzy siedziskiem w jadalni, a łóżkiem, dokładając kawałek blatu i tu ekspres mógłby stać:-)

5 minut temu, kalapan napisał:

Szerokie łóżko z przodu, gdzie mogą spać dwie dorosłe osoby , dziecko i pies ????  Chyba trochę odjechałeś :)  Ja mam w budzie łóżko 1,40 m szerokie i co noc walczę z kobitą o każde 2 palce szerokości wyrka :)  No kot może by jakiś tam się u nas w nogach przespał, ale pies zapewne nie, o dzieciaku to nawet nie wspomnę :) :)  Z chęcią bym uciął kawałek szafy żeby łóżko sobie poszerzyć , ale lodówki niestety nie utnę :)  Ale tak to jest jak człowiek się w domu rozpasał na wyrku 2,0x2,0 :) 

Może @tomekk ma starszy model, który ma węższe łóżko. W obecnym ma szerokość 145 cm (przynajmniej tak podaje producent na stronie), a to już jest wystarczająco (oczywiście bez dziecka, psa, kota, świnki morskiej i żółwia)...;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W moim Knausie Sport kuchnia gazowa jest węższa i ekspres wchodzi bez problemu na wolną część blatu. Co do szerokości łóżka to mając w domu 140 cm szerokości, jakoś tak przywykliśmy, że obok może spokojnie spać jeszcze wnuczka, a pies w nogach. Pewnie, że każdy ma swoje przyzwyczajenia. Poniżej jadalnia z blatem kuchennym. Aha, co do łóżka piętrowego, to dolne łóżko jest podnoszone, a deska boczna zdejmowana (tu gdzie te butle z wodą - załączone zdjęcie) i dzięki temu można uzyskać dodatkową powierzchnie chociażby dla zabawy dla dzieci, albo na schowanko zabawek. Aha, jedyny problem przy dzieciach to piec Trumy, który jest blisko jadalni i wejścia/zejścia na łóżko przednie (załączone zdjęcia), ale jeżeli włączony jest Trumawent powyżej 3 to ilość przepychanego powietrza do rur grzewczych dość skutecznie schładza przednie "żeberka" pieca i nie ma obawy o poparzenie.

Tak, mam starszy model przyczepy z 2010 roku i tutaj szerokość łóżka to 136 cm.

Pozdrawiam

 

IMGP2266.thumb.JPG.49655bd5c1d9cfd43aa0e9bfd3962e9b.JPG

IMGP2268.thumb.JPG.676d066965f105ed13082ac3f158d167.JPG

IMGP2269.thumb.JPG.27ce79e51b08e024cf06d055dfed20e9.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki też w tej przyczepie nie zauważyłem.. jest wnęka przypominająca miejsce na lodówkę.. :(

Apropo 3 łóżek piętrowych to już trzeci sezon użytkują moje synki (183cm 87kg) i sobie cenią własne wyrko. 

W Knausie długość łóżka są po całej szerokości przyczepy gdzie koja ma 216-218x80cm. 

Nowy Knaus Sport z układem FDK 500 z trzema pięterkami w oryginale to masa DMC 1250kg.

Ładowności to znikomo (MW 1060).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ufolz napisał:

Lodówki też w tej przyczepie nie zauważyłem.. jest wnęka przypominająca miejsce na lodówkę.. :(

Z tego co pisze to lodówka zepsuta. Ponoć od stania akoniak się zastał. ..

 

Widzę że każdy ma swoje wymagania -my w domu wysypiamy się w łóżku 140×200. W podróży preferuje kawiarki a po powrocie bardziej doceniam mój ekspres 

W następny wekend udamy się do wawy na ogledziny układów. Polecacie jakieś duze komisy w stolicy i okolicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w Wawie i okolicach raczej nie ma większych i godnych polecenia komisów. Przynajmniej ja takich nie znam. Swoją kupiłem na pomorzu ale chyba duży wybór, nawet do samego obejrzenia, będziesz miała w Bieruniu (Klaja). Osobiście tam nie byłem ale dużo i raczej dobrze na tym forum o nich piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używek w Klaji co raz mniej. Mysle ze przechodza na nowe. Ale jakies. 500m dalej jest Center Camp, gdzie jest duzy wybor. Kolejne 500 i S Camp. Tam glownie nowe, ale kilka uzywanych sie znajdzie. Do tego rewelacyjne podejscie wszystkich sprzedawcow. Towar pootwierany, mozna zwiedzac do woli:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.