Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa i pytania do praktyków


Kura

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądanie przyczep wychodzi mi już bokiem a nie możemy się zdecydować z mężem.

Dotychczas jeździliśmy pod namiot. 2 dorosłych +3 dzieci. Raczej krótko i w dzicz. Auto duże honda crv. 

Ja chciała bym coś jak adria 542 pk -męża  przeraża ponad 7m długości wg niego bardzo źle się będzie tym jeździć i chce hobby -bo niemiecka jakość. Jak wasze odczucia z jazdy tak dlugin składem. 

Budżet preferowany 20000 ale możemy się szarpnąć do 30000.

Adrie mają 3 pietrowe łóżka-ktoś korzystał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

JAKOŚĆ, to nie do końca marka, to aktualny stan techniczny przyczepy.

Wielkość: do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, dla takiej załogi to w zasadzie poniżej 7 metrów ciężko będzie ustrzelić.

Czyli szukaj pasującego układu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

 

Ile ta Honda ma na haku. I co za silnik i skrzynię. Pod kątem holowania.

Bo duża to ona nie jest

 

Potem kwestia prawa jazdy. Mąż ma odpowiednie czy nie?

Pewnie nie skoro boi się przyczepy

 

Hobby to nie niemiecka jakość tylko wizja Januszy dla których VW Passat to szczyt marzeń. Każda jest dobra o ile jest zadbana.

 

Poczytaj trochę forum, informacji masz komplet na wszystkie możliwe pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ponad 5 m przesiadlem sie na 7,5m. Dlugosc raczej nie robi roznicy, za to szerokosc owszem tak. Poprzednia to 2.3m teraz 2.5.m. Trzeba uwazac na waskich zakretach, ale bez leku.... Pytanie tylko o kategorie prawa jazdy bo przy tej wielkosci prawdopodobnym jest B+E. Watkow w tym temacie jest na fkrum bez liku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kura napisał:

Oglądanie przyczep wychodzi mi już bokiem a nie możemy się zdecydować z mężem.

Dotychczas jeździliśmy pod namiot. 2 dorosłych +3 dzieci. Raczej krótko i w dzicz. Auto duże honda crv. 

Ja chciała bym coś jak adria 542 pk -męża  przeraża ponad 7m długości wg niego bardzo źle się będzie tym jeździć i chce hobby -bo niemiecka jakość. Jak wasze odczucia z jazdy tak dlugin składem. 

Budżet preferowany 20000 ale możemy się szarpnąć do 30000.

Adrie mają 3 pietrowe łóżka-ktoś korzystał? 

Jak każdego "świeżego" uczulam. Bardzo ostrożnie podejdźcie do kupna przyczepy. Handlarze w PL dość mocno kombinują i ich oferty w znakomitej większości zawierają "miny", masz całkiem sporo kasy do "stracenia " dla tego podejdźcie do tego na spokojnie. Bardzo dobrze, że zaczęłaś szukanie od lektury forum, wielu użytkowników zaczęło  odwrotnie i powstają wtedy tematy typu: "ratunku", "Co robić" itp. Poczytaj dość uważnie (choć przesiać to wszystko nie jest łatwo).  

Co do samej budki , to podjedźcie gdzieś na plac, aby tylko przyjrzeć się z bliska układom środka i rozwiązaniom  . Myślę że pierwsza przyczepa to często etap przejściowy i po pierwszych krokach na kempingu dopiero dowiecie się jakiej przyczepy Wam potrzeba (choć przy trójce dzieci wybór układów jest już mniejszy).  

 Crv wcale nie jest szczególnie dużym autem , popatrzcie co możecie ciągnąć tym autem. Obawy Twojego męża są trochę  słuszne - im większa budka, tym jazda trudniejsza- chodzi głównie o manewry. Ale wszystko do opanowania.

Jeśli kupicie przyczepę w porządku i traficie na fajne pole , fajną pogodę to macie szansę się zakochać w tej formie wypoczynku. szczególnie mając e dzieci (Choć zapewne już trochę znacie z namiotu :) ) , tak jak zakochaliśmy się my. ?

Pytaj jak masz jakieś wątpliwości , lub szukaj odpowiedzi na forum .

Powodzenia ! 

 

 

 

 

Ps. Hobby nie jest wyznacznikiem . Jest wiele porządniejszych niemieckich marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, i wypełnij swój profil żeby choć było wiadomo skąd jesteś / jesteście ?.

Zakup przyczepy to nie łatwa rzecz, tym bardziej, że trafiłaś na początek sezonu, kiedy zainteresowanie jest duże. Ale nie ustawajcie w poszukiwaniach, kto szuka ten znajdzie ?.

Nie bierzcie pod uwagę przy rodzinie 5 osobowej przyczepy mniejszej niż 4,5m. Poniżej 4,5m będzie ciasno i nerwowo ... .

Honda CRV jeśli wyposażona w silnik diesla 2 - 2,2l da radę pociągnąć dużo, jednak trzeba zobaczyć na co pozwala dowód rejestracyjny. To priorytet. O możliwościach wynikających z posiadanego prawa jazdy też nie można zapomnieć. Po przekroczeniu 3,5t są potrzebne dodatkowe uprawnienia zakładając, że ma się tylko "popularne" [ B ].

To dobrze, że mąż ma obawy ale niech one nie przeobrażają się w lęk. Da się jeździć 7 metrami, wielu jeździ, ostrożnym trzeba być z każdą przyczepą, dobre lusterka pomagają.

Nie podchodźcie do sprawy od założenia, że ma to być konkretna marka opierając się na zasłyszanych opiniach typu:

2 godziny temu, Kura napisał:

i chce hobby -bo niemiecka jakość

Hobby nie jest sztandarowym przykładem niemieckiej jakości ...

Szukajcie przyczepy zadbanej, SUCHEJ !!!!, dobrze wyposażonej. Przy dłuższej przyczepie bardzo przyda się mover (indywidualny, elektryczny napęd przyczepy). Darujcie sobie przyczepy z Anglii, bardzo ciężko znaleźć suchą.

I uwypuklę radę @Pierzasty, pojedzcie na plac do sprzedawcy z dużym wyborem, naoglądajcie się do przesytu aby choć zarysowo mieć wizję czego będziecie szukać: co i jak musi być a co może, jako opcja ... .
Na przykład miejscowość Bieruń na Śląsku, w której są dwie firmy z przyczepami rodziny Klaja plus jeszcze coś ale nie pamiętam.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem hobby, tylko hobby szukałem. Po czym gostek na placu pokazał mi fendta z tego samego rocznika - kupiłem od razu po bliższym oglądnięciu. Nie ma się co zamykać na firmę, tylko szukać właściwego układu + suchej zadbanej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kura napisał:

Dokładnie o taki układzie myślę. Jednak mąż się czepia że za dluga

A czy mąż się zadeklarował co do maksymalnej długości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.