Skocz do zawartości

Paryż-Saint Tropez, daleko i romantycznie.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z koleżanek i kolegów wykonał może trasę Polska- Paryż - Lazurowe Wybrzeże ?

Znacie może fajne, nie za drogie kempingi po tej trasie ?

Bo może kiedyś...

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ! Myślę że ciekawiej skierować się od razu na wybrzeze Morza Śródziemnego i ciupać az do Faro w Portugalii. Najpiekniejsza pora roku na taki wypad to : kwiecień ,maj, czerwiec. W sezonie musisz mieć dobrą klimę , no i kasy trochę więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trasy przez Paryż, to niestety nie znam, ale jeśli chodzi o Lazurowe Wybrzeże, to mogę udzielić informacji.

W sezonie kempingi wokół Saint Tropez są bardzo zatłoczone, trudno znaleźć miejsce. Nam się udało na kempingu La Plage (w bazie Eurocampings figuruje jako Des Mures ), po północnej stronie drogi do Saint Tropez, w lesie piniowym, 10km od centrum St Tropez. Kemping jest przedzielony na połowę przez tę drogę i na części od strony morza miejsc nie było, a właściwie było jedno, ale kompletna patelnia.

Warunki na kempingach we Francji są niezłe, ale według moich doświadczeń, gorsze niż we Włoszech - za to jest taniej (ok 30 EUR za zestaw z przyczepą i 3 os. w porównaniu do 45-50 EUR we Włoszech).

Na innych kempingach, dalej od St Tropez już takiego tłoku nie ma, ale jest problem ze znalezieniem kempingu blisko Monaco (najbliższy w Peillon, chyba 25 km górską drogą od Monaco). Zresztą trzeba uważać po drodze, my zostaliśmy napadnięci przez gang na skuterach w centrum miasteczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jechaliśmy bez przyczepy.

Jak przed maską zacżął mi hamować skuter z parką na pokładzie (o dziwo dziewczyna prowadziła - sekundę później już wiedziałem dlaczego!) spojrzałem w lusterka i zobaczyłem po obu stronach dwóch gości zeskakujących ze skuterów i pędzących w moją stronę. W ułamku sekundy zrozumiałem, że to napad.

Spodziewałem się wszystkiego, dlatego jedynka, lekki skręt kierownicą i gaz do dechy. Na szczęście w momencie, gdy otworzyły się drzwi od strony żony i ne jej torebce położyła się czarna łapa (murzyna), 155 kucyków mojej Hondy już pracowało pełną parą. Z rykiem silnika, wyciem opon i w kłębach dymu z opon wyprysnąłem do przodu potrącając napastnika biegnącego do mnie od przodu. Zamknęłem tylko na ułamek sekundy oczy, bo byłem pewien, że przywalę otwartymi drzwiami od strony żony w panienkę na skuterze, która blokowała drogę ucieczki, ale na szczęście czarna łapa zsunęła się z torebki żony, a drzwi na skutek gwałtownego ruszenia zamknęły się. Musnąłem dosłownie skuter i po kilku metrach wykonałem efektowny skok przez dość wydatny garb zwalniający. W tyle w lusterku zobaczyłem całkowicie skonsternowaną 6 osobową ekipę napastników.

Całość trwała poniżej 5 sekund za dnia (ok. 20.00), ale na ulicach miasteczka było już pustawo.

Następnego dnia przejeżdżaliśmy przez to miejsce (oczywiście w pełni skoncentrowani na wypadek napaści!), bo to jedyna sensowna droga do Monaco i stała tam żandarmeria - nie wiem, czy to miejsce jest znane z napadów, czy może któryś z mieszkańców widział zajście, ale nie podjąłem żadnych kroków, uznając, że stracę tylko mnóstwo czasu, bo francuskiego nie znam.

Tak to, szczęśliwie, zakończyła się największa tegoroczna przygoda w jednym z najbardziej cywilizowanych krajów UE. :hop1:

Byłem bardzo dumny z siebie jak córa powiedziała: Tato! Nie wiedziałam, że pracujesz w służbach specjalnych! :hop1: Fakt, że akcja była jak z filmu gangsterskiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akubit, dzięki, dzięki za spostrzeżenia, pisz wszystko co Ci się ważne wydaje, przyda się na pewno.

Byliśmy we Francji w ubiegłym wieku z Jolą, jako młode małżeństwo, faaajnie było.... :hop1:

Teraz/znaczy kiedyś zobaczymy co sie po tych latach zmieniło... :hop1:

 

A kiedy mniej ludzi jest - w sierpniu czy lipcu ?- chyba sierpień to miesiąc urlopow tam jest...

 

Pozdro, J. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalam pare razy, ze we Francji trzeba uwazac :hop1: to jest chyba "europejsko" naj niebiezpieczniejszy kraj band drogowych. Oczywiscie nie chce uogolniac, ale dosc czesto dzieja sie rozne rzeczy wlasnie na drogach.... pare lat temu jak jeszcze naszym celem urlopowym byla Hiszpania wypadki takie byly dosc czeste. Ostrzegali nawet w tv przed urlopowo, podawali miejsca postojowe-stacje-parkingi na autostradach ktore byly pilnowane przez policje.

Upominali zeby nie reagowac na "pokazywanie nieszczesc" przez innych uzytkownikow drogi w naszym aucie czy zestawie. Zeby zamykac auto na postoju, nawet jak stoimy obok, zeby nie nosic ze soba torebek, aparatow foto itp i nic nie zostawiac w aucie na wierzchu tz na wyciagniecie reki.

W czasie jazdy auto koniecznie miec zamkniete.... chyba tyczylo sie to do przypadkow jak u Akubit-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3322

Może lepiej zacząć od północy Francji ? Ceny niższe, ruch na drogach mały, a to co piszecie, że jest niebezpiecznie dotyczy chyba tylko południa ??? Nawet na zatłoczonym campingu w Paryżu zostawialiśmy ekwipunek, rowery na cały dzień i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, dzięki za przypomnienie. Piękne Wakacje.

A nie masz linka/adresu do tego kempingu w Paryżu ?

I czy ciepła woda w Morzu Północnym jest, tzn. czy sie da kąpać, bo jak mieszkałem troche w Hamburgu, no to nie za bardzo była....

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akubit, dzięki, dzięki za spostrzeżenia, pisz wszystko co Ci się ważne wydaje, przyda się na pewno.

Byliśmy we Francji w ubiegłym wieku z Jolą, jako młode małżeństwo, faaajnie było.... :hop1:

Teraz/znaczy kiedyś zobaczymy co sie po tych latach zmieniło... :)

 

Myślisz o żonie? :)

 

A kiedy mniej ludzi jest - w sierpniu czy lipcu ?- chyba sierpień to miesiąc urlopow tam jest...

 

No właśnie, ja byłem na poczatku lipca, a już był problem z miejscem niedaleko St Tropez.

Z takich pierwszych praktycznych informacji to mi się nasuwa, że jedzenie w knajpach jest bardzo dobre, ale niestety b. drogie (droższe niż we Włoszech). Na kempingach zwykle można się dogadać po angielsku (w przeciwieństwie do innych miejsc - w tym restauracjach) ale na mniejszych kempingach i z tym może być problem :hop1:

No i korzystających z nawigacji GPS ostrzegam, że kempingów we Francji na mapach TeleAtlasa (czyli TomTom i Automapa do wersji 5.1.1 oraz niektóre iGO/MioMap) nie ma! Natomiast na mapach Navteq (czyli Automapa >5.1.1) jest kilka w całej Francji. Jednym słowem trzeba zaopatrzyć się dodatkowo w pliki z POI z kempingami, bo można się zdziwić, jak się okaże, że na granicy z Włochami kończy się świat karawaningu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Antibes byliśmy na kempingu Le Rossignol - nie najgorszy, ale tylko jedna pracownica recepcji mówi po angielsku. Nie zatrzymaliśmy się na kempingu prowadzonym przez Polaka (jak się teraz dowiaduję, bo właśnie dziwiło mnie, że ogłoszenia w recepcji były również po polsku) gdyż moja lepsza połowa po rzuceniu okiem na okolice recepcji zarządziła odwrót. Nie pytajcie dlaczego, bo drogi, którymi krążą myśli kobiet, zawsze były dla mnie nieodgadnione :hop1: Może chodziło o to, że jest on położony wzdłuż głównej drogi Nicea - Cannes (nie autostrady) i byłby hałas :hop1:

Antibes samo w sobie zbyt ciekawe nie jest, ale jest dobrą bazą wypadową na Niceę, Cannes, Grasse i inne miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.