Jump to content
Sign in to follow this  
pawel1966

Burstner premio 2008_dołożenie światła cofania

Recommended Posts

pawel1966

Niedawno pisałem w innym dziale  problemie jaki wytknął mi diagnosta podczas ostatniego przeglądu - czyli braku lampy cofania. Mój burstner jest z 2008 roku, pierwsza rejestracja 2009 w Niemczech więc teoretycznie taką lampę powinien mieć. Kupiłem już nową prawą tylną lampę w Poznaniu w Burstnerze i zamierzam ją założyć, aby nikt się nie czepaił nawet na drodze bo mam wpis w Cepiku , jest to drobna usterka. Pytanie do posiadaczy takich przyczep: Czy wtyczka 13 PIN i kabel wchodzący do przyczepy będzie posiadać już  przewód światła cofania? W tylnej prawej lampie go nie widziałem, więc pewnie muszę go pociągnąć z samego przodu. Pytanie jaki najlepiej pociągnąć przewód? bo te, które są doprowadzone do lampy są dość cienkie.  poniżej poglądowa fotka dotychczasowej lampy, którą będę wymieniał na tą z drugiej fotki. Widać na niej kostkę 6 pin więc domyslam się, że gdzieś tam za lodówką powinienem mieć możliwość podłączenia jej do wtyczki. Czy tak?

20190510_185842_HDR(1).jpg

20190321_195853.jpg

Edited by pawel1966 (see edit history)

pawel1966

Lucek26

Zamontowałeś ta lampę cofania ?

pawel1966

@Lucek26 jeszcze nie. Ale już wiem, że muszę dociągnąć przewód z przody przyczepy. W ostatni weekend dobrałem się do prawej lampy i tam też kostka ma tylko pięć kabli. Natomiast wtyczka ma podpięty PIN 8 więc do środka przyczepy światło cofania wchodzi.  Nie wiem czy przed wyjazdem na urlop będę coś z elektryką grzebał, ale raczej nie.

Lucek26

Przed urlopem lepiej nie ryzykować ewentualnych kłopotów .  Zresztą nie masz takiego obowiązku.:banan:

pawel1966

@Lucek26Kabel już przeciągnąłem, a jutro zakładam i podłączam nową lampę . Postaram  się zrobi c relację jeśli będzie działać, bo musz e jeszcze sprawdzić czy wtyczka w nowej nie wymaga przełożenia styków. Jak na razie widzę , ze  kolory przewodów się nie zgadzają...:)

pawel1966

No i dokończyłem dzieła - lampa założona i podłączona - wszystko działa, nic nie musiałem grzebać w kostce.

Mam nadzieję,  ze kolejny przegląd przejdę już bez problemów z diagnostami:):)

20191005_124018.jpg

20191005_124033.jpg

20191005_124049.jpg

20191005_124212.jpg

20191005_124751.jpg

Adam Rogowski

A czemu tylko jedną podłączyłeś ???

pawel1966

Bo tylko jedną wymieniłem:) wystarczy jedna dla diagnosty.  Jedna lampa kosztuje zresztą chyba 360 zł,  wg mnie lampa cofania w przyczepie jest przydatna właściiwie tylko po to by sygnalizować cofanie.

wielkinos
W dniu 27.06.2019 o 22:54, Lucek26 napisał:

Zresztą nie masz takiego obowiązku.:banan:

czy mógłbym prosić o wyjaśnienie  w sposób uproszczony :) aktualnie wybieram się na pierwszy przegląd i sprawdzam, czy wszystko gra, żeby nikomu życia nie utrudniać - ani sobie, ani diagnoście - mam starego kipa ('86) i tam jest cały panel z lampami i temat bardzo mnie zaciekawił, bo lampy cofania nimo :)

Arkady11

W tym roczniku (86) nie ma obowiązku posiadania światła cofania ale tylne przeciwmgielne być musi.

pawel1966
W dniu 8.03.2020 o 17:45, Arkady11 napisał:

W tym roczniku (86) nie ma obowiązku posiadania światła cofania ale tylne przeciwmgielne być musi.

Dokładnie - nie musisz mieć lampy cofania. W mojej albo ktoś wymienił lampę, na taką bez lampy cofania, albo jest to  wersja z okresu, kiedy zmieniały się przepisy i jakimś cudem wyszła z fabryki bez.