Skocz do zawartości

Dość nietypowe rozwiązanie uszczelnienia dachu


Rekomendowane odpowiedzi

Źle zrobiłeś. Nie o to chodzi aby Ci to wymawiać i uwypuklać, ... ostatecznie dawać powód do pisania zgryźliwości.

Pisałem już o tym na forum wskazując wcale nie subtelne różnice pomiędzy uszczelniaczem a innymi "substancjami podobnymi".

Słowo klucz to KLEJ. Żaden klej nie jest uszczelniaczem. Już w pierwszych wierszach opisu Pattex One for All jest zamieszczona informacja: cyt. " ... WYSOKA PRZYCZEPNOŚĆ POCZĄTKOWA DO 350 kg/m² (35 g/cm² potwierdzone w testach laboratoryjnych firmy Henkel) ... "

Ty i my wszyscy przy uszczelnianiu potrzebujemy WYSOKIEJ PRZYCZEPNOŚCI POCZĄTKOWEJ i prymitywnie mówiąc KOŃCOWEJ. Uszczelniacz nie może wysychać !!!

Owszem, w opisie jest napisane cyt. " ... WYSOKA ELASTYCZNOŚĆ ...", ale ten parametr odnosi się do kategorii KLEJÓW. Kategoria uszczelniaczy to zupełnie inny świat i skrajnie inne parametry.
Podobnie ma się kwestia rzeczonego "uszczelniania" w kategorii klejów vs. kategorii uszczelniaczy, jest zupełnie inaczej postrzegana i mierzona: w klejach to parametr wtórny ... , ze wszystkimi wadami wynikającymi z fizyki działania kleju.

Uszczelniacz tym lepszy im mniej zmieniający parametry fizyczne pod wpływem warunków i czasu: czyli ma nie wysychać, nie zmieniać swojej struktury, nie skórować się, ... poprzez parametr lepkości ma lepić a nie kleić.

Tak to wygląda.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, zuczek napisał:

...

? Bardzo ładnie to kolega podsumował.

Ja bym dodał jeszcze, że uszczelniacz powinien być podany pomiędzy uszczelniane materiały (z małym naddatkiem, aby lekko wyszło), a nie powierzchownie, z góry na styku. To dlatego sztuka nakazuje rozebrać całość, nałożyć pomiędzy, a potem poskręcać. Całość połączenia maskują listwy, też na uszczelniaczu i wkrętach.

Pomazanie powierzchniowo to zawsze jest rozwiązanie doraźne. Czasem wytrzyma sezon, czasem kilka.

 

Kevin, masz angielkę, to w wolnej chwili możesz zobaczyć jak wygląda profesjonalny (fabryczny) uszczelniacz (butylowy podejrzewam) po kilkunastu latach. Np. uszczelnienie otworów serwisowych. U mnie po 28 latach jest nadal plastyczny i kleisty - tak bym to określił niefachowo.  

 

A z drugiej strony, "Kto jest bez winy ...", czyli nie użył nigdy silikonu, niech się przyzna.? Mnie się zdarzało popaćkać doraźnie czymkolwiek co było w garażu, bo się "później" poprawi... i tak już jeździ 5-8 lat, bo nie było czasu poprawić. Także, zalecam więcej dystansu, nie tylko w tym temacie. Wiemy jak powinno być, ale czasem robimy jak wyjdzie. Choć faktycznie, gdy na Forum ktoś pyta jak zrobić, to powinniśmy tłumaczyć jak ma być zdecydowanie najlepiej.

Na tę taśmę od Kiki, to żal patrzeć. Przegięcie nawet dla mnie ?. Druciarstwo pełną gębą.

pozdr 

 

edit: Załącznik dla ciekawskich. Z zasobów wewnętrznych Firmy, ale może mnie nie zamkną. ?

image.png.a38597ba3e5d36f460e23a75584cb130.png

kauczuki.pdf

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto jest bez winy ...", czyli nie użył nigdy silikonu, niech się przyzna.

 

Wywołałeś mnie więc jestem.

Silikonu do klejenia akwariów używałem kilka razy. Do klejenia akwariów właśnie.

Kleju do szyb dwa razy do wklejania szyb.

Silikonu do uszczelnień w samochodzie -jak potrzeba to używam.

Silikonu sanitarnego ani razu, nigdzie.

 

W przyczepach kempingowych nigdy, czyli mniej więcej na przestrzeni ostatnich 35ciu lat, od kiedy mam budki. Zawsze klej albo uszczelniacz z kartusza, czasem taśmę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 20:59, Kevin napisał:

o dziękuję. Może zrobiłem źle, może :) 

Filmik z dedykacją specjalnie dla kolegi Kevina, tak od dobrej 3 minuty się zaczyna :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

Oderwanie okna to nie taka prosta sprawa.

Ja przy wymianie swojego okienka 3 szpatułki plastikowe połamałem, bo nie chciałem blaszaną szpachelką po dachu jeździć, a ten zdjął sobie okienko jak beret z antenką  z głowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kevin napisał:

Ni używałem wymienionych klejów!

Ale właśnie te polecałeś twierdząc, że mają te same same właściwości co zalecane uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2019 o 21:28, kalapan napisał:

Ale właśnie te polecałeś twierdząc, że mają te same same właściwości co zalecane uszczelniacze.

Nie polecałem tylko informowałem, że ja użyłem. 

Polecałem dedykowane preparaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2019 o 21:10, Kevin napisał:

fajny filmik. czekam na cepkę! :) 

Ni używałem wymienionych klejów!

 

 

Godzinę temu, Kevin napisał:

Nie polecałem tylko informowałem, że ja użyłem. 

Polecałem dedykowane preparaty. 

 

Z tego co widać to sam nie wiesz co robiłeś - raz piszesz, że nie używałeś - a post niżej , że je użyłeś. Ale nie ważne - nie mój problem i cepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem, ale nie polecałem, proste. Spokojnie. Jeżeli się mylę z chęcią przyznam się do błędu. Polecałem dedykowane, w pierwszym moim poście na temat. Potem Wy pytaliście co ja użyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem laikiem w tych sprawach, czasami zadaje głupie pytania. 

Ale ten temat powinien być od samego poczatku zlekcewarzony i krótko uciety, zamknięty. 

Potem tworzą się w wyszukiwarce setki postów z z podobnymi hasłami i tacy laicy jak ja muszą to czytać i edukować z 20 innych tematów co tak właściwie jest grane i co jest prawidłowe. 

Nie uważacie że to strata czasu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Teodor2424 napisał:

Ja jestem laikiem w tych sprawach, czasami zadaje głupie pytania. 

Ale ten temat powinien być od samego poczatku zlekcewarzony i krótko uciety, zamknięty.  

Potem tworzą się w wyszukiwarce setki postów z z podobnymi hasłami i tacy laicy jak ja muszą to czytać i edukować z 20 innych tematów co tak właściwie jest grane i co jest prawidłowe. 

Nie uważacie że to strata czasu?

 

Zlekceważona (nie zlekcewarzona ) to powinna być Twoja odpowiedź w tym temacie.

I edukacja nie tylko z dwudziestu innych tematów jest wręcz konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.