Skocz do zawartości

Przyczepa do 100000 zł (brutto)


misiekGrizzly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup drugiej przyczepy (pierwsza Angielka sprawdzaliśmy czy się wkręcimy i tak się stało  ) do 100000 brutto (na firmę zakup ) i mam pytania do was ludzi z większą wiedzą niz moja 2 letnia .

Czy skupiać sie najlepiej na hobby czy brać też inne firmy pod uwagę ? ( walka z żoną bo gdzieś wyczytała ze hobby to mercedes wśród przyczep ) ?

Czy uda kupić się nowa przyczepę z dodatkami ( klima, mover , przedsionek ) do 100k ?

Czy planuję zakup w najgorszym okresie bo nic sie nie pojawia ( od 1,5 miesiąca )  co by mnie interesowało szukałem od 2013 rok hobby i wyposażenie jak wyżej ) ? Boje sie kupić od handlarzy kompletnie nie znam sie na mechanice itp .

Czy lepiej poczekać do września ,  października podobno wtedy jest wysyp przyczep ?

No i chyba jedno z odwiecznych pytań czy nie lepiej dołożyć kolejne 100 k i poszukać kampera do 200 k ?

Z góry dziękuje za zainteresowanie postem i odpowiedzi .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

niech żona zmieni lekturę :D ja bym hobby omijał

zależy od wielkości ale się uda

 

na nową z produkcji będziesz długo czekał, szukaj co dilerzy mają na placu

nie ma czegoś takiego jak wysyp

jeden woli pomidorową a drugi jak mu nogi śmierdzą, to od Ciebie zależy co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camper jest fajny bo szybciej jedzie, latwiej go prowadzic a do tego troche mniej zabawy z rozkladanem - oprocz poziomowania. Minusem jest oczywiscie cena i brak mobilnosci na miejscu. Jesli staniesz na kempingu to sie z niego nie ruszysz, chyba ze ciagniesz smarta lub motor:). 

Przyczepa i kamper to dwa rozne sposoby podrozowania. Z ciekawosci przed chwila znalazlem cos takiegi:

https://autokult.pl/33835,kampery-sa-jeszcze-mniej-bezpieczne-niz-myslisz-tragiczne-wyniki-crash-testow

Za te kwote mysle ze znajdziesz spokojnie cos nowego, tylko pytanie co Cie interesuje tj. wielkosc, uklad DMC:) W mojej okolicy ogladalem conajmniej kilka nowych przyczep w tej cenie. 

PS Rowniez niw kupilbum Hobby:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat dwa tygodnie temu. 

1. Początkowo też byłem nastawiony na Hobby ale niestety, jakość materiałów z jakich jest obecenie zrobione Hobby to MASAKRA. Najlepiej pojechać na plac i samemu się przekonać. Oglądałem na jednym placu Hobby i Dethleffs'a i rożnica na korzyść Dethelffs'a była ogromna.  

2. 100K, zależy  od rozmiaru ale w mojej opinii z porządnym przedsionkiem, moverem i klimą będzie ciężko.  Klima od Webasto to jakieś 6tys brutto, Dometic 7tys, Porządny przedsionek ok 8- 10tys. 

3. Okres jest słaby. Na placach niewiele co zostało i w sumie to co fajniejsze schodzi niemalże na pniu ale mi się udało trafić :) Więc warto próbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przedsionek jest potrzebny. Jest ciężki i drogi. Ja osobiście używam markizy razem ze ścianami bocznymi. Zobacz tutaj, jest kilka ciekawostek:

https://center-camp.pl/pl/c/Przyczepy-Kempingowe-Nowe-Hymer-Eriba/262

https://center-camp.pl/pl/c/Przyczepy-Kempingowe-Nowe-FENDT/129

https://center-camp.pl/pl/c/Przyczepy-Kempingowe-Nowe-Weinsberg/263

https://klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/nowe-przyczepy-kempingowe

https://procamp.otomoto.pl/

Generalnie do nówki musisz doliczyć ok 10 000 PLN na mover i klimę z akumulatorem, co razem może dać również ok 100 kg:). Przy czym myślę że kupując i montując dodatkowy osprzęt u jednego sprzedawcy (co popieram) , ugrasz coś na cenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiekGrizzly napisał:

zy skupiać sie najlepiej na hobby czy brać też inne firmy pod uwagę ? ( walka z żoną bo gdzieś wyczytała ze hobby to mercedes wśród przyczep ) ?

Bierz wszystkie firmy pod uwagę. Na koniec bym odłożył mimo wszystko Hobby :D

Godzinę temu, misiekGrizzly napisał:

Czy uda kupić się nowa przyczepę z dodatkami ( klima, mover , przedsionek ) do 100k ?

Da się. Pytanie jaka buda Cię interesuje. Im większa tym droższa. Wiadomo

Godzinę temu, misiekGrizzly napisał:

Czy planuję zakup w najgorszym okresie bo nic sie nie pojawia ( od 1,5 miesiąca )  co by mnie interesowało szukałem od 2013 rok hobby i wyposażenie jak wyżej ) ? Boje sie kupić od handlarzy kompletnie nie znam sie na mechanice itp .

Na nową budę trzeba czekać z pół roku od zamówienia. Wszystko zalezy też od okresu produkcyjnego. Rozwiązaniem jest szukanie na mobile.de bud dostępnych na plachach u dealerów.

Godzinę temu, misiekGrizzly napisał:

Czy lepiej poczekać do września ,  października podobno wtedy jest wysyp przyczep ?

Ale Ty chcesz nową czy używaną? Mając 100k złotych w ogóle nie patrzyłbym na używki a kupował nową.

Godzinę temu, misiekGrizzly napisał:

No i chyba jedno z odwiecznych pytań czy nie lepiej dołożyć kolejne 100 k i poszukać kampera do 200 k 

Dziwne pytanie. Kamper a przyczepa to zupełnie różne produkty, które zupełnie inaczej pozwalają podróżować (wg mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie dzięki za odpowiedz właśnie zamykam komputer wsiadam w auto i jadę do center-camp zobaczę co tam mają .

55 minut temu, w79 napisał:

Nie wiem jaki układ Cie interesuje, ale to jest ciekawa oferta. Widziałem osobiście:)

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwing-580-eu-exclusive-klima-ogrzewanie-mover-przedsionek-ID6BRND7.html

Dzwoniłem ale nie wystawiają fv Vat tylko faktura marża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz obok Klaję i S Camp. Co prawda mają tam głównie Hobby, ale jest okazja porównać z duża ilością kamperów..

Z jakiego jesteś terenu. Widziałem ostatnio w Zabrzu kilka nowych przyczep

 

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-c-joy-410-ql-przyczepa-kempingowa-dethleffs-c-joy-410-ql-nowa-2019-ID6BTtqC.html?

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-coco-przyczepa-kempingowa-dethleffs-coco-nowosc-2019-ID6BTn4K.html?

http://silesiacamp.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oglądałeś vlog  Ridzinka na gigancie. On kupił nowe Hobby de Luxe u Smolicza k/Poznania. Cena wyjściowa 90.000,-. Dokupił klimę, movera autom., solar oraz montował różne wejściówki. To dość spora przyczepa na 4 osoby. Ale wewnątrz wykończenie super. Wejdż w jego vlogi od początku jak kupował. Możesz się z nim skontaktować na @-mailu. Podaje  adres. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Nie obstawiaj ile chcesz wydać. Szukaj tego co ci się podoba. Każda marka coś oferuje, są plusy jak i minusy.

Kupując swoją :oglądałem Fedta Hobbby i Tabberta . Wybrałem na F. Bo Hobby w środku karton plastik jak dotykałem mebli, i .. nie w moim guście. Z zewnątrz Hobby Ładnie się prezentuje ale, ..

Fendt miałem i pozostałem wierny marce.

Tabbert - jakoś mi nie przypadł do gustu.

Pytanie co ci, co wam się podoba. 

Jedna rzecz Hobby jest stosunkowo lekka i to jej plus.

Przy Fendt-dzie  serwisant po cichu podpowiedział dobrze że przód ma dużo łączeń - NIE pęka, naprężenia się rozchodzą, ma gdzie pracować. 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wszyscy tak jadą po Hobby. Ja oglądałem wiele przyczep i to właśnie Hobby zrobiła na mnie dobre wrażenie. Dobra jakość i ładne materiały. Wiem, że po roku to trochę za krótko, aby oceniać jakość, ale... w ciągu roku nic nie odpadło, nic nie pękło,  nie zepsuło się. 

Nie napisałeś dla ilu osób szukasz przyczepy, więc ciężko coś doradzić. Ja dla swej rodzinki 2+2 wybrałem 490KFM. Dołożyłem klime, przedsionek, markize, stół, krzesła, jakieś wykładziny i inne bajery i wyszło ok. 100000 brutto. Celowo odpuściłem  movera, solary i akumulatory. Używam jej tylko na lepszych kampingach, więc wszystko działa na 230v.

Moje córy (6 i 9 lat) są super zadowolone z piętrowego łóżka. Ja jestem zadowolony ze wszystkiego w niej, łącznie z super prowadzeniem i kompaktowym rozmiarem. Jak dziewczyny podrosną to pewnie będę musiał szukać innego układu, ale póki co jest idealna. 

Moja rada jest taka... dużo oglądaj, nikogo nie słuchaj,  kup tą, która dla Ciebie jest najlepsza. Kupując nową i tak masz 5 lat gwarancji, więc pewnie tyle na ile bierzesz leasing. I nie kupuj na strat przedsionka :) mój leży w garażu i używam go 1 w roku. Trochę słabo wydane 8000zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olas1 ma 100% racji, kupuj taka jaka Ci sie spodoba i nie obracaj sie na innych, jednak zapoznaj sie z  ich zdaniem:) Na jakiejs podstawie powstala opinia o tej marce. Osobiscie uwazam ze lepiej wykonany jest Fendt, nalezacy swoja droga do tej samej grupy co Hobby, gdzie uwazany jest za brend wyzszej klasy. Oczywiscie odbija sie to na cenie, jakosci ale rowniez attakcyjnosci wizualnej- tutaj kwestia gustu.

Zgadzam sie rowniez ze trzeba dobrze przemyslec zakup przedsionka, za to nie zastanawial bym sie nad zakupem movera, zwlaszcza przy budce 4,6 m+. Chodzi o manewrownie nie tylko na kempingach ale np pod domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt i Hobby to dwa odległe światy. Proszę tego nie porównywać.

Miałem kilka przyczep (głównie LMC) a teraz 7-my rok ćwiczę śp. Wilka. (śp. bo marka już nie żyje)

 Gdy zdecydowałem się na pierwszą "nową" to byłem napalony na Hobby z wyseparowaną łazienką na tyle ppy.

Zdjęcia , zdjęcia,zdjęcia..... po obejrzeniu w realu odpuściłem. 3 razy Dusseldorf i już nie pamiętam tej marki  :mlot:    z góry przepraszam fanatyków Hobby.

Na zejściu modelu przed targami "wyrwałem" swój wymarzony układ w cenie  XXX - 30 %.

Wyszło taniej jak używane ppy słabszych marek.

Przy tej kasie  idź w coś w miarę trwałego. Przyjdzie toto kiedyś sprzedać a spadek z 100-tki jest spory.

No chyba ,że cash - No Limit a żona zna dzisiejsze numery w Lotto to nie patrzeć na nic poza designem.

Gdybym dzisiaj miał taki dylemat to kupiłbym Fendta chociaż nigdy go nie miałem w praktyce.

 

Aha - co do gwarancji to w zasadzie w polskich warunkach czysta teoria. Tym bardziej brałbym coś bardziej pewnego.

Ale to oddzielny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.