Skocz do zawartości

Jaką przyczepe campingową kupić i gdzie?


Maro

Rekomendowane odpowiedzi

Jule, to chyba nie odpowiedź na mój post (bo z szybko!), ale zwróć uwagę co ja napisałem. Maksymalny ciężar holowanej przyczepy to ograniczenie konstrukcyjne dla holownika i ono jest spełnione, zatem żaden przepis prawa tego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko jeśli ustawodawca chciałby żeby tak było każdy patrol policji musiał by być wyposażony w wagi najazdowe.

 

To już jest problem ustawodawcy, a raczej państwa jako takiego. Wagi są, może nie wszędzie, ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek muszę Wam uzmysłowić jakie dane zawarte są w dowodzie rejestracyjnym pojazdu :

 

Oznaczenia kodów zastosowanych we wzorze dowodu rejestracyjnego

 

A numer rejestracyjny pojazdu,

 

B data pierwszej rejestracji pojazdu,

 

C dane dotyczące posiadacza dowodu rejestracyjnego i właściciela pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:

 

C.1.1 nazwisko lub nazwa posiadacza dowodu rejestracyjnego*),

 

C.1.2 numer PESEL lub REGON,

 

C.1.3 adres posiadacza dowodu rejestracyjnego,

 

C.2.1 nazwisko lub nazwa właściciela pojazdu,

 

C.2.2 numer PESEL lub REGON,

 

C.2.3 adres właściciela pojazdu,

 

D dane dotyczące pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:

 

D.1 marka pojazdu,

 

D.2 typ pojazdu:

 

- wariant, jeżeli występuje,

 

- wersja, jeżeli występuje,

 

D.3 model pojazdu,

 

E numer identyfikacyjny pojazdu (numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy),

 

F.1 maksymalna masa całkowita pojazdu**), wyłączając motocykle i motorowery (w kg),

 

F.2 dopuszczalna masa całkowita pojazdu (w kg),

 

F.3 dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów (w kg),

 

G masa własna pojazdu; w przypadku pojazdu ciągnącego innego niż kategoria M1 masa własna pojazdu obejmuje urządzenie sprzęgające (w kg),

 

H okres ważności dowodu, jeżeli występuje takie ograniczenie,

 

l data wydania dowodu rejestracyjnego,

 

J kategoria pojazdu,

 

K numer świadectwa homologacji typu pojazdu, jeżeli występuje,

 

L liczba osi,

 

O.1 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg),

 

O.2 maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca (w kg),

 

P.1 pojemność silnika (w cm3),

 

P.2 maksymalna moc netto silnika (w kW),

 

P.3 rodzaj paliwa,

 

Q stosunek mocy do masy własnej (w kW/kg); dotyczy motocykli i motorowerów,

 

S.1 liczba miejsc siedzących, wtaczając siedzenie kierowcy,

 

S.2 liczba miejsc stojących, jeżeli występuje.

 

Żródło : http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2004/110/poz.1169/zal1.htm

 

Zauważcie , że O1 to maksymalna masa przyczepy z hamulcem a nie dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem . Jeśli wszyscy się z tym zgodzą mogę tłumaczyć dalej... :hop1:

szary11 w dowodzie rejestracyjnym holownika nie masz DMC przyczepy , DMC przyczepy masz określone w dowodzie rejestracyjnym przyczepy ...

 

Jule :hop1: Twoja wiedza jest ogromna, liczy się to co jest w papierach ,ale tam nie ma DMC przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam... tu nawet nie chodzi o detale ale poprostu tak jak szary pisze, staram sie nie komplikowac topikow :hop1:

My walkowalismy to tyle razy ze dla nas jest to proste jak drut, ale "nowy" moze sie zamotac w naszych wywodach i lepiej jak info bedzie proste i zrozumiale.

 

ps dla sprawdzenia wbilam jeszcze w kalkulator Hobby 400 i Almere 1.5 cdi czy jak to tam bylo - i wyszlo ze przyczepa jest za ciezka do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11 w dowodzie rejestracyjnym holownika nie masz DMC przyczepy , DMC przyczepy masz określone w dowodzie rejestracyjnym przyczepy ...

 

Ale dowód przyczepy nie różni się niczym od samochodu. Więc tam gdzie jest DMC przyczepy jest i DMC samochodu (bez przyczepy). Fakt, w dowodzie samochodu w pozycjach O1 i O2 jest napisane, że to "maksymalna masa całkowita". Ale czy to oznacza co innego niż "dopuszczalna masa całkowita"? Dla mnie to to samo :hop1:

 

staram sie nie komplikowac topikow

 

Też tak uważam :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to czytam i jak bym był nowy to za cholerę bym tego nie skumał...

 

Troll. :hop1:

 

 

eee, gdzie tam.

 

to jest do zrozumienia, zwaszcza dzieki przykladowi z laweta :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w dowodzie samochodu w pozycjach O1 i O2 jest napisane, że to "maksymalna masa całkowita". Ale czy to oznacza co innego niż "dopuszczalna masa całkowita"? Dla mnie to to samo

 

A to to samo nie jest ... Podajecie przykład lawety a ja podam przykład działający w odwrotną stronę ....

Samochód osobowy Porsche Cayenne który ma dopuszczalną masę całkowitą około 2500 kg. w dowodzie rejestracyjnym w pozycji O1 / maksymalna masa przyczepy / ma wpisaną wartość 3500 kg.

Jeżeli mamy myśleć w ten sposób że to co tam jest wpisane jest,, święte''

to możemy zapiąć na hak do tego samochodu przyczepę 3500 kg. i w drogę :)

A tu niespodzianka ...... prawo zabrania na ciągnięcie przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej większej od rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego :hop1: Innymi słowy ogonek nie może kręcić pyskiem :hop1:

I to nie jest wymyślony przykład , to fakt , nadal wierzycie że maksymalna masa to to samo co dopuszczalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale my i tak wiemy, że budka nie może być cięższa od MW auta. Ale to w Polsce chyba tak jest, na zachodzie raczej można holować tyle ile producent pisze. Tak samo mam ze swoim autem - waży 1360 a przyczepę może ciągać do 1450kg wg producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale my i tak wiemy, że budka nie może być cięższa od MW auta

 

Kochani , mylicie uprawnienia do kierowania pojazdami / na kat. B faktycznie DMC przyczepy nie może być większe od masy własnej holownika / tu chodzi o definicje mas i co ztego wynika ....

 

 

masa własna - masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego;

 

dopuszczalna masa całkowita - największą określoną właściwymi warunkami technicznymi masę pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze;

 

rzeczywista masa całkowita - masę pojazdu łącznie z masą znajdujących się na nim rzeczy i osób;

 

dopuszczalna ładowność - największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak,

1 - przyczepa nie może byc cięższa od auta - pozycje F 2 z dowodów rejestr.

2 - suma tych kg, musi byc mniejsza niż 3,5 tony - dla prawka kat B.

 

WSZYSTKO.

 

Nikogo nie interesuje ile załadujemy do przyczepy, bo na przykład moje auto z F2 ma 2330kg

i może ciągnąć z Q1 2100 kg, co przekracza razem 3,5 tony znacznie.

I pewnie parę razy udało mi sie tak załadować...

Ale sprawdzaja papiery i te są w porządku.

 

J.

 

A, no i jak pozycje z F2 bedą zbliżone, to trzeba jechac na 2 biegu i pchać pod górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekow, zaczynamy wchodzić niepotrzebnie w przepisy a ja bardziej staram się podejść pod konkretny przykład Almery.

 

Może czy nie może holować przyczepy o DMC ponad 1000kg? Wg mnie NIE MOŻE i ja odradzam próby podpinania takiej budki (oczywiście tylko ze względu na ewentualną kontrolę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekow, zaczynamy wchodzić niepotrzebnie w przepisy a ja bardziej staram się podejść pod konkretny przykład Almery.

 

Może czy nie może holować przyczepy o DMC ponad 1000kg? Wg mnie NIE MOŻE i ja odradzam próby podpinania takiej budki (oczywiście tylko ze względu na ewentualną kontrolę).

 

Poczytaj moje posty co ja napisałem na początku .... odradzałem , mówiłem że to może się żle skończyć przy kontroli , pisałem że moim zdaniem jest to za ciężka przyczepa ....

 

Ale jak pytasz czy może holować przyczepę której producent określił DMC na 1150 kg. a wszelkie ładunki poszły do bagażnika Almery i rzeczywista masa całkowita w/w wynosi 950 kg. gdzie maksymalna masa całkowita którą w/w Almera uciągnąć może wynosi 1000 - to odpowiadam TAK :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam koleżeństwo za wprowadzenie zamieszania na forum (a właściwie jego poparcie). :hop1:

Tak to jest jak człowiek zasugeruje się czymś, nie zagłębiając się w literę prawa. Teraz miałem chwilę czasu, by zajrzeć do konkretnego przepisu i cóż tam pisze:

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 30 kwietnia 2004 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 2004 nr 103 poz. 1085)

 

┬ž3 ust. 4 pkt 4 dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy

z hamulcem nie może przekroczyć:

a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,

:) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,

c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,

d) 3500 kg,

 

I wszystko jasne. Rzeczywiście DMC przyczepy (a nie rzeczywista masa całkowita!)nie może przekroczyć MMC pojazdu. Jarekkow nie mieliśmy racji. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.