Skocz do zawartości

Przejazd przez Szwajcarię


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nad J.Bodeńskim kiedyś były bardzo fajne kempingi. Ale też są takie gdzie nie wolno z psem. W Konstanz  /kurcze nie wiem czy tak się pisze/ jest bardzo fajny sklep z częściami i akcesoriami oraz pojazdami kamperowymi. Koniecznie tam trzeba być. Bierzcie katalogi z częściami i akcesoriami. Tam są podane nr katalogowe art. Jakby coś nawaliło, to wiadomo co sprowadzać. W Szwajcarii też super. Wcale nie jest tak drogo. Z kolei w Liechtenstein jest bardzo fajny duży kemping - polecam. A jeszcze Luksemburg, tam chyba było najtańsze paliwo /benzyna/. Też polecam, bardzo ciekawe Księstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem opcje przejazdu prawie bez zatrzymywania sie, gdyz za dlugo zabawilismy w Austrii. Generalnie ok, szybko i bez problemu. Jedynie na parkingach byl problem bo na stacjach koczuja przyczepy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy, a czy ciągnąc małą przyczepę towarową, taką do 750 kg też trzeba posiadać na nią winietę ?  Jeśli tak to gdzie ją nakleić skoro taka przyczepa ma plandekę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, potrzebujesz osobnej winietki. 
 

Cytat

All motor vehicles using the motorways require a vignette. These include cars, motorbikes, commercial vehicles and all types of trailer.

Musisz ją przykleić w dowolnym widocznym miejscu. Na pewno oprócz plandeki masz tam jakieś stałe elementy na które można nakleić winietkę.
 

Cytat

In the case of motorbikes and trailers, the vignette should be affixed to an easily accessible part.

[https://en.comparis.ch/carfinder/recht-gesetz/information/autobahnvignette-2020]

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, potrzebujesz osobnej winietki. 

 

All motor vehicles using the motorways require a vignette. These include cars, motorbikes, commercial vehicles and all types of trailer.

Musisz ją przykleić w dowolnym widocznym miejscu. Na pewno oprócz plandeki masz tam jakieś stałe elementy na które można nakleić winietkę.

 

In the case of motorbikes and trailers, the vignette should be affixed to an easily accessible part.

[https://en.comparis.ch/carfinder/recht-gesetz/information/autobahnvignette-2020]

 

 

Oki, dzięki za wyjaśnienie. A na przyczepie kempingowej gdzie przyklejacie, na oknie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, borek6 napisał:

Oki, dzięki za wyjaśnienie. A na przyczepie kempingowej gdzie przyklejacie, na oknie ?

Jak kupowałem swoją przyczepę to miała szwajcarską naklejkę na przednim oknie na szybie przedniego okna naklejona przez poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

Jak kupowałem swoją przyczepę to miała szwajcarską naklejkę na przednim oknie na szybie przedniego okna naklejona przez poprzedniego właściciela.

Swoją, w zeszłym roku nakleiłem dokładnie tak samo. Czyli po tej stronie, po której należy nakleić w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kilka ładnych lat temu leciałem przez Szwajcarię to nakleiłem obydwie ( jedna nad drugą ) na szybie auta i nikt się nie czepił... może miałem farta...

 

...a naklejałem chyba ( zdziwiony że dwie i że tak drogo ) przy pograniczniczce na przejściu granicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.