Skocz do zawartości

Przejazd przez Szwajcarię


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wjeżdżałbym do Szwajcarii. To policyjny kraj i bardzo nie lubią Polaków.

Dodał bym, że nie lubią też Niemców, Austriaków, Francuzów, Włochów i wszystkich innych którzy nie są Szwajcarami

A Swiss to wspaniały kraj do zwiedzania, podróżowania i pracy Niestety nie do dłuższego pobytu. Bardzo depresyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

42 minuty temu, chris_66 napisał:

Dodał bym, że nie lubią też Niemców, Austriaków, Francuzów, Włochów i wszystkich innych którzy nie są Szwajcarami emoji2957.png

A Swiss to wspaniały kraj do zwiedzania, podróżowania i pracy emoji106.pngNiestety nie do dłuższego pobytu. Bardzo depresyjny.emoji107.png

 

Hmm, nie powiedziałbym. Mam przyjaciół w Szwajcarii. I Polaków i Włochów, a oni mają przyjaciół Niemców i Szwajcarów. Taki helwecki tygiel. Wszyscy się lubią, nie mają depresji.

Ale fakt, do podróżowania CH jest fantastyczna; zresztą w tym roku tez tam jadę - z szosówkami i kajakiem.

3 godziny temu, tamtam napisał:

Wiem że ciężarówki powyżej 3,5 tony mają zakaz po wszystkich drogach od 22 do 5

Sprawdź sobie najlepiej w ambasadzie jak oni traktują zestawy przyczepy kampingowej powyżej 3,5 tony, może ten zakaz tego nie dotyczy?

infocentre-item-action?id=1576&lang=en

Wychodzi, że możesz zasuwać przez noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BDG81 napisał:

 Mam przyjaciół w Szwajcarii. I Polaków i Włochów, a oni mają przyjaciół Niemców i Szwajcarów. Taki helwecki tygiel. Wszyscy się lubią, nie mają depresji

ludzie są fajni, ale kraj jako taki jest chory :bzik:

depresję leczy się wyjeżdżając poza CH na weekendy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:

ludzie są fajni, ale kraj jako taki jest chory :bzik:

depresję leczy się wyjeżdżając poza CH na weekendy :hehe:

Muszę przyznać jedną rzecz - jest tam obrzydliwie porządnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, BDG81 napisał:

Muszę przyznać jedną rzecz - jest tam obrzydliwie porządnie. 

Tak porządność w każdym calu. W jednej z mniejszych miejscowości była toaleta publiczna, z zewnątrz niby nic szczególnego, ale w środku: oświetlenie ambiente, toaleta połączona z prysznicem jakieś komunikaty głosowe trzeba było wybrać program co chce się robić - nie rozumiałem menu ale wybrałem coś że podświetlił mi się otwór do wrzucania zużytych strzykawek ;) , a chciałem tylko siku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BDG81 napisał:

Muszę przyznać jedną rzecz - jest tam obrzydliwie porządnie. 

jako ciekawostka to może i fajne jest, na dłuższą metę nie do zniesienia

i powszechne donosicielstwo dosłownie na wszystko i wszystkich, to w ramach dbania o porządek i dobro społeczeństwa

regulaminy na każdym kroku do dosłownie każdej czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, w79 napisał:

Zastanawiam się czy nie pojechać trochę dłużej, przez Monachium, Baden-Baden

Ja bym w takim wypadku pojechał przez gebelsówek, drogą nr 31 - tylko 30 km więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekzoo napisał:

Ja poczułem niechęć jak przyszedł mandat na 90 franków ?

 

Och, jak ja bym policjanta po łapach całował gdyby pewnego dnia w 2010 roku zechciał mi taki fajny mandacik wypisać. Co to by była za radość!

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ja bym w takim wypadku pojechał przez gebelsówek, drogą nr 31 - tylko 30 km więcej.

Myslalem o tym, ale czy dam rade z przyczepa 7,5 na 2,5:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu: To jest "Bundesweg" czyli droga krajowa, przystosowana do transportu ciężkiego. Odcinkiem Freiburg - A81 jechałem wiele razy tirem ;) Niektóre odcinki są jak jednojezdniowa ekspresówka:  bezkolizyjne - skrzyżowania są dwupoziomowe, miejscowości się omija obwodnicami. Bardzo przyjemna trasa - wiedzie przez Schwartzwald. Przed freiburgiem jest kilka serpentynek (jakieś 5 sztuk), ale tak jak pisałem tiry tam śmigają, więc luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, girdo22 napisał:

co sądzicie o wakacjach w Szwajcarii?

To bardzo dobry pomysł. Lucerna, alpejskie jeziora (biorę kajak), góry. W tym roku też jadę; będę stał m.in. w Silvaplanie i Lozannie.

Trzeba tylko wypchać portfel ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie: campingi w Szwajcrii w górach są tańsze niż w Chorwacji, Francji czy Włoszech, a nawet tańsze niż niemieckie w Bawarii. W dodatku bardzo często wraz z wniesieniem opłaty za camping zyskuje się benefity w postaci karty na darmową komunikację, kolejki linowe, muzea, baseny itp. Generalnie więc pobyt kosztuje dużo taniej niż w Chorwacji.

Wyżywienie i paliwo jest dużo droższe, a to w jakimś zakresie można kupić przed wjazdem do Szwajcarii.
Rejsy stateczkami, wstępy do muzeów w zasadzie taka sama cena jak w reszcie Europy.

Natomiast główne atrakcje takie jak wysokogórskie/krajobrazowe pociągi/kolejki są ekstremalnie drogie, nawet ~400-800zł/przejazd/osobę. Ale fakt że przynajmniej jeden taki przejazd powinno się zaliczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw powyzej 3,5 tony = dwie winety czyli okolo 80 euro na caly rok.

Droga bardzo przyjemna. Na granicy bez zatrzymywania. Zjebki dostal wloch przed nami, ze blokuje nam przejazd. 

Jak chcesz cos zjesc na autostradzie to faktychnie drogo ale Campingi kosztuja tak samo jak we Wloszech. 

Zestaw powyzej 3,5 tony to nie pojazd powyzej 3,5 tony. Nie ma ograniczen godzinowych.

Co do trasy Monachium - Baden Baden ( okolo 350 km) to jest po prostu tragedia. Jeszcze nigdy nie przejechalismy tej trasy bez stania w korku i jest ich po drodze duzo ( jadac w dzien)

W okolicach Augsburga jest Legoland.  W Heidelberg piekny zamek. Heilbronn bardzo interesujace muzeum motoryzacji. Baden Baden jest samo w sobie piekne.

Ja bym jechala przez Szajcarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.