Skocz do zawartości

Przejazd przez Szwajcarię


Rekomendowane odpowiedzi

Musze przejechać z Mayerhofen do Miluzy. Najkrótszą drogę pokazuje mi przez Szwajcarię. Zastanawiam się czy nie pojechać trochę dłużej, przez Monachium, Baden-Baden. Pytania mam dwa:

1. Jak z jazdą przez Szwajcarię. Mam zestaw powyżej 3,5t. Już wiem że dwie winietki, ale jak z autostradami, ewentualnie viatollem lub czymś podobnym ? Interesują mnie również inne uwagi na temat jazdy w tym kraju

2. Czy ewentualnie jesteście w stanie polecić coś ciekawego na postój pomiędzy Monachium a Baden-Baden? Taką atrakcję na jeden dzień do zwiedzania lub jazdy na rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, w79 napisał:

2. Czy ewentualnie jesteście w stanie polecić coś ciekawego na postój pomiędzy Monachium a Baden-Baden? Taką atrakcję na jeden dzień do zwiedzania lub jazdy na rowerze?

Ulm (katedra) albo - nieznacznie odbijając od trasy - Heidelberg. Stawiałbym na Heidelberg (pod Heidelbergiem jest przyjemny camping w Neckargemund; stamtąd kolejką + rowerami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wjeżdżałbym do Szwajcarii. To policyjny kraj i bardzo nie lubią Polaków.

W Stuttgarcie muzeum mercedesa, w okolicach  Ofenburga -  waterfall oppenau (duży parking bez problemu staniesz z budą, cała okolica jest bardzo ciekawa ). W oberkirch masz fajny "camping" nad rzeką (takie miejsce postojowe) , europa park kolo Fryburga. Po francuskiej stronie miasteczko  Riquewihr - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że w nocy po Szwajcarii nie wolno jeździć powyżej 3,5 tony, jak Cie policja złapie to zapłacisz masakryczny mandat.

3 minuty temu, Thomas napisał:

Nie wjeżdżałbym do Szwajcarii. To policyjny kraj i bardzo nie lubią Polaków.

W Stuttgarcie muzeum mercedesa, w okolicach  Ofenburga -  waterfall oppenau (duży parking bez problemu staniesz z budą, cała okolica jest bardzo ciekawa ). W oberkirch masz fajny "camping" nad rzeką (takie miejsce postojowe) , europa park kolo Fryburga. Po francuskiej stronie miasteczko  Riquewihr - rewelacja.

Nie przesadzałbym, jak nie łamiesz przepisów to Ci nic nie zrobią.

Kilka razy jechałem przez Szwajcarię, widziałem policję ale jechałem przepisowo i nic mi nie zrobili.

Szwajcaria jest dość droga.

Edytowane przez tamtam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tamtam napisał:

Pamiętaj że w nocy po Szwajcarii nie wolno jeździć powyżej 3,5 tony, jak Cie policja złapie to zapłacisz masakryczny mandat

Oo, cos ciekawego. Dzieki. A dotyczy rowniez autostrad?. Bo mnie interesuje tylko tranzyt:) Bez przystankow

PS muzeum Mercedesa nie w moim stylu, jade do muzeum Peugeota:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Thomas napisał:

Nie wjeżdżałbym do Szwajcarii. To policyjny kraj i bardzo nie lubią Polaków.

Bez przesady. Byłem wilelokrotnie (ostatni raz we wrześniu) i nie odczułem niechęci do Polaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacekzoo napisał:

Ja poczułem niechęć jak przyszedł mandat na 90 franków ?

 

Ja poczułem jak przyszedł rachunek za roaming - 400 zł za transfer danych ?, a przejechałem u nich jakieś 100 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bym się nie odzywał ale na granicy trzymali nas przeszło godzinę, panią pogranicznik bardzo rozbolały ręce od rozmowy ze mną ( a mówili ucz się języków to sobie pogadasz. Ona nauczyła się trzech i sobie nie pogadała ). W Bazylei zaś jakiś oświecony nowoczesnością kulturalny Szwajcar napluł nam na szybę  (przy nas) i wyzywał od polskich świń. Nie twierdzę, że wszyscy Szwajcarzy maja porobione w głowach ale trafiłem na kumulację chyba...

Ja bym nie pojechał przez Szwajcarię bo drożyzna. Nadkładając 150 km (100 min) w kieszeni zostaje 80 E, znam wiele innych przyjemnych sposobów wydania tej kwoty jak płacenie za przejazd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.