Skocz do zawartości

Przyczepa na blachach z DK ...


bogumillasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zainteresowała mnie przyczepa z ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/hobby-540-ufe-excellent-przedsionek-hobby-4-5-osobowa-CID5-IDzzV87.html#38a9a166cf

Układ fajny, wstępnie wygląd OK lecz ta, jak i inne przyczepy u tego sprzedawcy (nie jestem pewien czy wszystkie) są zarejestrowane na duńskich blachach.

Kupować miałbym zatem od duńczyka, którego na oczy nie zobaczę ... Nie lubię takich numerów bo zupełnie nie wiem czego się można spodziewać ...

Jakie jest Wasze zdanie i co możecie mi podpowiedzieć w takim przypadku?

Pozdrawiam,

Bogumił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
zainteresowała mnie przyczepa z ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/hobby-540-ufe-excellent-przedsionek-hobby-4-5-osobowa-CID5-IDzzV87.html#38a9a166cf
Układ fajny, wstępnie wygląd OK lecz ta, jak i inne przyczepy u tego sprzedawcy (nie jestem pewien czy wszystkie) są zarejestrowane na duńskich blachach.
Kupować miałbym zatem od duńczyka, którego na oczy nie zobaczę ... Nie lubię takich numerów bo zupełnie nie wiem czego się można spodziewać ...
Jakie jest Wasze zdanie i co możecie mi podpowiedzieć w takim przypadku?
Pozdrawiam,
Bogumił
Jak od Duńczyka? Jeśli kupujesz od Polaka, który to kupił kupił przyczepe od Duńczyka to żądaj umowy od osoby od której kupujesz. Nie daj się wrobić w żadne fałszowanie umów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie jakichś problemów zostajesz sam, bez renkojmi, zwrotów etc. Bezpieczniej jezt mieć właściwą umowę.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W razie jakichś problemów zostajesz sam, bez renkojmi, zwrotów etc. Bezpieczniej jezt mieć właściwą umowę.



To jeszcze pół biedy. Największy problem to prokurator na karku i odpowiedzialność karna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie fałszowanie umów? A może jeszcze zły dziadek mróz?

umowa podpisana przez Duńczyka i Ciebie jest prawna, a pośrednik tylko pośrednikiem z prowizją.

prokurator jest od dotykania cudzych dzieci a nie ścigania karawaningowcow, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kevin napisał:

Jakie fałszowanie umów? A może jeszcze zły dziadek mróz?

umowa podpisana przez Duńczyka i Ciebie jest prawna, a pośrednik tylko pośrednikiem z prowizją.

prokurator jest od dotykania cudzych dzieci a nie ścigania karawaningowcow, 

Skąd Ty się urwałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie fałszowanie umów? A może jeszcze zły dziadek mróz?
umowa podpisana przez Duńczyka i Ciebie jest prawna, a pośrednik tylko pośrednikiem z prowizją.
prokurator jest od dotykania cudzych dzieci a nie ścigania karawaningowcow, 
LOL. Żeby pośrednik był pośrednikiem to musi mieć upoważnienie notarialne. Zresztą już Ci pisałem co grozi za posługiwanie się taka umową. Dostałeś nawet konkretne paragrafy.

Naprawdę zacznijmy nazywać sprawy po imieniu. Taka umowa to patologia. Że Ty tak kupiłeś przyczepę nie oznacza, że ten proceder jest normalny i zgodny z prawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć widzę że jest to mój ziomal to muszę szczerze powiedzieć że nie lubię takich cwaniaczków, jest to oszukiwanie US i nierówna konkurencja wobec firm które płacą podatki itp i piszę to nie dlatego że jestem z US tylko że sam prowadzę firmę i mnie to wnerwia !!!!!!!!!!!!!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezarr napisał:

 

Itd. napisz odrazu że jesteś handlarzem ???

Po zdjęciu i ksh w ręku, to raczej nie handlarzem ;).

 

Mi też znany jest osobiście przypadek starszego Niemca co "sprzedał" Mazdę, umowa oczywiście była, a potem kupujacy się dowiedział, że sprzedający od kilku miesięcy leży nieprzytomny w jakimś niemieckim domu opieki. 

Także prokurator jak najbardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę zgodzić się z Kevinem. Ryzykowne nie oznacza że nielegalne, a domniemywanie o nieistnieniu podmiotu sprzedającego lub braku jego świadomości, niestety nie ma podstaw. Wszyscy wiedzą że większość sprowadzanych samochodów ma cofnięte liczniki. Nie oznacza to że nie wolno ich sprzedawać (tj. sprowadzanych aut) a tym bardziej kupować, Po prostu każdy kupujący przyczepę od osoby trzeciej, musi mieć na uwadze ryzyko. Ja osobiście bym nie kupił, tak samo jak nie kupiłbym używanego auta od handlarza, ale to moja prywatna sprawa. Wśród użytkowników są różni ludzie. Jeden napcha przyczepę powyżej DMC a potem chwali się jak to omija kontrole w Austrii, a drugi mając świadomość niebezpieczeństwa zostawi w domu część rzeczy, żeby jechać bezpiecznie...od całe wytłumaczenie problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.