Skocz do zawartości

Diagności i przeglądy


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, chris_66 napisał:

to dlaczego ja mam pięć foteli w samochodzie a siedem miejsc w DR, sąsiad ma 7/7 - rok różnicy :mlot:

i dlaczego mam trzy miejsca w DR a tylko dwa fotele w busie - żeby nie było tak łatwo to mam dwa prawdziwe fotele z pełną regulacją a wersja zwykła ma fotel kierowcy z regulacją i podwójną ławkę bez żadnej regulacji :winner:

To że tak masz u siebie nie znaczy że masz dobrze , może pora zmienić znajomych diagnostów na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, chris_66 napisał:

samochody kupuje się w salonie a rejestruje w WK a nie u diagnosty :pupa:

Tam popełniono błąd a diagności to olewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie spisek ale polecam do poczytania : https://piskp.pl/wp-content/uploads/2017/12/Procedura_bad_tekst_ujednolicony_11_2017_FINAL.pdf 

np. załącznik 1 - 6.1.10 e.  

0.0.2.e

 

Edytowane przez Astrah (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Astrah napisał:

Może nie spisek ale polecam do poczytania : https://piskp.pl/wp-content/uploads/2017/12/Procedura_bad_tekst_ujednolicony_11_2017_FINAL.pdf 

np. załącznik 1 - 6.1.10 e.  

0.0.2.e

 

przeczytam , chociaż nie wiem czy ma to sens

image.png.0bb3c427ca43f0846ad752e84344eb09.png

 

skoro takie kwiatki tam można znaleźć :thank: u nas obowiązuje ruch prawostronny więc kierowca siedzi po lewej i oczy ma mieć po prawej stronie osi samochodu

chyba to mnie przerasta :swiety:

emotikony mi się podobają , a to jest najważniejsze w tej zabawie :ee:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chris_66 napisał:

przeczytam , chociaż nie wiem czy ma to sens

image.png.0bb3c427ca43f0846ad752e84344eb09.png

 

skoro takie kwiatki tam można znaleźć :thank: u nas obowiązuje ruch prawostronny więc kierowca siedzi po lewej i oczy ma mieć po prawej stronie osi samochodu

chyba to mnie przerasta :swiety:

emotikony mi się podobają , a to jest najważniejsze w tej zabawie :ee:

No niestety to Cię przerasta , doczytaj czego to dokładnie dotyczy. 

A tak na koniec ,naprawdę warto przeczytać ten dziennik ustaw uważnie , wiele spraw wyjaśnia i pokazuje jak naprawdę powinny wyglądać badania techniczne.

Edytowane przez Astrah (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Astrah napisał:

No niestety to Cię przerasta , doczytaj czego to dokładnie dotyczy. 

dotyczy dokładnie tego czego nie powinno być na naszych drogach czyli "anglików " rejestrowanych u nas :kosz:

75 stron o niczym  - jak diagnosta ma określić siłę "przy czym nacisk na pedał (dźwignię) hamulca nie może przekraczać poniżej wskazanych parametrów określonych w daN"

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony przepychanek o hakach, fotelach, koleżkach na stacjach diagnostycznych, błędnie interpretowanych przepisach itp. itd...A to wszystko w temacie uzyskania informacji na temat sprzedawcy przyczep:kosz:

Admin chyba ma urlop:niewiem:

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czepkateam napisał:

Dwie strony przepychanek o hakach, fotelach, koleżkach na stacjach diagnostycznych, błędnie interpretowanych przepisach itp. itd...A to wszystko w temacie uzyskania informacji na temat sprzedawcy przyczep:kosz:

Admin chyba ma urlop:niewiem:

A zgłosiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czepkateam napisał:

Dwie strony przepychanek o hakach, fotelach, koleżkach na stacjach diagnostycznych, błędnie interpretowanych przepisach itp. itd...A to wszystko w temacie uzyskania informacji na temat sprzedawcy przyczep:kosz:

Admin chyba ma urlop:niewiem:

Oczywiście masz rację, można to wszystko wywalić do kosza ale może lepiej raz na zawsze wyjaśnić  temat haka nawet w tym wątku. Nasze forum czyta naprawdę wiele osób , szuka tu porad ,pomocy a tu takie kwiatki. Jadą na stację  a tam jakiś diagnosta któremu chce się śledzić aktualne prawo robi im problemy. Dla diagnosty którego praca opiera się na dziennikach ustaw (są tacy) nieważne czy ty wozisz rowery czy w ogóle nie ciągasz przyczepy -masz hak na samochodzie musisz mieć wpis w dowodzie. Naprawdę warto chociaż pobieżnie zapoznać się z tym dz.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Astrah napisał:

nieważne czy ty wozisz rowery czy w ogóle nie ciągasz przyczepy -masz hak na samochodzie musisz mieć wpis w dowodzie. Naprawdę warto chociaż pobieżnie zapoznać się z tym dz.u.

Wkleję jeszcze raz przepis, na podstawie, którego jest legalizowany hak

71.4. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:
Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy ...może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego.

Gdzie w przepisach masz cokolwiek na temat konieczności badania technicznego w przypadku, gdy potrzebujesz samego haka do przewozu rowerów? Gdzie masz przepis mówiący o dopuszczeniu do ruchu takiego pojazdu na podstawie przeprowadzonego badania technicznego? Ja widzę tylko przepis mówiący o konieczności legalizacji haka, jak chcesz kierować zespołem pojazdów. Jeśli znasz jakiś inny przepis dotyczący haka to chętnie się z nim zappoznam

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacek00 napisał:

Wkleję jeszcze raz przepis, na podstawie, którego jest legalizowany hak

71.4. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:
Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy ...może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego.

Gdzie w przepisach masz cokolwiek na temat konieczności badania technicznego w przypadku, gdy potrzebujesz samego haka do przewozu rowerów? Gdzie masz przepis mówiący o dopuszczeniu do ruchu takiego pojazdu na podstawie przeprowadzonego badania technicznego? Ja widzę tylko przepis mówiący o konieczności legalizacji haka, jak chcesz kierować zespołem pojazdów. Jeśli znasz jakiś inny przepis dotyczący haka to chętnie się z nim zappoznam

 

A czym różni się hak do ciągnięcia przyczepy a hak do przewozu rowerów? Czy doczytałeś gdzieś w przepisach o hakach do przewozu rowerów? Hak holowniczy to hak i tyle, do czego go wykorzystujesz to już Twoja sprawa.  Czy doczytałeś w dz.u. w załączniku 1- 6.1.10.e co ma zrobić diagnosta jak nie ma adnotacji w dowodzie? Nie będę dyskutował na wyższością ustaw, ale diagnosta swoją pracę opiera na dz.u. i tyle. 

Znając życie i tak Cię nie przekonam , nawet nie mam takiego zamiaru ,wiadomo jeden przepis - trzy interpretacje , tylko proszę nie wprowadzajcie ludzi w błąd. 

Kończę bo generalnie w prostej sprawie znów zrobi się bicie piany na 5 stron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Astrah napisał:

A czym różni się hak do ciągnięcia przyczepy a hak do przewozu rowerów?

Hak niczym. Ale zgodnie z przepisami to zespół pojazdów musi być dopuszczony do ruchu a nie hak. Czyli zgodnie z art. 71.4 PoRD jeśli poruszasz się zespołem pojazdów to w DR musisz mieć adnotację o przeprowadzonym badaniu technicznym. Jeśli nie poruszasz się zespołem pojazdów to takiego wpisu mieć nie musisz. 

 

Teraz, Astrah napisał:

Czy doczytałeś gdzieś w przepisach o hakach do przewozu rowerów?

Ale w powyższym przepisie w ogóle nie ma mowy o haku a o zespole pojazdów. A zespół pojazdów to pojazdy złączone ze sobą w celu poruszania się po drodze jako całość. Platforma do przewożenia rowerów, montowana na haku nie jest pojazdem i po jej założeniu na hak nie powstaje zespół pojazdów.

Teraz, Astrah napisał:

 Czy doczytałeś w dz.u. w załączniku 1- 6.1.10.e co ma zrobić diagnosta jak nie ma adnotacji w dowodzie? Nie będę dyskutował na wyższością ustaw, ale diagnosta swoją pracę opiera na dz.u. i tyle. 

Ale to tylko pokazuje niekonsekwencję przepisów i nic poza tym.

Teraz, Astrah napisał:

tylko proszę nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Ja nie wprowadzam. To przepisy są dziurawe i nie nadążają za rzeczywistością. Dlatego właśnie sporo nowych aut z fabrycznymi hakami nie ma wbitego w DR słowa "hak", mimo, że ten hak jest nawet w homologacji i dany DR na podstawie tejże homologacji został wydany. To są absurdy funkcjonujących przepisów i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.