Skocz do zawartości

Electrolux lodowka nie odpala na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, kriss1984 napisał:

gdy puszcze pokretlo plomien gasnie

Albo za mały płomień albo uszkodzona termopara. Przy palniku jest taki metalowy "cycek" . Płomień z palnika musi go solidnie omywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BUMERANG napisał:

Albo za mały płomień albo uszkodzona termopara. Przy palniku jest taki metalowy "cycek" . Płomień z palnika musi go solidnie omywać.

Wyeliminujmy najpierw błąd użytkownika :) Czasami trzeba potrzymać wciśniętą gałkę około minuty, żeby termopara i zawór załapały. Minuta do dwóch. Jak po dwóch minutach nie jest ok, jest coś nie halo.

Zanim coś rozgrzebiesz albo będziesz szukał usterki, sprawdź jeszcze to co było pisane na forum, czy czasem nie za płytko wciska się gałka - też nie mogłem odpalić, płomień gasł po puszczeniu gałki, nie ważne ile się trzymało. Wystarczyło ściągnąć gałkę i podłożyć coś w otwór w gałce, żeby odsunąć gałkę od frontu szafki, żeby dawała się ociupinkę głębiej wcisnąć. Dosłownie, jakiś kawałek plastiku itp. (sam już nie pamiętam co wsadziłem), lodówka odpaliła od strzału i trzymała płomień bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał:

Wyeliminujmy najpierw błąd użytkownika :) Czasami trzeba potrzymać wciśniętą gałkę około minuty, żeby termopara i zawór załapały. Minuta do dwóch. Jak po dwóch minutach nie jest ok, jest coś nie halo.

Zanim coś rozgrzebiesz albo będziesz szukał usterki, sprawdź jeszcze to co było pisane na forum, czy czasem nie za płytko wciska się gałka - też nie mogłem odpalić, płomień gasł po puszczeniu gałki, nie ważne ile się trzymało. Wystarczyło ściągnąć gałkę i podłożyć coś w otwór w gałce, żeby odsunąć gałkę od frontu szafki, żeby dawała się ociupinkę głębiej wcisnąć. Dosłownie, jakiś kawałek plastiku itp. (sam już nie pamiętam co wsadziłem), lodówka odpaliła od strzału i trzymała płomień bez problemu.

Dzieki wielkie za porade.

Mam koledzy jeszcze pytanie czy Jak wlonczylem piecyk truma iskrownik bedzie sie wlanczal Co chwila?

Czy powinnien pezestac.

U mnie piec na 3 i Co chwilke iskrownik wlancza sie.

8 godzin temu, Tomii napisał:

A pokrętło na GAZ masz przestawione? 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też nie wiedziałem ? ostatnio jeden gość na kampie mnie uświadomił że to jest zdejmowalne. Mówił że ściąga na postoju i na trasie jak jedzie na gazie, ale też nie potrafił powiedzieć po co :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie pod domem :yay:

 

tak jak napisałem, do tej pory nigdy nie używałem lodówki na gazie, albo 230 albo ledwo dychające 12v. W końcu dorobiłem się monocontorola i teraz na wakacje jedziemy na gazie, wolę dopytać :) 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.