Skocz do zawartości

pomoc w zakupie przyczepy Poznań


bogumillasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

to mój pierwszy post na tym forum. Nie znalazłem nigdzie miejsca, w którym mógłbym się przedstawić więc może pierwszy post zacznę właśnie od przedstawienia się.

Mam na imię Bogumił i mieszkam razem z rodziną w Poznaniu. Od dłuższego czasu interesujemy się z żoną tematem karawaningu lecz dopiero w tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na wynajęcie przyczepy. Tegoroczny (2019) długi weekend majowy spędziliśmy na kempingu w Dziwnówku w wynajętej przyczepie (http://manczak.pl/index.php?s=wynajem&subpage=pokazPrzyczepe&id=198) zbierając doświadczenia :)

Wyjazd tak się nam spodobał, że podjęliśmy decyzję o zakupie własnej przyczepy :)

W takim razie przejdźmy do konkretów:

Załoga: 2 dorosłe osoby + dwójka małych dzieci (5 +1,5 roku)

Układ przyczepy: Intresują nas przyczepy typu 2 + 2 z sypialniami po obu stronach

Wielkość przyczepy: Wypożyczona przyczepa miała niecałe 5 metrów bez dyszla i taki rozmiar określiłbym jako minimum ...

DMC: posiadamy na tą chwilę holownik o (F2) 1950 kg i DMC przyczepy (O1) 1500 kg. W związku z tym nie jestem pewien czy faktycznie możemy ciągnąć przyczepę o DMC 1500 kg .... biorąc pod uwagę to nieszczęsne 1.33 zabraknie 40kilka kilogramów do 1500 ... Tak więc dla bezpieczeństwa i spokoju DMC przyczepy raczej powinno być nie większe niż 1450 kg (skorygujcie mnie proszę jeżeli źle kombinuję).

Rocznik przyczepy i budżet: Prawdę mówiąc raczej nie biorę pod uwagę przyczep z lat dziewięćdziesiątych ... na tym etapie myślę o przyczepach z roczników z 2 z przodu ... Jeżeli chodzi o budżet to około 30.000 zł.

Wiem, że następna informacja może być mocno powiązana z budżetem ale jest ona dla nas dosyć istotna, mianowicie planujemy wykorzystywać tą przyczepkę także na dziko co za tym idzie dostep do wody, także ciepłej jest istotną sprawą. Rozumiem, że wiązać się to będzie dla nas z zakupem angielki (boiler gazowy) lub europejki i samodzielnymi modyfikacjami w znacznym zakresie i kosztach.

Poszukiwania.

Jak wspomniałem na początku mieszkamy w Poznaniu i na tym rejonie chciałbym się skupić w pierwszej kolejności. Oczywiście odwiedziłem już sławny Wiórek i Czapury i znam dokładnie opinię o tych miejscach. Dowiedziałem się także o Wysogotowie i wybieram się tam w sobotę. Poza tym spędziłem już kilka ładnych godzin przeglądając oferty na Allegro i Otomoto. Zapoznałem się także z poradami na tym forum oraz na YT o tym co i jak sprawdzić w przyczepie. I tutaj pojawia się pewien kłopot, gdyż teoretycznie wiem co i jak sprawdzić ale zgodnie z powiedzeniem "czy teoria równa się praktyce? Odp: Teoretycznie TAK lecz praktycznie NIE" obawiam się, że nie będę w stanie  samodzielnie poprawnie ocenić oglądanych przyczep.

Czy w związku z tym znajdą się osoby w Poznaniu posiadające doświadczenie jako właściciel przyczepy lub nabyte w inny sposób zainteresowane wsparciem mnie w tym procesie i wizytą ze mną w 1-2 miejscach w celu obejrzenia przyczep?

Z najbliżej dostępnych przyczep chciałbym rzucić okiem na następujące przyczepy:

https://allegro.pl/ogloszenie/przyczepa-swift-challenger-5-osobowa-2002-rok-7948237655

oraz 

http://swiatkempingow.pl/przyczepa/nova-530-a-hymer-1155

Pozostałe przyczepy znajdują się "w Polsce" i będę o nie pytał w osobnych wątkach ...

Wszelkie uwagi dotczące zarówno zaprezentowanych powyżej przyczep jak i samego przyjętego przeze mnie procesu zakupu będą bardzo mile widziane.

Z góry dziękuję za zaintresowanie i pomoc.

Pozdrawiam,

Bogumił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, obie przyczepy mam pod nosem dosłownie ale tydzień przed wyjazdem i z rozgrzebaną własną przyczepka trudno mi się zadeklarować, że znajdę czas a oględziny przyczepy trochę trwają ale może znajdę czas aby podjechać i zerknąć.

Przemyśl czy musisz kupić tak ciężką przyczepę. Czy zawsze będziesz jeździł załadowany w aucie aż do DMC aby zachować równowagę z budką i w miarę stabilne prowadzenie zestawu? W DMC np. do 1200 też są ciekawe modele. W sytuacji gdy zdecydujesz się na kompletowanie zestawu "na styk" koniecznie pojedź przed zakupem zważyć przyczepę bo inaczej możesz być niemile zaskoczony jak ja i wiele osób z tego wątku:

Co do rozbudowy o ciepłą wodę to pewnie na tym się nie skończy zwłaszcza, że będziesz używał też na dziko (solar?). Cierpliwe szukanie i czekanie może zaowocować kupnem egzemplarza ze wszystkimi poszukiwanymi cechami.

Osobiście kupiłem swoją przyczepę od osoby prywatnej po dwóch latach poszukiwań i rozważań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję qbek za wskazanie wątku. Już nadrobiłem zaległości w przedstawianiu się :)

Wasze podpowiedzi w temacie DMC wydają się być sensowne i nie napinam się na tak ciężką przyczepę. Co prawda w planach jest także zmiana samochodu na troszkę cięższy i mocniejszy ale to także wiązać się będzie automatycznie z przekroczeniem 3500 kg dla zestawu i wszystkimi "przyjemnościami" z tym związanymi :)

Jestem świadomy tego, że rozbudowa cepki o nowe elementy takie jak boiler, mover, solar itp wiąże się ze zwiększeniem wagi oraz z niemałymi kosztami dlatego tak trudno jest mi poruszać się w tym temacie. Wierzę jednak, że można to ogarnąć jakoś :)

Wybieram się jutro do Wysogotowa oglądać co tam mają oraz do Obornik ... zobaczymy jakie będą pierwsze wnioski. Nie zakładam od razu bardzo wnikliwej inspekcji przyczep lecz takie pierwsze podejście do tematu. Postaram się przekazać swoje odczucia także na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.