Skocz do zawartości

Ogrzewanie truma combi


Rekomendowane odpowiedzi

witam 

jestem świeżo upieczonym nabywcą campera z ogrzewaniem truma combi. Podczas testowania ogrzewania zauważyłem problem ( kuchenka - lodówka działa bez problemu ) wcześniejszy 

właściciel zarzeka się że z trumą problemów nigdy nie miał. Problem jest następujący gdy załączę ogrzewania obojętnie czy na grzanie z wodą czy bez na biegu 2 chodzi cały czas i nie ma problemu na biegu 3 po 20 minutach sie wyłącza i świeci lub miga czerwona kontrolka razem z swiecącą zieloną. Przeczytałem już cały internet i wszystko wskazuje że problemy mogą być dwa jeden to za niskie napięcie akumulatora co wykluczyłem chodziło wszystko na załączonym agregacie. Drugi problem to za niskie ciśnienie gazu i tu moze być szkopuł ale jestem laikiem i nie chce czegoś namieszać. Manowicie wcześniejszy właściciel założył nowość butle nano amerigas i nie pamięta czy na tych butlach eksploatował dość mocno truma w forach czesto poruszany jest temat że truma tegoo nie lubi. Ale jeszcze jeden temat na ścianie campera wisi oryginalny reduktor truma i z niego dopiero idą odgałęzienia na piec , lodowke i nagrzewnicę i tu moje pytanie czy normalnie musi to iść przez dwa reduktory bo ten montaż click on jest również reduktorem ? czy jeśli tam jest zwykła butla zamiast tego cuda to też musi być drugi reduktor ? Proszę o pomoc i porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie bardzo prozaiczne: zdjąłeś osłonę kratki wylotu gazów spalinowych od trumy z zewnątrz przyczepy? 

Co do gazu nie jestem uczonym ale wg mnie reduktorów to mogą być 2 na raz ale jest to bez potrzeby. Pierwszy redukuje ciśnienie z butli do wymaganej a drugi tylko to przepuszcza jeżeli ma taką samą wartość. 

W przyczepach stosuje się o wartościach 29-30mbar.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekzoo napisał:

Kamperfit nie jest reduktorem. Jest adapterem, który przechodzi z gwintu zwykłego reduktora na szybkozłączkę butli

Nigdzie nie było napisane że ma przejściówkę. 

Za to wspomniał o dwuch reduktorach. 

Ja miałem również u siebie w angielce szybkozłączkę która była zarazem reduktorem. Nie wiem co ma kolega. 

Wszystko wyjasnilyby zdjęcia. 

Edytowane przez Teodor2424 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.