Skocz do zawartości

Nocowanie na MOPach


Tomek12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdzie można = gdzie dam rady przy zachowaniu przyzwoitości.

Szara woda bez "ostrej chemi" nie jest niczym złym...chyba ze doprowadzi do efektu błota, czy kałuży itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My raczej nie gotujemy w kamperze - naczynia to raczej ze śniadań lub kolacji...najczęściej kanapki...

Z płynem do naczyń było troszkę szukania dobrego - aktualnie używamy Bergamotka i jest chyba całkiem...

Co do płynów do mycia "się"...to w kamperze używamy produktów Onlybio

Pastę do zębów używamy - normalnych (niewyszukanych)...

Pewnie są lepsze specyfiki i może bardziej eko...ale takie używamy i naszym zdaniem tak bardzo "rozrzedzona" szara woda nie jest niczym groźnym - już nawet woski/kosmetyki samochodowe, czy nawet spryskiwacz szyb z auta są bardziej niebezpieczne dla środowiska...

Mam nadzieję że mój post nie zostanie potraktowany że reklamuję firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytam żony to podam kilka nazw choć w necie można takie znaleźć. Skoro ceny tych kosmetyków sa podobne to używamy tylko takich w przyczepie (poza jakimiś awaryjnymi sytuacjami). Wole sobie oszczędzić niepotrzebnych dyskusji, w dużej części zasadnych, gdy ktoś zauważy i będzie miał uwagi, że wylewam szarą wodę gdzieś w teren. W takiej sytuacji pokaże kilka kosmetyków i sprawa powinna być zakończona. Nawet powiedziałem żonie by zwracała uwagę, by na opakowaniu, o ile jest taka możliwość, był wyraźny napis lub znaczek EKO, BIO, itp by nie trzeba było się wczytywać przy np. jakimś greckim lub węgierskim policjancie w zbyt drobne napisy o składzie lub specyfikacji produktu. Poza tym by zmobilizować i przekonać żone do zakupu takich kosmetyków był argument o nieznajomości przepisów i podejścia stróżów prawa do takich kwestii w różnych krajach, gdzie najczęściej, za złamanie jakiegoś przepisu może grozić kilkuset eurowy mandat, więc uznałem, że nie warto ryzykować.

Mimo, że lubie być ekologiczny i jest to dla mnie istotne to osobiście uważam, że nawet gdyby ktoś używał tradycyjnych, chemicznych kosmetyków, np. mydło, płyn do naczyń, pasta do zębów, i wylewał ta szarą wode tez w teren to planeta ziemia by wiele od tego nie ucierpiała w porównaniu do innych czynników jakie zatruwają środowisko, ale że cenie sobie spokój i szkoda mi czasu na niepotrzebne dyskusje z jakimiś społecznikami to używamy tylko tych ekologicznych kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś koło Bielefeld na MOPie, rano myłem zęby w przyczepie i strużka wody zabarwionej spłynęłą pod przyczepę. Niemcy zaczęli krzyczeć, że to zwykłe chamstwo i takie zachowanie na parkingu świadczy o braku kultury. Dlatego zazwyczaj wyciągam zbiornik na wodę szarą ( w łazience MOP jest zimna woda i śmierdzi) , myję się i szarą wodę wylewam do tych metalowych kibelków. Toalety nigdy nie wylewam do kibelków, ani na pustkowiu. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 21:25, AgaMar napisał:

Kup sobie hynecta i do każdego kranu praktycznie z kawalkiem węża sie wepniesz i bedziesz miał wodę

https://allegro.pl/oferta/adapter-zlaczka-do-weza-wodnego-hynect-s-brunner-7995360368

Za podobną kasę kupiłem podobne cudo w Liroy Merlinie, warto mieć trochę tych złączek i bajerów do węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś koło Bielefeld na MOPie, rano myłem zęby w przyczepie i strużka wody zabarwionej spłynęłą pod przyczepę. Niemcy zaczęli krzyczeć, że to zwykłe chamstwo i takie zachowanie na parkingu świadczy o braku kultury.......


No i mieli rację, niestety. jak by wyglądał parking jakby wszyscy tak robili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkt nie jest święty :) a przynajmniej ja nie ...

ale jednak jeśli na MOPie nocujemy podstawiam zbiornik pod odpływ. Można wykorzystać także małe wiaderko/miskę itp.

Jeśli jednak zatrzymuje się na przysłowiową 15min pauzę  to  dzieci przed jedzeniem płuczą ręcę wodą (bez mydła), wóczas nic nie podstawiam i chętnie podejmę polemikę z każdym komu to przeszkadza - ze względu na długość zestawu zazwyczaj stoję pomiędzy "TIR'amil" gdzie każdy ma zamocowany zbiornik z wodą pod naczepą i na bieżąco myją ręce i nie tylko ...

 

Kiedyś na MOPie we Włoszczech pojechałem na miejsca dla przyczep i kamperów - wyłożone były taką siatką z kostki (nie wiem jak to się nazywa) od początku zakładali że woda będzie leciała na ziemię :) mi sie bardzo podobało

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierowcy ciężarówek to jak się z rana myją , i nikt nie krzyczy że ząbki obok kabiny myją i woda na ziemię z kanisterka leci .

Może nie schodźmy poniżej pewnego minimalnego poziomu

Krzaki obsrane to też dopuszczalny standard . Przecież nic się nie stało. Natura sprzątnie to wszystko.

 

To że inni tak robią nie znaczy że to należy powielać i pochwalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam zrobić jak widzę za granicami rury kanalizacyjne z domów  powyprowadzane do rowów i rzek , tam nikt sie tym nie przejmuje , a ja muszę ?

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adaml61 napisał:

A kierowcy ciężarówek to jak się z rana myją , i nikt nie krzyczy że ząbki obok kabiny myją i woda na ziemię z kanisterka leci .

To nie kierowcy to bydło, naogladalem się trochę i brakuje słów na takie zachowanie, ale czasami chociaż ubierają się modnie ???

IMG_20190321_175859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.