Skocz do zawartości

Nowa przyczepa kempingowa dla 4 osób do 80 k


kami0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Jarod napisał:

Po co mu mover, aku itp do stacjonarnego użytku

To niech lepiej od strzału zainwestuje w domek holenderski , taniej na tym wyjdzie i będzie większy, wygodniejszy itd.....

2 minuty temu, kami0 napisał:

Tak, jestem laikiem w tej kwestii. 
Możecie powiedzieć co na starcie jest potrzebne dodatkowo, a o czym kompletnie nie myślałem kupując przyczepę i myśląc, że to załatwi kwestie?

To obejrzyj sobie filmiki i posłuchaj co mówi mówiąca głowa z tej "Rodzinki na gigancie" czy jak mu tam.Tam wszystko zobaczysz, w szczególności to ile trzeba dołożyć do nowego golasa. I pamiętaj , że 4 Hot Dogi , trzy malutkie wody mineralne i jedna cola na torze F1 w Barcelonie kosztują 150 zł :) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu na stronie to ta przyczepa jakimś golasem strasznym nie jest. Dokupi daszek i może jeździć. Mover zawsze może dokupić jeśli uzna, że za ciężko mu ją przepchnąć, nie jest to jednak rzecz tak niezbędna jak siatki w oknach ;) Akumulator również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Walt napisał:

Według opisu na stronie to ta przyczepa jakimś golasem strasznym nie jest. Dokupi daszek i może jeździć.

Nowa przyczepa za tyle kasy i 200 kg ładowności - akurat na czapkę śliwek i 2 dropsy. Ja w swojej  małej starowince mam 310 kg i  już zacząłem się bujać z kilogramami, a żadnego zbędnego szpeju na pokładzie nie mam.Wystarczy tylko pomyśleć - butla z gazem to już ponad 20 kg, mover z sensownym akumulatorem to prawie 80 kg - czyli połowa dopuszczalnej ładowności ! A gdzie reszta?  Kichał bym na taką budę, choćby ze złota była....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybac, a moze zaczac od wypozyczenia czegos na kilka dni, dluzszy weekend?. Kilka razy przypiac, pomanewrowac, spedzic pare nocy w srodku - a spojrzenie na temat zaraz inne:). Do tego mozna przejsc sie po kempingu i podgladnac innych.... 

To jak z domem. Pierwszy dla wroga.. tylko pytanie czy warto ryzykowac jak mozna sprobowac?. 

Moim zdaniem Knaus z ogloszenia fajny, tylko nie bardzo ufam wadze. Na pewno jest ciezszy niz 1000 kg. A dodane urzadzenia zrobia swoje:) 

W zaleznosci od skladu mieszkancow zastanowilbym sie tez nad lozkiem pietrowym.

W kazdym razie a must klima i przedsionek/markiza. Co do movera, po swoich doswiadczeniach, tez bym sie nie zastanawial,ale rozumiem ze sa silniejsi niz ja:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kami0 napisał:

Tak, jestem laikiem w tej kwestii. 
Możecie powiedzieć co na starcie jest potrzebne dodatkowo, a o czym kompletnie nie myślałem kupując przyczepę i myśląc, że to załatwi kwestie?

Mover odpuściłabym skoro ma służyć stacjonarnie, klimatyzację też nie brałabym skoro użytkowana ma być na południu Polski.

Nie mi oceniać czy powinna być nowa czy stara. Każdy wie co chce kupić.

Ja proponowałabym zastanowić się czy nie lepsza byłaby przyczepa z oddzielnym prysznicem. Moim zdaniem jest to duże udogodnienie na wielu polskich kempingach.

Łóżka piętrowe dla osób dorosłych (lub bardzo rosłych nastolatków) w mojej opinii to nie najlepszy pomysł, gdyż jest na nich dość ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PaulinaS napisał:

Ja proponowałabym zastanowić się czy nie lepsza byłaby przyczepa z oddzielnym prysznicem. Moim zdaniem jest to duże udogodnienie na wielu polskich kempingach.

Łóżka piętrowe dla osób dorosłych (lub bardzo rosłych nastolatków) w mojej opinii to nie najlepszy pomysł, gdyż jest na nich dość ciasno.

Zgadzam się. Osobny prysznic obowiązkowo! Piętrowe łóżka dla dzieci. Dla dorosłych zwykłe. 

Pytanie też kto ma ją użytkować? Dwie pary? I na zmianę na piętrowym...? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kevin napisał:

 

Pytanie też kto ma ją użytkować? Dwie pary? I na zmianę na piętrowym...? :D 

Dlatego napisalem w zaleznosci od skladu. Byc moze sa to osoby ktorym wygodniej bedzie spac na pietrowce niz co rano skladac podkowe... :). Ja osobiscie wybralem lozko pietrowe bo wkurzalo mnie skladanie i rozkladanie poscieli itp.

A co do klimy to ostatnie lata pokazaly ze bez niej ani rusz... Ale oczywiscie kazdy wybiera pod siebie. Mysle jednak ze decydujac sie na przyczepe w takiej cenie, warto ja doładowac:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow, ile osób tyle opinii. ;)

Autorze szanowny zapytania, wypożycz sobie na weekend przyczepę względnie nową i zobacz na czym to polega. Pojedź na duży kemping i rozmawiaj z każdym z kim się da na temat swoich planów. Niech ludzie pokażą Ci swoje cuda i sposób ich użytkowania. W tej chwili znajdujesz się  o krok od popełnienia kupna pod wpływem emocji. Możesz tego żałować. To moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać stacjonarnie i masz stałe podłączenie do prądu to nie potrzebujesz movera i akumulatora.  Skonkretyzuj zapytanie np:

1. Mam działkę z pradem i wodą i chciała/chciałbym postawic na niej przyczepę dla 4 dorosłych osób lub

2. Mam działkę bez prądu i wody etc.

3. Chciałabym / chcialbym postawic przyczpe na cały sezon u znajomych ...

Póki co za mało danych żeby podpowiedzieć co może się przydać z doposażenia. Bo jeśli np. masz podłączenie do prądu to nie potrzebujesz solarów i akumulatora. Jeśli masz dostęp do bieżącej wody to warto w nowej przyczepie zamontować stałe podłączenie do wody, żeby nie biegać z kanistrem. 

Podaj konkrety a na pewno coś podpowiemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak to ma być buda głównie na stacjonarny pobyt...to kup dużą na 2 osiach.

Bardzo fajna jest w naszych ogłoszeniach za 50kk. Chyba że musi być nowa... Osobiście wybrałbym jak największą używaną w tym budżecie niż nową w rozmiarze 450. Ale to mój punkt widzenia.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Commander napisał:

Cześć.

Jak to ma być buda głównie na stacjonarny pobyt...to kup dużą na 2 osiach.

Bardzo fajna jest w naszych ogłoszeniach za 50kk. Chyba że musi być nowa... Osobiście wybrałbym jak największą używaną w tym budżecie niż nową w rozmiarze 450. Ale to mój punkt widzenia.

Pozdrawiam.

Kwestia czy ma czym pociągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem w jakiej relacji są 4 osoby dorosłe, ale zakładam, że trochę intymności oczekują podczas pobytu w przyczepie. Za takie pieniążki spokojnie można kupić Knausa Sporta , ale warto by popatrzeć żeby miał więcej długości w środku, dwa osobne spania (jedno łóżko francuskie, a drugie rozkładaną podkowę) i najlepiej jakieś roletki zasuwane. WC po środku, żeby każdy miał dostęp w sposób neutralny, a nie w sypialni przy jednym z łóżek. Co do mas, to warto te 300 - 350 kg ładowności mieć, po pierwsze dla siebie, bo nie wiadomo co przyjdzie Wam do głowy, a poza tym łatwiej ewentualnie sprzedać. Co do napędu to nie popadałbym w paranoje, ja założyłem sobie dopiero po 10 latach i tylko dlatego, że we Włoszech bywają "szczupłe" parcele. Myślę, że 450 będzie za małym rozmiarem dla 4 dorosłych osób, raczej pod 500 bym się skłaniał. W Knausie do oferty dołożyć jakieś 3000 - 5000 zł na : koło zapasowe, a nie jakiś dziwny szuwaks, daszek w saszetce, albo średniej jakości przedsionek, nie wiem czy czasem trzeba też dopłacić za dodatkowe okno dachowe. Co do MW własnej to uwzględnia butlę gazową 11kg, 40 litrów wody. Aha, nie zawracałbym sobie głowy alufelgami i innymi temu podobnymi rzeczami. Standard 14 cali w zupełności wystarczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.