Skocz do zawartości

Nowa przyczepa kempingowa dla 4 osób do 80 k


kami0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przeglądałem forum, ale główne informacje są o używanych przyczepach. Natomiast chciałem kupić nową przyczepę do kwoty 80 000 brutto dla 4 osób. Na co powinienem zwrócić uwagę w tym przypadku? Zastanawiam się nad hobby 495 UL, ale jestem jeszcze w tym temacie kompletnym laikiem i chciałbym prosić o jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, kami0 napisał:

Cześć.

Przeglądałem forum, ale główne informacje są o używanych przyczepach. Natomiast chciałem kupić nową przyczepę do kwoty 80 000 brutto dla 4 osób. Na co powinienem zwrócić uwagę w tym przypadku? Zastanawiam się nad hobby 495 UL, ale jestem jeszcze w tym temacie kompletnym laikiem i chciałbym prosić o jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam!

Pytanie czy dla 4 dorosłych osób czy 2+2 ? Jeśli z dziećmi to w jakim wieku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz do wydania taką kwotę, zacząłbym od wizyty na targach w Dusseldorfie; ja tak zrobiłem. Przymierzysz, sprawdzisz, obejrzysz. Na targach są polscy przedstawiciele większości producentów, więc możesz porozmawiać o warunkach zamówienia. Musisz wziąć tylko poprawkę na to, że przyczepy targowe są dobrze zmontowane i świetnie ustabilizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś techniczny: lubisz majsterkować, masz narzędzia, masz czas, miejsce do potencjalnych prac z przyczepą to wybieraj jaką chcesz. Jeśli nie chcesz poznawać technikaliów i grzebać się w przyczepie to kup możliwie najbliżej miejsca zamieszkania.

Przyczepy jakoś bardzo się nie różnią. Technicznie są bardzo podobne. Jednak to nie samochody: nie ma rozbudowanych sieci serwisowych i salonów. Sprzedawcy i importerzy przyczep, nawet ci autoryzowani, poza wyjątkami swoją pracą (zwłaszcza serwisem i warsztatowo) pozostawiają wiele do życzenia. Jest wiele przypadków kupionych, nowych przyczep, w których zaraz po zakupie uwidaczniają się wady, usterki, niedoróbki. Właściciel "techniczny" z wieloma sobie poradzi bez serwisu (czyli bez czekania, jechania do serwisu, nerwów, ... ), właściciel "nie techniczny" jest zdany wyłącznie na serwis (i dlatego warto mieć go jak najbliżej).

Taka moja rada ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

Może się narażę ale Hobby bym omijał  

Mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają ładnie.

Podpisuje się. 

Autor niech poda wiek ekipy, holownik.

Kupiłbym fendta, tabberta, knausa, adrie też polecę po 3 pełnych sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria-Elcamp Krakow, Hobby- S Camp Bierun, Eriba, Weinsberg - Klaja Bierun. Jeszcze drozszy Fendt - Centrrcamp Bierun. Zobacz na strony albo jedz zobaczyc co stoi na placu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiedz sobie, czy chcesz przyczepę używać stacjonarnie ( wypoczynek w jednym miejscu przez co najmniej tydzień i powrót do domu), czy chcesz używać przyczepy do turystyki i korzystania z kempingów przelotowych. Od tego zależy długość, szerokość przyczepy. Cena maksymalna 80 tysięcy nie starczy na dowolną przyczepę nową, czy prawie nową, dlatego wybór powinien być przemyślany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, koledzy wyżej dobrze doradzają. Wybierz sobie układ, biorąc pod uwagę komfort, wybierz producenta renomowanego i już. Nowa, czy używana - pamiętaj o możliwościach holownika!! Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeglądam oferty, dużo tego nie jest. Co myślicie o takim modelu ? Czy jest możliwość "zejścia" trochę z ceny, bo jutra mam zamiar osobiście obejrzeć przyczepy ?
https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-450-fu-centrum-kempingowe-bierun-klaja-pl-ID6BOTEc.html#c720e72ee3
https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-450-fu-model-2019-bogato-wyposazona-przyczepa-kempingowa-od-reki-wroclaw-ID6Bx2h5.html#13fae8fde6

Edytowane przez kami0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jednym, że to co stoi tam na placu to tylko rama ze skorupą i jakimiś mebelkami, kompletny golas.W razie złego zarezerwuj sobie "bardzo sporo" kasy na doposażenie budki.W przeciwnym wypadku zdziwisz się na kempingu jak ktoś stare truchło będzie sobie ustawiał moverem, a ty jak wielbłąd będziesz pchał przyczepę pod drzewa. Takich kwiatków jest jeszcze dużo więcej. Żeby jeździć w miarę doposażoną przyczepą to zacznij sobie układać drugą kupkę kasy, bo jeśli myślisz, że doposażysz ją sobie za 2 czy 3 tys zł - to się mocno zdziwisz. Czasami lepiej jest zainwestować w roczną czy dwu letnią budkę , ale na wypasie, a cena tego będzie taka sama jak tego nowego golasa.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalapan ma racje. Sam mover, klima, aku i roletka to przynajmniej 10 000.a sa to urzadzenia raczej pierwszej potrzeby wiec dokladanie ich z czasem raczej mija sie z sensem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.