Skocz do zawartości

Węgry, Polska -gdzie uzupełniacie wodę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie gdzie napełniacie czystą wodę do kampera. Nie mam na myśli o campingach (przeważnie jak pytaliśmy o możliwość nalania czystej wody  to życzą aby zapłacić jak za 1 dniówkę pobytu, mniej więcej 40-60 zl). Wiem ze w Polsce są kilka parkingów gł. przy autostradach dla busów i tam nie ma problemu. Jednak wybieramy się na objazdówkę po Węgrze i po Polsce, a w aplikacji P4N nie ma zaznaczonych miejsca do uzupełnienia wody.   I niestety w Polsce  (przypuszczam że na Węgrze) daleko do możliwości jakie daje Włochy czy Niemcy. 

 

Edytowane przez 12m2onWheels (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to jest z tankowaniem wody problem.

Na stronie https://etransport.pl/masz listę parkingów z wodą, opisem czy pitna, czy do mycia, generalnie drogi szybkiego ruchu i krajówki.

Na stronie   http://openpoimap.org/ też znajdziesz informację o wodzie.

Możesz też szukać na stronach lasów polskich, gdzie są opisane miejsca biwakowe na których czasem jest woda. Zdarzają się błędy ( np.: okolica Rytra)

Na Węgrzech widziałem więcej kranów z wodą niż w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

możliwości jest dużo, na Węgrzech prawie na każdej stacji czy "mopie" przy autostradzie jest kran, w Polsce też podobnie

praktycznie każde miejsce "dla tirów" nadaje się na uzupełnienie wody

gorzej ze zrzutem szarej   :pupa:

to dobrze bo w Włoszech na stacjach były kraniki ale bez kurka lub brak wody. a z zrzutem szarej  wody to w awaryjnych sytuacjach do studzienek. Widzieliśmy jak tirowcy tak robili i inne pojazdy. 

30 minut temu, tamtam napisał:

W Polsce to jest z tankowaniem wody problem.

Na stronie https://etransport.pl/masz listę parkingów z wodą, opisem czy pitna, czy do mycia, generalnie drogi szybkiego ruchu i krajówki.

Na stronie   http://openpoimap.org/ też znajdziesz informację o wodzie.

Możesz też szukać na stronach lasów polskich, gdzie są opisane miejsca biwakowe na których czasem jest woda. Zdarzają się błędy ( np.: okolica Rytra)

Na Węgrzech widziałem więcej kranów z wodą niż w Polsce.

 

dzięki ? jest nadzieja. 

Edytowane przez 12m2onWheels (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki  jest nadzieja. 
Witam

Dziwne, bo akurat we Włoszech nie widziałem problemu na żadnej ze stacji benzynowej jaką odwiedziłem, a parę ich było. W ogóle tzw.kultura karawaningowa jest na wyższym poziomie niż nasza , krajowa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy się uśmiechną, niektórzy popukają w czoło, ale jeśli podróżujemy lokalnymi drogami, gdzie nie ma MOPów to czasem awaryjnie tankujemy na cmentarzach. Mówię o Polsce.

Edytowane przez oko21 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko21, jak coś jest głupie ale działa to znaczy że nie jest głupie tylko OK

Podróże uczą zaradności i rodzą inwencję.

Na Węgrzech jest sporo możliwości typu gospodarstwa, krany przy drogach, stacje, praktycznie wszystkie MOPy. Po drodze trzeba obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.