Skocz do zawartości

Pobyt włochy - kamping zorganizowany czy dzikus/coś zwykłego?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspomniałem wcześniej w innym temacie dotyczącym sposobu podróżowania, jedziemy do włoch. Mniej więcej 4 dni w jedną 4 dni w drugą stronę. Na miejscu zamierzamy być 5-6 nocy. No i o ile po drodze można zastosować mnóstwo patentów to zastanawiam się czy na miejscu nie skorzystać z propozycji "zorganizowanej". Macie jakieś opinie, propozycje? 

Zastanawiałem się nad 
https://www.vacansoleil.pl/camping/wlochy/riwiera-adriatycka/lido-delle-nazioni/camping-tahiti-village-2215009/

Aczkolwiek samo paliwo (bez dodatkowych opłat które wiem że będą) i ten kemping to już ponad 3500zł więc podejrzewam ze wyjazd wyjdzie lekkie 6k albo i więcej. 

Zastanawiam się czy można jakoś fajnie wyczillować kilka dni we Włoszech z familia 2+1(dwulatek).
Skorzystać ze słońca + podróżowanie lokalnie bez przyczepy która będzie kilka dni stała w miejscu + wykorzystać zjezdzlanie jakieś animacje no i PUB dla taty :)

Widzę że dużo doświadczonych ludzi jeśli mowa o Włoszech. Czekam na wasze opinie, pomoc. 

Nie chce wydawać kosmos pieniędzy ale z drugiej strony ,nie chcę całych wakacji przeżyć na patencie, rozkładaniu, chodzeniu daleko po wode itp. Do i z powrotem tak, ale sam pobyt chciałbym wygodne warunki jak np parcela podłączona do prądu wody itp a ja skupie się na wakacjach i lokalnych objazdówkach (tutaj nie do ukrycia wyższość przyczepy nad kamperem ? )

Przypominam jade zestaw samochód + przyczepa. 

Start Gdańsk. Jadę przez PL CZECHY AT. Z powrotem na frajdzie może przez Niemcy. - tak bez szarpaniny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to powinieneś ten temat umieścić w tym dziale. Masz tam mnóstwo informacji, o które pytasz, choćby w relacji @Mandrol'a, w innym temacie gdzieś od tego miejsca @mirmar opisywał swój wyjazd na dziko.

Przy wyjazdach zagranicznych, ja osobiście wolę najtańszy kemping, niż jazdę na dziko. Te parę groszy w stosunku do całego wyjazdu to pryszcz, a masz gdzie wziąć prysznic, wodę, masz co zrobić z kotem oraz możesz pozwiedzać (przy choćby pozorach bezpieczeństwa). Oczywiście można też to łączyć, wedle uznania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca już się wczoraj skontaktowałem z adminem i zmiana tematu również ? napisane na szybko na telefonie. Co do miejsc. Ok przeszperam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na główny pobyt chcę zdecydować się na Camping Tahiti. 

Mam tutaj dwa pytania na które mam nadzieje, że ktoś mi pomoże znaleźć rozsądną odpowiedź.

Pytanie nr 1. Termin ok 11-17.06 Czy mam rezerwować dziś? Czy wjechać "z bomby". 
Czytam dużo o tłuku na kempingach w środku sezonu, zstanawia mnie jak jest z tym w pierwszej częśći Czerwca. Niby nie będzie kłopotu z rezerwacją i dostaniem się tam na wyznaczony dzień, ale to własnie planuje w tym roku ominąć, czyli skrupulatne planowanie godzin  i dni. Bardzo mi sie podoba ten kemping i chciałbym z niego skorzystać.

 

Ptanie nr 2.

Jaką parcelę wybrać? Czy warto dopłacić 30euro za 6 nocy aby mieć parcelę C z dostępem do pitnej wody i odpływem wody szarej? Mam wózek i co do zasady nie jest to dla mnie problemem a raczej częśćią karawaningu (obsługa wody) jednak nie wiem jak we Włoszech z odległościami do wody itp. Zastanawiam się nad rozmiarem B lub C. Co o tym myslicie?

https://www.campingtahiti.com/en-gb/pitches

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czerwiec to nie sezon więc jechać w ciemno
2. Na B może ci nie wejść samochód jeśli się rozkładasz z majdanem ale pisze że przysługuje ci chyba miejsce na parkingu, Ja ogólnie zazwyczaj biorę większe. Jak ci nie żal 30euro masz prysznic w przyczepie, lub zużywasz dużo wody itp to odpływ się przyda, jeśli nie to bym odpuścił chyba że to co pisałem o samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Voku napisał:

1. Czerwiec to nie sezon więc jechać w ciemno
2. Na B może ci nie wejść samochód jeśli się rozkładasz z majdanem ale pisze że przysługuje ci chyba miejsce na parkingu, Ja ogólnie zazwyczaj biorę większe. Jak ci nie żal 30euro masz prysznic w przyczepie, lub zużywasz dużo wody itp to odpływ się przyda, jeśli nie to bym odpuścił chyba że to co pisałem o samochodzie.

 

1. Ok. Dzięki. Tak zrobimy.

2. Tak myślałem. Upewniłeś mnie w wyborze C. Nie chciałem szaleć od razu żeby nie wyjść na snoba ale fajnie będzie mieć wode i spływ "online" :) Co więcej, chciałbym miec samochód ze sobą. Zdecydowanie.

 

Dzięki za pomoc VOKU. 

A swoją drogą. Co myślisz o tym Kempingu, samej lokalizacji. Planuje 4-5dniową podróż do (2 dni w wenecji) Na spokojnie. + wypoczynek ze zwiedzaniem Włoch (ale przyczepa będzie stała tam na Tahiti)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tej okolicy z 5 razy na kempingu obok, ale tego kempingu nigdy nie wybrałem bo nie jest przy plaży tylko na skraju miasteczka. jeździ z tego kempingu darmowa ciuchcia na plaże. W okolicy można zobaczyć Commachio urokliwe miasteczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać nazwę? Skoro byłeś 5 razy to nie pytam czy polecasz :)

2 minuty temu, Voku napisał:

Byłem w tej okolicy z 5 razy na kempingu obok, ale tego kempingu nigdy nie wybrałem bo nie jest przy plaży tylko na skraju miasteczka. jeździ z tego kempingu darmowa ciuchcia na plaże. W okolicy można zobaczyć Commachio urokliwe miasteczko.

Możesz podać nazwę? Skoro byłeś 5 razy to nie pytam czy polecasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Voku napisał:

Ja swego czasu jeździłem na Vigna Sul Mar obok był kemping trzech muszkieterów a jeszcze polecają Spiaggia e Mare w tej okolicy.

Skoro byłeś tyle razy to czy gdzieś dalej we Włoszech tez wylądowałeś? Zastanawiam się czy warto rzucać się na zachodnie wybrzeże i Florencja. Nie wiem sam jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem każdy ma swoje preferencję. Jeśli chodzi o rozrywkę to najlepsze kempingi są na północy Włoch Wenecja i okolice, im niżej tym kempingi są bardziej "Włoskie" większy spokój i przestrzeganie zasad.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tylko raz w północnych Włoszech i naszej rodzinie bardzo się podobało jezioro Garda:

całodzienny objazd jeziora samochodem + wjazd kolejką górską

579102621_2017-06-29Wochy002.thumb.JPG.917646e12be9045bacb95cd15f85e425.JPG

+ przejazd samochodem na punkt widokowy (którego nie znaleźliśmy) ale i tak było zaj....

1708339903_2017-06-29Wochy021.thumb.JPG.8fb45bdc27c2595f5c6cbdb7471619b5.JPG

tam jechałem najpiękniejszą trasą samochodową w moim życiu, jednak mam to tylko na kamerze

1096913169_2017-06-29Wochy027.thumb.JPG.ee2b394932dfd10e2f91ec34f968c12c.JPG

oraz wycieczki rowerowe wzdłuż brzegu

1168674577_2017-06-30Wochy027.thumb.JPG.de76d215d5b4a8e96facffd991e089cd.JPG

Co prawda, w jeziorze była mętna i dość zimna woda, jednak atrakcje na około to przyćmiewały.

Na zachodnim wybrzeżu także zdecydowanie mogę polecić Cinque Terre - pięć miast połączonych dopiero od niedawna linią kolejową wykutą w górach, wcześniej dostęp był tylko od morza. Tutaj także całodniowa wycieczka i przemieszczanie się koleją i zatrzymywanie się w każdym mieście oraz przejście piechotą jeden raz pomiędzy dwoma miasteczkami.

1895907157_2017-07-02Wochy007.thumb.JPG.6e5b17bd2b5ae34f9628e57db255eaef.JPG

Niestety, ale podczas naszej wycieczki najbardziej malowniczy, pieszy odcinek był zamknięty

75324719_2017-07-02Wochy018.thumb.JPG.d37cc861f24d3c0f127e360de0c9e687.JPG

szkoda gadać, dla zajawki kilka fotek

1760147017_2017-07-02Wochy043.thumb.JPG.194d1cc5b4b8c264230169ca0b81e258.JPG

1256462477_2017-07-02Wochy052.thumb.JPG.c00b23729ee33eb60ea91586891a5ce0.JPG

592823770_2017-07-02Wochy095.thumb.JPG.dd07447ed00ca7fa8a5d8997e22bce12.JPG

340730343_2017-07-02Wochy143.thumb.JPG.1f0da356cacc91e055b8c15336b69b09.JPG

1871978478_2017-07-02Wochy191.thumb.JPG.fa3c05f3d9a79915f99521e4edd9a9d1.JPG

601005560_2017-07-02Wochy227.thumb.JPG.47f50190b6fb07a590c832cf6ed2e42f.JPG

1101954895_2017-07-02Wochy283.thumb.JPG.f386209a1a497ac4d89a1d856967f11f.JPG

Co do dużych miast we Włoszech, to się nie będę wypowiadał - są ładne :ok:

Dodam tylko, że bardzo nam się spodobała Piza a Wenecją się bardzo rozczarowaliśmy (chyba przez dzikie tłumy i duże upały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wlasnie najpiekniejsze sa kempingi ponizej Bolonii. Jest urokliwie, typowo Wlosko i duzo taniej. Polecilbym 

https://www.rivanuova.com/ lub 

https://www.baiaazzurra.it/. Okolice Wenecji tez maja swoj urok i styl. Dla mnie Union Lido to moloch i w zeszlym roku ucieklem z niego po kilku dniach. W tej okolicy polecilbym https://www.campingmediterraneo.it/en/. Tam z reszta zostawiam przyczepe na kilka tygodni.

Swoja droga mam do odstapienia rezerwacje na lipiec w https://www.campingspiaggiamare.com/. Nikt nie jest zainteresowany, wiec zaliczka pewnie przepadnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.