Skocz do zawartości

Ogrzewanie - wersja budżetowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

:sex:

 

:D

 

Teraz, marecki88 napisał:

Stary, próbowałem, ale moja muza w dresie pod dwoma spiworami nawet nie chciała nóżki wystawić...

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marecki88 napisał:

Stary, próbowałem, ale moja muza w dresie pod dwoma spiworami nawet nie chciała nóżki wystawić...

Cześć.

Nie wiem czy się bardziej zapłakałem czy zlałem... Samo życie.... hahaha.

Tanio i dobrze to się zawsze kłóci. Jeśli masz busa jak piszesz, to szukał bym webasta z jakiegoś rozbitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nocujesz na campingach, to najtaniej będzie 'grzejnik olejowy mini' (szukaj tej frazy na allegro) Koszt ~100zł. Bywają też w marketach budowlanych. Najlepiej o mocy 900-1000W. Mają termostat, więc można sobie mniej więcej ustawić jak mają grzać pod indywidualne upodobania. Ma wymiary niewiele większe niż ryza papieru A4 i waga coś koło 2-3Kg - to są podstawowe atuty, łatwo spakować, nie zajmują dużo miejsca. Ja używam w moim fordziku 2 sztuk: jeden z tyłu 900W drugi z przodu 500W. Dlatego 2 sztuki że jestem okropnie ciepłolubny. Trzymają raźno +29 w środku, nawet przy zerze na zewnątrz. Jeden przy zerze  na polu trzymał w środku w granicach 18 stopni, więc dokupiłem drugi ;) Często jeździmy w Alpy, więc przetestowane dziesiątki razy.

Jak nie jeździsz na campingi, to  webasto, ale trzeba mieć ~3000zł, bo tam dochodzi jeszcze dodatkowy akumulator i sterownik kontrolujący ładowanie/konsumpcję.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak chcesz zasilać twje budżetowe ogrzewanie. Jeżeli korzystasz z energii 230V to trochę możliwości jest, od olejaków, farelek itp. zastanów się nad promiennikiem podczerwieni w postaci grzejących paneli lub folii do zabudowy pod wykładziną ( 12 lub 24 V) taka podłogówka z możliwością podpięcia termostatu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to jak koledzy pisali grzejnik 230V i dużo kabla :) 

Ale niewiele drożej a przy tym znacznie lepiej i niezależnie to webasto. Pewnie masz ropniaka to wybór pieców do ogrzewania postojowego jest potwornie duży. Kupisz za parę stówek zestaw. Zamontujesz i problem z ogrzewaniem zniknie. Tylko szukaj analogowego. 

Zakładam, że skoro pytasz o takie rzeczy to ogarniesz bez problemu montaż webasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z chińskim webasto. Wielu już użytkuje z powodzeniem - warto obejrzeć filmiki z YouTube. Również sam takie nabyłem, mam pewien plan montażu, jednak musi to poczekać. W testach garażowych działa nie gorzej jak niemiecki odpowiednik, z którym też miałem okazję obcować. 

Są już do kupienia na allegro w rozsądnych cenach. Można też przez Aliexpres. 

Opcja warta rozważenia. IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marek230482 napisał:

Ciekawe. Możesz linknąć? Ponieważ przeglądam i jakoś nie mogę takich tanich znaleźć :) chyba że dla Ciebie 2000zł to tanio :) 

A np. takie coś.. 

https://allegro.pl/oferta/webasto-suche-nagrzewnica-12v-5kw-zbiornik-pilot-7795451751

6 godzin temu, szary11 napisał:

Można spróbować z chińskim webasto. Wielu już użytkuje z powodzeniem - warto obejrzeć filmiki z YouTube. Również sam takie nabyłem, mam pewien plan montażu, jednak musi to poczekać. W testach garażowych działa nie gorzej jak niemiecki odpowiednik, z którym też miałem okazję obcować. 

Są już do kupienia na allegro w rozsądnych cenach. Można też przez Aliexpres. 

Opcja warta rozważenia. IMO

Ja też coś takiego planowałem tylko... na planowaniu sie skonczylo..  Napisz relacje z montazu i jak sie sprawdza.. Skoro w ciezarowkach działa to i tu tez powinno byc calkiem ok.  Tylko aby na campingu nie przeszkadzalo dieslem podczas pracy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Głównie będę kimał na dzikusa :) Mam dwa spore aku na pace, ale moja przetwornica 500w nie pociągnęła nawet farelki z media expert 370w... Nie mam jeszcze solara, bo czas odkładać na wyprawę :) Stąd w prąd bym się nie bawił. Gazu trochę się boje. Przeglądałem chińskie webasta. Rzeczywiście tanio, ale na ile to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to co podlinkował Janex. Zimą widziałem aukcje poniżej 1000zł. Są też fajne zestawy że zintegrowanym zbiornikiem, takie jakby walizkowe, podobne do agregatu prądotwórczego. Do busa czy kampera ciekawe rozwiązanie, bo nie trzeba wcinać się do zbiornika auta. Montaż staje się banalny. 

Swoje odpalalem w zamkniętym, dużym garażu, pracowało 2x po 10-15 minut. Paliwo wypalało dokładnie, smrodu nie było. Czujnik CO w tym czasie też nic nie wyczuł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.