Skocz do zawartości

Kaseta Thetford c200 mocowanie zamknięcia kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie problem następujący:
Spadła pokrywa zamykająca kasetę do środka, przy zamontowanej kasecie. Udało się ją mechanicznie umieścić i zamknąć w przyczepie "dolot" i wyjąć kasetę. Pękła (klejona) część, którą wg schematu można chyba zaliczyć do 5 czyli blade arm, natomiast przy demontowaniu kasety, ten element nie był połączony z tą ruchomą tacką która służy do zamykania dolotu. Nie znalazłem tej części jako zamiennika, podpowiecie coś ?

Ewentualnością jest ponowne sklejenie, jakiego lepiszcza użyć ?

IMG-1646.JPG

IMG-1647.JPG

Edytowane przez Sadyhem (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń i spytaj czy i jakie części mają zamienne , np do KENA

to jednak przenosi trochę siły i nie miałbym zaufania do drukowanych elementów

czasem nożna się zdziwić jakie są ceny części zamiennych - zdziwić na plus i minus , ale spróbować warto, szczególnie, że masz rysunek i będzie ci łatwo wyjaśnić o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kojarzę, to jest to wada konstrukcyjna tego modelu. Element, jako samodzielny, praktycznie nie do kupienia - ani w Polsce, ani poza Polską. Nawet gdyby się pokusić o kompletny mechanizm, to do C200 również jest już niedostępny. Należałoby szukać pod hasłem "Thetford C200 Cassette Toilet Waste Tank Mechanism" - może łut szczęścia, może jakiś "leżak magazynowy" lub gdzieś, przypadkowo jeszcze na stanie, nie wiem :niewiem:

Może jeszcze po numerach katalogowych:

2107145185_C200_holdingtank.thumb.jpg.760f81231c94f2f27f0fbdc4c854e7bb.jpg

 

Mimo wszystko, w akcie desperacji pozostaje kupno nowej kasety, np. w wersji z kółkami :) (590 zł.)

Tak, jak Krzysztof napisał - również nie wierzę w trwałość dodrukowanej części, tym bardziej, że konstrukcyjnie jest to raczej wadliwe rozwiązanie :hmm:

Podobne problemy opisują użytkownicy tych kaset na zagranicznych forach:

https://forum.camperonline.it/tecnica/cellula-abitativa/ricambio-cassetta-thetford-c200/232423

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Odświeżam temat. Mi również spadła pokrywa zamykająca kasetę od środka, z tym, że tego uchwytu, trzymającego pokrywę na ruchomej tacce w ogóle nie znalazłem... może został wylany przy opróżnianiu kasety ???

Czy udało się komuś dokupić, dorobić taki uchwyt lub dostać cały zestaw naprawczy ??? Proszę o info.

 

 

Ps. Dobrze że odkryłem uszkodzenie pod domem podczas szykowania przyczepy do sezonu a nie na wyjeździe...

 

Wysłałem również zapytania do sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 16.09.2021 o 21:04, osiemstop napisał:

Dzisiaj wydrukowałem w 3d. Projekt można ściągnąć stąd: https://www.thingiverse.com/thing:4944624. Koszt w dowolnej drukarni nie powinien być większy niż 30 pln. Można też spróbować przez allegro.

Bardzo dziękuję za ten link i ten temat. Nam zdarzyło się to na wczasach i dzięki temu, że trafiliśmy na to forum, przesłałam link do drukarni, zapłaciłam 25 zł i otrzymałam 2 sztuki? Zobaczymy jak długo podziała, najważniejsze że szybko udało się załatwić temat i nie przerywać wczasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.