Skocz do zawartości

Czy to mozebyc oznaka przeciekania


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wypakowuje sie po majowce. Nie musze dodawac ze od dwoch dni leje jak.... Za firanka znalazlem niepokojace zagniecenie tapety. Przy czym nie wiem czy bylo wczesniej. Jest suche i nawet lekko zakurzone. Z zewnatrz jest na tej wysokosci element podtrzymujacy uszczelke... Czy myslicie ze to objaw przeciekania? Pomimo kilku dni deszczu miejsce jest suche, czy to poprostu zmarszczka ze starosci? :) Jest jakis sposob na sprawdzenie bez rozmontowywania? :)

Od strony balisty such, sa nawet pajeczyny:) 

15570499903636890284423759952300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, w79 napisał:

(...) Jest jakis sposob na sprawdzenie bez rozmontowywania? :)

 

 

sposobów jest kilka np. sprawdzenie miernikiem wilgotności , nie wiem skąd jesteś bo masz nieuzupełniony profil ale jak z okolic Wrocławia to mogę Ci sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, krakow. Przez ostatni czas jezdzilem bez uazczelki na laczeniu, ale w serwisie zapewniali mnie ze to nie ma znaczenia..... Co prawda laczenie z przodu jest kilka cm nizej, ale moglo isc od dolu...? 

15570514847775707213895606540501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu które pokazałeś, w chłodniejsze dni jest tendencja do zbierania się pary/ rosienia . Być może to skutek. Jednak najlepiej po deszczach sprawdzić wilgotnościomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w miejsce polaczenia plyt, pod oknem, gdzie widac to lekkie przebarwienie, wsadzilem patyczek higieniczny.... Sucho jak pieprz. Byc moze to wlasnie naturalna wilgoc. Ale zastanawiaja mnie jeszcze te uszczelki zewnetrzne. Czy rzeczywiscie pelnia jedynie role maskownic? Cos w tym musi byc, bo nie sa raczej hermetycznie szczelne lub docisniete do prowadnic:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, w79 napisał:

 Ale zastanawiaja mnie jeszcze te uszczelki zewnetrzne. Czy rzeczywiscie pelnia jedynie role maskownic? Cos w tym musi byc, bo nie sa raczej hermetycznie szczelne lub docisniete do prowadnic:) 

Są one tylko i wyłącznie elementem maskującym/dekoracyjnym. Nie wpływają one na szczelność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobnie, co prawda miałem ściane do roboty bo w innym miejscu ściana była miękka ale w miejscu co odchodziła okleina wszystko było zdrowe bez oznak grzyba czy pleśni ale na stelażu drewnianym było znać je woda tam zajrzała. Jeżeli ściana jest sztywna i twarda nie ruszał bym tego. Jak Cię bardzo męczy to na patyczek trochę kleju i możesz to podkleić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 12:09, Suzu4x4 napisał:

sposobów jest kilka np. sprawdzenie miernikiem wilgotności , nie wiem skąd jesteś bo masz nieuzupełniony profil ale jak z okolic Wrocławia to mogę Ci sprawdzić ;)

A ten miernik działa bezinwazyjnie? Czy trzeba wbijać w ścianę? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie dał bym sobie nic kłuć w przyczepie, nie trzeba nic nakłówać, chyba że ktoś używa miernika inwazyjnego
Szanujący się serwis powinien zainwestować w miernik bezinwazyjny, nie wyobrażam sobie żeby ktoś w serwisie używał inwazyjnego nakłówając klientowi bude w czasie pomiaru

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie dam sobie nakłuć swojej ?

pytanie czy to w 100% działa. 

w opisie: "Zaleca się, aby sprawdzić wilgotność przyczepy/kampera raz lub dwa razy w roku. VI-D3 został specjalnie zaprojektowany do tego zadania."

A na przyrządzie po lewej skala do betonu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.