Skocz do zawartości

Karawaning - czy rzeczywiście taki wspaniały?


kjpkjp

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

gdzie cena wynajmu nieznacznie odbiega od ceny za kawałek trawnika pod kampera/przyczepę - to sens kupna/posiadania pojazdu za dziesiątki tysięcy zł i targania go tysiące km jest bardzo, bardzo dyskusyjny.

tyle czasu jesteś na tym forum i jeszcze nie pojąłeś ??

przecież każdy chyba wie że nie chodzi tu o pieniądze , a jak ktoś chce mieć w miarę nowy sprzęt to w całokształcie koszty karawaningu znacząco przekraczają koszty turystyki hotelowej/kwaterowej czy wynajmu domku na kempingu.

sensu kupna/ posiadania pojazdu za dziesiątki tysięcy argumentował nie będę ,  pamiętaj że nie  każdy wszystko przelicza na pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Coraz więcej campingów też wymaga rezerwacji i jak jej nie masz to nie wjedziesz. Kilkanaście razy się już odbiłem i musiałem jechać tam gdzie nie chcę...

 

 

 

Ale beznadzieja te Twoje wyjazdy. Ja nigdy nie jadę tam gdzie nie chcę. Bo nie muszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po paru latach spędzonych (czyt.: przepitych ;) )  w "all inclusive" , przyszła pora na coś "innego". Namówiłem żonę na przyczepę (z WIELKIMI oporami) i tak juz spędzamy wakacje 6 rok.
ostatni rok z uwagi na wyminę holownika na b.ciężki i fakt że nie zdążyłem zrobić B+E (albo b96) wynajęliśmy domki (2xtydzień) w naszej ulubionej Danii. Nie powiem, nie było źle, ale jadąc drogą i mijając "kamperowców/karawaningowców" przypatrzyliśmy na nich maślanymi oczami :)

no i od paru dni kolejna przyczepa pod domem czeka na swoje wycieczki po skandynawii.
a impulsem do zakupu cepki był fakt ze spędziłem parę dni na przeszukiwaniu ofert domków w danii/nor. ... i szlag mnie trafiał na ceny, terminy, warunki, etc. Wiec dla mnie wartością dodaną do karawningu jest to ze nawet w dniu wyjazdu spod domu nie wiem dokąd (dokładnie) jadę  -bo nie muszę  ! naprawdę :)

Reasumując - nie wyobrażam/y sobie innego sposobu na wakacje z rodzinką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cicik napisał:

nawet w dniu wyjazdu spod domu nie wiem dokąd (dokładnie) jadę  -bo nie muszę 

O to, to. My zawsze planujemy na wiosnę wakacje, a potem i tak jedziemy ( z różnych powodów ) gdzie indziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla nas jest to idealna forma wypoczynku. Morze czy mazury, odliczamy za każdym razem dni do wyjazdu.

Całe dnie na świeżym powietrzy, karty w przedsionku jak pada deszcz, wieczorny gwar na kempingu czego chcieć więcej?

Jazda z budką? sama przyjemność jak zestaw się dobrze prowadzi. No może tylko wkurza mnie cofanie bo średnio mi wychodzi ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Simon KCN napisał:

A dla nas jest to idealna forma wypoczynku. Morze czy mazury, odliczamy za każdym razem dni do wyjazdu.

Całe dnie na świeżym powietrzy, karty w przedsionku jak pada deszcz, wieczorny gwar na kempingu czego chcieć więcej?

Jazda z budką? sama przyjemność jak zestaw się dobrze prowadzi. No może tylko wkurza mnie cofanie bo średnio mi wychodzi ?

 

 

 Przeważnie jest do przodu więc ........ jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest wspaniały, bo jest mi bardzo żal, że dziś 30 km od domu w moim Ford cmax 2011 (diesel) turbina odmówiła mocy i zamiast do Wisły dojechaliśmy z powrotem do domu. C max do 2000 obr/min jechał na każdym biegu Ok, z przyczyn oczywistych trójka była absolutnym maksymalnym przełożeniem ?

może jutro mechanik coś poradzi i wieczorkiem pojedziemy...ale mało prawdopodobne. 

Oczywiście cała rodzinka rozczarowana, ale z drugiej strony szczęśliwi że holownik dał radę dowieźć nas bezpiecznie do domu. 

Ps. Nawet nie będę Wam pisał jak komputer mi groził alertami :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmax lubi grozić alertami, mój pisał o całkowitej awarii a jechał dalej - padł alternator. Podaj lepiej przebieg bo u mnie turbo przetrwało 240.000 km i sprzedałem znajomemu, który dalej podaje mi rękę.

Karawaning czy wspaniały? Owszem. Wstaję rano, piżama na lewą stronę, jeden klapek mój, drugi żony, ledwie patrzę na oczy, idę po wodę na kawę. Nikogo nie dziwi gość w piżamie po 10 rano. W hotelu zaraz by się ludzie oglądali.

Ruszając z domu nie mam pojęcia gdzie wczasy spędzimy, owszem kraj docelowy jest, plan jest a życie weryfikuje. Aktualnie 10 i ostatnia noc na campie gdzie miały być 3 ale się zasiedzieliśmy bo było fajnie.

Życie bez rezerwacji, wyścigu za rezydentem, animatorem czy barmanem, OT cały karawaning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C max 1.6 hdi 110kM jest jeden "knyf" do zrobienia i turbina będzie chulać . Należy usunąć (przewiercić wiertłem fi ? sitko znajdujące się w metalowej rurce podającej smarowanie -olej z bloku silnika. To sitko z biegiem czasu się zapycha i turbina ma coraz gorsze smarowanie  co skutkuje jej zatarciem. Operacja ta już wielu osobom uratowała kilka stówek.... przy okazji liczę na browarka z pianką na 2 palce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie karawaningu....na WP ukazał się artykuł mówiący o tym ,że w krajach "zachodnich" ten typ wypoczynku jest bardzo popularny , nawet 25% ludzi tak wypoczywa. W PL nadal jest to forma dość "elitarna" ze względu na koszty. Wspomniano też ,że nadal ta forma wypoczynku jest uznawana jako "bieda -wakacje" ,ze względu na nadal słabą infrastrukturę na kempingach w Pl. Ja obecnie płace za kemping więcej niż moi znajomi za apartamenty , lecz nikt mi nie odbierze widoku Adriatyku tuż po uchyleniu ścianki namiotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kevin napisał:

 

Ps. Miałem przed awaria zamiast 95 koni, ze 120....serio....nie wiem jak to możliwe, ale byłem szczęśliwy. 

Normalka. Przeładowywała. Obstawiam wirnik w strzępach. Przy wymianie dokładnie wyczyść intercooler bo pewnie oleju tam baaardzo dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Iven napisał:

A w temacie karawaningu....na WP ukazał się artykuł mówiący o tym ,że w krajach "zachodnich" ten typ wypoczynku jest bardzo popularny , nawet 25% ludzi tak wypoczywa. W PL nadal jest to forma dość "elitarna" ze względu na koszty. Wspomniano też ,że nadal ta forma wypoczynku jest uznawana jako "bieda -wakacje" ,ze względu na nadal słabą infrastrukturę na kempingach w Pl. Ja obecnie płace za kemping więcej niż moi znajomi za apartamenty , lecz nikt mi nie odbierze widoku Adriatyku tuż po uchyleniu ścianki namiotu ?

Biorąc pod uwagę, że nad Bałtykiem ceny poza sezonem: czerwiec, wrzesień przewyższają 4 gwiazdkowe kempingi na Laurowym Wybrzeżu nic dziwnego, że mało jest chętnych na uprawianie tej formy wypoczynku, choć trzeba przyznać, że widać rosnące zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zbysluch napisał:

Biorąc pod uwagę, że nad Bałtykiem ceny poza sezonem: czerwiec, wrzesień przewyższają 4 gwiazdkowe kempingi na Laurowym Wybrzeżu nic dziwnego, że mało jest chętnych na uprawianie tej formy wypoczynku, choć trzeba przyznać, że widać rosnące zainteresowanie.

myślę ze dla cześć z nas (dla mnie na pewno) czynnikiem zniechęcającym do wypoczywania na PL kempingach jest powszechny bród w toaletach, buractwo wiecznie pijanych somsiadów i tłok na polach w okresach wakacyjnych. Do tego jak dojdzie cena za PL kemping, to podpinam cepkę , jadę 500 km dalej w stronę skandynawi i mam cisze, pełną kulturę , czyste toalety , uśmiechniętych trzeźwych sąsiadów , etc. , a to wszystko w podobnych pieniądzach ...  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.