Skocz do zawartości

Przyczepa Ksawerów/k. Łodzi


samuel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Może ktoś oglądał albo mógłby pomóc w oględzinach przyczepy? Wolałbym nie jechać na darmo a mam dość daleko. Może ktoś ma jakieś informacje o sprzedającym lub kupował u niego coś, to też może rzucić jakieś światło czy nie sprzedaje zgniłków. Będę wdzięczny za każdą pomoc   https://www.otomoto.pl/oferta/adria-adiva-432-ps-05-1300dmc-zadbana-przedsionek-stabilizator-heki-ID6BD17G.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w zeszłym roku. Niestety ale to co oglądałem miało mniejsze i większe uszkodzenia. Chociaż na plus było to że właściciel nie ukrywał, że przyczepy są po przejściach, opowiadał co naprawiał i robił.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Może ktoś jeszcze ma jakąś wiedzę o tej przyczepce albo kupującym? A co można sądzić o tej tabliczce? (ten sam sprzedający) Nie dość że krzywo przytwierdzona to jeszcze na narożnikach wydaje się za mocno ściśnięta nitami a spod listwy wychodzi jakiś uszczelniacz. Czy dane na tabliczce oznaczają że przyczepa ma tylko 50kg ładowności?

aaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz wychodzi  spod listwy a nie tabliczki moim zdaniem. Tak, wg. tabliczki ta przyczepa ma 50kg ładowności. Nie wiem tylko skąd ten wpis na tabliczce HOBA-2017.AE33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że w 2017 ktoś zmieniał masy i dlatego po a) krzywo przynitował tabliczkę, po b) stąd ten wpis HOBA.

Ale to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, samuel1 napisał:

Czy ktoś jeszcze mógłby cos dodać o przyczepie z pierwszego wątku?

Myślę, że nikt Ci wiele nie napisze. Zdjęcia zrobione typowo pod sprzedaż czyli ukazujące jaka przyczepka w środku ładna. Wszystkie firanki i zasłonki zakrywają newralgiczne punkty przyczepy, a ewentualnego smrodku w środku przez komputer nie da się wyczuć. Z zewnątrz nie widać paprania butylem,  uszkodzeń itd. Można by powiedzieć wygląda dobrze. Nie wiadomo jakie stare opony i czy urządzenie najazdowe nie stuka. Więcej z tych zdjęć nie wyciśniesz.Z tego co wiem to sprzedawca zazwyczaj sprzedawał angielki, dlatego dziwi mnie, że ma coś europejskiego.2 lata temu wydymał mojego kuzyna, który uparcie chciał kupić u niego angielkę (choć mu odradzałem).Sprawa była już na 100% dograna, sprzedawca twierdził, że ma lawetę i przyczepę dowiezie na miejsce (oczywiście za dopłatą).Wszystko było już uzgodnione, kuzyn zatankował auto żeby raniutko do niego jechać, kasę wybrał i był gotowy do jazdy.  około  godz. 20  zadzwonił do gościa bo coś tam jeszcze chciał dopytać, a ten mu mówi , że jutro jednak nie pojedzie. Kuzyn się wściekł, bo wziął specjalnie urlop i wszystko miał do wyjazdu gotowe , a tu dupa. Oczywiście wzorem tego pana nawet już do niego nie zadzwonił i tyle było z angielki ( co mnie niezmiernie ucieszyło ). Więc słowny gość nie jest i robi z ludzi pajaców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie handlarzy i nie ma do nich zaufania za grosz, ale w gronie oszustów sa i uczciwi sprzedawcy. Sam kupiłem cepe u handlarza  ale na tle większości to prawie anioł. Kilka grzeszków bym ma wynalazł ale to detale i generalnie gośc uczciwy. Szrotu mi nie sprzedał. Wracając do tego sprzedawcy z wątku to jeśli zachowuje się tak jak opisał to kalapan to zapala się żółta lampka lub prawie czerwona. Niemniej poproś go o dodatkowe zdjęcia, wiele zdjęć i w dobrej rozdzielczości-narożników od wewnątrz na dole i na górze (w szafkach, pod łóżkami, itp), podwozie, z zwnątrz z każdego narożnika, itp. Jak ci je prześle to będzie można coś więcej powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem archiwalne ogłoszenie tej samej przyczepy (nawet nr rej. ten sam). Hmmm... wygląda tak, że sprzedający kupił przyczepkę za 23300zł umył, założył końcówkę listwy na dole po lewej stronie drzwi, podrasował zdjęcia programem do obróbki zdjęć i wystawił za 26900zł....może się mylę....Nie wiem co jest na zdjęciu pod przednią szybą przy prawym dolnym narożniku, czy to uszkodzenie czy np. przyklejony liść? po retuszu już tego nie widać, nie wiem czy naprawione czy to tylko faktycznie liść....  https://gratka.pl/motoryzacja/adiva-432-ps-adria-adiva/ob/7722065?oferta-archiwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cepa jest "zdrowa" a handlarz kupił taniej i sprzedaje drożej to nic w tym zdrożnego... Na tym polega biznes handlu. Oby sprawna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.