Skocz do zawartości

Remont przyczepki. uszczelnienia. klejenie okna


Gypsy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Skoro masz chęci do pracy i budka zostaje na dłużej to nie ma co pisać w negatywnym tonie...

Przyczepa ma 15 lat. Wszystko stwardniało lub się utleniło. W związku z tym wymień wszystkie uszczelnienia na nowe i niczego nie drap. Zalane płyty można próbować wymienić na nowe. Myśl, pisz, rób zdjęcia...na pewno coś doradzimy.

Na bank trzeba sprawdzić zakres szkód. To priorytet.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi. 

przesylam kills zdjec.

 

20190505_172035.jpg

listwa w tym miejscu wygląda ok. Ale rzeczywiście ma prawo byc nieszczelna lo latach

20190505_171439.jpg

20190505_171224.jpg

to nie dziury tylko chyba ptasia kupa

20190505_172020.jpg

ja myślałem że leje mi sie przez ten rożek I rozlewa w srodku, cieknie po rogu przyczepki wrwnatrz I powoduje te odbarwienie . . to byłoby lepsze niż listwa.

ile może kosztować takie uszczelnienie pod ta listwe I gdzie Moge ja najtaniej kupić? bylbym wdzięczny za porady 

 

póki co wziąłem sie za malowanie movera bo troche skorodowal.. I zdrapywanie naklejek paznokciem, bo nawet szpachelka z plastiku zrobiła mala ryske.

słyszałem że na malowanym proszkowo aluminium mozna robic zaprawki ze zmieszanego proszku i acetonu wiec koze spróbuje usunąć ta mini ryske. ktos probowal coś podobnego? pozdrawiam 

20190505_172956.jpg

20190501_121852.jpg

Edytowane przez Gypsy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam co jest pod tym spojlerkiem u mnie na dachu co mi cieknie.. jest taka czarna masa..  to chyba nie jest oryginalnie? ;) ktoś to zasmarkal?

I czy ktoś mi powie co to za element systemu Alko? ten pasek w środku dyszla z haczykiem.

moja ciekawość nie zna granic :)

 

 

20190430_181232.jpg

20190430_181239.jpg

i chciałem tylko dodać że czekam wciąż na towar ze sklepu dlatego mój "spojlerek" jest nieruszony. poki co zamazalem to już dwa razy silikonem. po tygodniu pierwszy silikon zaczął odchidzic od tego miejsca. byłem zaskoczony jak nietrwale leży..  mam nadzieje ze jutro odbiorę mój specyfik butanowy i bede mogl to zrobic dokladnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i takie pytanie; 

to jest listwa klin, listwa aluminiowa, uszczelka A pod nia powinna być tasma butylowa? jesli tak to uszczelke zostaeiam stara i skupiam się na nowym o butylu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam co jest pod tym spojlerkiem u mnie na dachu co mi cieknie.. jest taka czarna masa..  to chyba nie jest oryginalnie? ktoś to zasmarkal?
I czy ktoś mi powie co to za element systemu Alko? ten pasek w środku dyszla z haczykiem.
moja ciekawość nie zna granic
 
 
20190430_181232.thumb.jpg.1f1a0ec4b79876092ad86b7fa56d8550.jpg
20190430_181239.thumb.jpg.1d230b45c997568080146d487f73b203.jpg
i chciałem tylko dodać że czekam wciąż na towar ze sklepu dlatego mój "spojlerek" jest nieruszony. poki co zamazalem to już dwa razy silikonem. po tygodniu pierwszy silikon zaczął odchidzic od tego miejsca. byłem zaskoczony jak nietrwale leży..  mam nadzieje ze jutro odbiorę mój specyfik butanowy i bede mogl to zrobic dokladnie. 
 
 
Ten haczyk jest tak jakby do wyciągnięcia przyczepy z miejsca jak by samochód się zakopał mam takie same. I też LMC ale 515 RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie....

Kup wszystko nowe. Taśma, uszczelkę i klin. Zostaje że starego tylko listwa aluminiowa. Te dziury na dachu załataj kawałkami takiej samej blachy, klejąc je klejem butylowym. Taki komplet wyjdzie ok  700 zł. 

Musisz dobrać się do sufitu aby zobaczyć czy drewno nie zbutwiało.

Nie oszczędzaj na niczym bo się to zemści. Z wodą nie wygrasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za ten głos rozsądku.

I nie mam żadnych dziur w dachu zeby je zakrywac taka sama blacha.. 

Nie wiem czy będę sie odbierał do dachu bo wszystko wydaje się twarde i w przyczepce jest świeże, bez zapachów. 

Na pewno zlikwiduje potencjalne przyczyny a skutki na chwilę obecną zostawię do obserwacji. Najwyżej później będę ja naprawial od środka.

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.